Заміна плати керування кондиціонером | СЦ Надому - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Заміна плати керування кондиціонером | СЦ Надому - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Заміна плати керування кондиціонером

Ми пропонуємо:

  • Безкоштовний виклик майстра
  • У 90% ремонт займає не більше 30 хвилин
  • Безкоштовна діагностика
  • Гарантія від 3 до 24 місяців

Ліцензовані технічні фахівці можуть діагностувати та ремонтувати всі марки й моделі кондиціонерів, часто в один і той же день. До 1 року гарантії на деталі та гарантія на всі ремонтні роботи.

До складу спліт-системи входить багато вузлів, що виконують різні функції. Вони розташовуються в різних блоках (внутрішньому та зовнішньому) і завдяки злагодженій роботі відбувається охолодження повітря в приміщенні. Управління всіма компонентами системи здійснює спеціальний електронний контролер – плата управління.

Взаємодія між вузлами здійснюється за певним алгоритмом, "зашитому" на згадку про пристрій. При цьому використовується система датчиків, дані яких змушують активувати або відключати той чи інший компонент кондиціонера. Електронна "начинка" контролера відрізняється високою надійністю та довговічністю, але досить часто через стрибки напруги в електромережі або від впливу вологи та фізичного зносу окремих елементів (контактів реле) вона виходить з ладу.

Зазвичай заміна плати кондиціонера виконується фахівцями сервіс-центру після ретельної діагностики та перевірки інших вузлів та деталей, оскільки нова плата контролера – недешеве задоволення. Схеми плат залежать від комплектації кондиціонера і керуючі контролери в спліт-системах навіть одного виробника не взаємозамінні. Тому заміна плати управління кондиціонера є непростим завданням, з яким можуть впоратися тільки досвідчені фахівці по ремонту кондиціонерів.

Основні несправності плати управління кондиціонера

Мікросхеми та інші електронні компоненти рідко виходять з ладу, хіба що при різких змінах напруги. А ось із реле, які також розміщені на друкованій платі контролера, створюють проблеми набагато частіше. Розглянемо основні несправності пов'язані з поломками реле.

  1. Якщо після вимкнення спліт-системи компресор продовжує працювати, необхідно перевірити реле, яке включає мотор-компресорний вузол. Для цього потрібно знеструмити кондиціонер, витягнувши вилку електрошнура з розетки або відключивши автомат живлення. Після цього на платі знаходимо найпотужніше по струму реле (зазвичай основні характеристики та схему підключення виробники розміщують на корпусі) та перевіряємо контакти. Якщо навіть без подачі напруги виявилися замкнутими – потрібно змінювати це реле.
  2. Причиною того, що у вимкненому кондиціонері обертаються лопаті вентилятора також можуть стати контакти реле, що замкнулися. За схемою чи візуальним шляхом перебуває реле, перевіряється і, за необхідності змінюється на нове.
  3. Якщо при включенні спліт системи мотор-компресор не запускається і напруга від внутрішнього модуля на його клеми не доходить - винуватцем може стати реле включення компресора або один з температурних датчиків.
  4. Через несправність реле може не обертатись вентилятор на зовнішньому модулі. Щоб унеможливити несправність з'єднувальних проводів, потрібно перевірити напругу на виході з плати управління та на клемах електродвигуна вентилятора.
  5. Через поломку одного з реле може не включатися вентилятор кімнатного модуля. У цьому слід враховувати, що у кожну швидкість обертання передбачено окреме реле.

При пошуку несправностей необхідно враховувати, що сигнал включення реле тієї чи іншого вузла видає мікросхема. Він через проміжний напівпровідниковий елемент подається на реле обмотку. Якщо напруги на обмотці немає - несправність в електронній частині плати і необхідно запросити майстра сервіс-центру, оскільки в домашніх умовах без відсутності приладів визначити несправність неможливо. Навіть майстрам, як правило, доводиться змінювати електронний блок на новий.

Залишіть заявку
На безкоштовний виїзд майстра та діагностику поломки