Працездатність холодильника залежить від численних різних факторів і функціонування різних вузлів, які передбачені технологічним процесом. Одним з таких вузлів, від якого залежить нормальне функціонування холодильника, є вентилятор.
Спочатку вентилятор може виявитися малозамітним в такій складній конструкції холодильного агрегату, але його не варто недооцінювати, він потребує регулярної уваги, і від стабільності роботи вентилятора залежить багато.
Вентилятор в холодильнику і його роль в охолодженні
Слід одразу відзначити, що вентилятор у конструкції не передбачений у всіх холодильниках. Наявність вентилятора залежатиме від типу системи охолодження, яка використовується у холодильнику. Наприклад, якщо холодильник оснащений статичною системою охолодження, то в ньому може і не бути вентилятора.
З іншого боку, у більш сучасних холодильниках із системою No Frost вентилятор обов'язково присутній і відіграє дуже важливу роль у процесі охолодження. Також вентилятор може бути присутнім у холодильниках з комбінованою системою заморожування, де є елементи статичного заморожування і системи No Frost.
Основна роль вентилятора у холодильнику полягає в наступному:
- Рівномірне розподілення температури: завдяки роботі вентилятора немає різниці в температурі між поличками, вона розповсюджується рівномірно.
- Не утворюється ожеледь: завдяки вентилятору на внутрішніх стінках холодильника або морозильної камери не утворюється сніжна шуба.
- Навантаження на компресор зменшується: рівномірне розподілення температурного режиму у камері холодильника сприяє зменшенню навантаження на компресор, він рідше включається або переходить на високі оберти.
- Видаляє неприємні запахи: завдяки активній циркуляції повітря при роботі вентилятора, неприємні запахи швидше покидають межі камери холодильника.
Причини проблеми з вентилятором, чому виникають технічні неполадки?
У будь-якій несправності є свої причини, розібравшись у першопричинах, можна ефективно виконати ремонт і повернути повноцінну працездатність холодильника. Якщо вентилятор не працює, це може бути технічною несправністю самого вентилятора або супутніх вузлів.
Причини, чому вентилятор не обертається:
- Поломка системи розморожування в холодильнику No Frost – при подібній несправності на випарнику може з'явитися товстий шар льоду, який буде блокувати роботу вентилятора, що в подальшому може призвести до поломки самого вентилятора;
- Поломка вентилятора – найчастіше виникає через перегоряння мотора вентилятора. Це може статися через природний знос, підвищене навантаження або сторонні фактори, такі як несправність системи розморожування;
- Поломка кнопки включення світла – один із контактів цієї кнопки пов'язаний з вентилятором, тому якщо кнопка несправна, є висока ймовірність того, що вентилятор не буде включатися;
- Несправність плати управління – сучасні холодильники оснащені електронікою, отже, є керуюча плата. Якщо виникла несправність у ланцюгу вентилятора, він не буде обертатися;
- Пошкодження внутрішньої проводки – якщо контакти окислились або перегоріла проводка, пов'язана з вентилятором, він також не зможе функціонувати і забезпечувати нормальне охолодження.
Технічний ремонт холодильника – як усунути несправність вентилятора?
Незважаючи на те, що вентилятор є невеликим вузлом порівняно зі всією конструкцією холодильника, насправді це важливий елемент у системі охолодження. Якщо вентилятор не обертається і не працює, його слід якнайшвидше відремонтувати.
Ремонт і відновлення роботи вентилятора:
- При поломці системи розморожування в холодильнику No Frost слід виявити несправні елементи і здійснити їх заміну. Після цього дочекатися, коли ожеледь зійде, увімкнути холодильник і перевірити роботу вентилятора.
- Якщо сам вентилятор несправний, наприклад, згорів його мотор, пошкоджені лопаті або на ньому є забруднення, яке перешкоджає роботі, слід або замінити вентилятор, або провести його чистку.
- У випадку, коли виявляється, що вентилятор не працює через несправність кнопки світла, кнопку слід замінити на нову, в рідкі випадки обмежуються заміною прогорілих проводів.
- Більш складною поломкою є несправність керуючої плати. У цьому випадку майстер проводить діагностику електронного модуля, після чого перепаює прогорілі елементи, очищає доріжки, може знадобитися перепрошивка пам'яті, але при обширних пошкодженнях цілком доцільно замінити плату повністю.
У випадку пошкодження внутрішньої проводки необхідно провести діагностику і виміряти контакти, це допоможе знайти місце обриву. У деяких випадках необхідна заміна окремих проводів, але частіше замінюється шлейф повністю, це менш витратно з точки зору праці.
Коментарі ()