ᐉ Ремонт газових котлів Київ - майстер з ремонту та встановлення газколонки - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
ᐉ Ремонт газових котлів Київ - майстер з ремонту та встановлення газколонки - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому тухне газовий котел: що робити, якщо гасне гніт?

179
Чому тухне газовий котел: що робити, якщо гасне гніт?

Багато газових котлів оснащені автоматичною системою контролю полум'я, відомою як свічка полум'я. Вона повинна постійно горіти, нагріваючи датчик витрати газу. Але, як і в будь-якому пристрої, у цій системі трапляється збій. Буває, що вогник свічки часто гасне або його дуже важко запалити. Це може бути спричинено як зовнішніми факторами, так і несправністю обладнання.

Причини загасання газового котла

Причин, з яких тухне вогонь котлів, безліч. Для кожного типу пристрою вони різні, тому що газові опалювальні прилади різних моделей відрізняються своїми особливостями та принципом роботи. Тому методи усунення несправностей також будуть різними наші спеціалісти по ремонту газових котлів підкажуть декілька причин.

1. Атмосферні котли

За своєю функціональністю вони є найпростішими. Горіння у топці підтримується шляхом природного повітрообміну. Якщо він зникає, то пальник у котлах гасне, а слідом за ним і гніт. До інших причин гасіння вогню відносяться:Атмосферні котли

  • Засмічення пускових елементів. Коли фільтр або сопло пальника забито, їх слід продути. Це можна зробити за допомогою фена або ручного пилотяга. Нагар із форсунок необхідно ретельно видалити до їхнього початкового діаметра.
  • Пошкоджена термопара. При виході з експлуатації термопари, електромагнітний клапан перекриває подачу газу через відсутність полум'я. Аналогічна ситуація відбувається з контактами, що згодом окислюються. окиснені контакти можна почистити, а от термопару та електромагнітний клапан потрібно змінювати.
  • Проблеми із тягою. За її відсутності гніт газового котла гасне, і в приміщенні чути запах чадного газу. Зворотна тяга виникає під час руху повітря не через димар на вулицю, а у зворотному напрямку. Єдиний вихід – очищення димаря від сажі.
  • Нестача кисню, який допомагає горінню. Якщо його в топці недостатньо, гніт і пальник гаснуть. Кисень легко відновити, відчинивши двері або вікно. У котельні без вікон та дверей на вулицю можна внизу стіни зробити невелике віконце для забезпечення потоку повітря.
  • Падіння тиску газу. Коли цей параметр не відповідає технічним нормам, то пальник може згаснути. Манометр дозволяє контролювати зміну тиску у газовій магістралі. При його падінні, внаслідок витоку газу в котельному агрегаті, слід негайно відключити обладнання та викликати спеціалістів.

2. Котли турбовані

Газові прилади із турбонаддувом мають закриті камери згоряння. Тягу в них забезпечує вентилятор. Причини згасання настінних або підлогових турбокотлів такі ж, як в атмосферних аналогів, проте в цих установках може також статися:Двоконтурні котли

  • Зледеніння димоходу. Під час роботи газового котла в димарі утворюється конденсат, який на морозі зледеніє. Лід перекриває канали, через що пропадає тяга і тухне пальник. Проблему вирішують утепленням частини димоходу, що виходить надвір. Лід, який накопичився, розморожують гарячою водою або феном.
  • Відмова вентилятора чи турбіни. Коли турбіна не працює, пальник із гнітом гасне. Для ремонту обігрівача необхідно викликати газовиків, тому що такі роботи пов'язані з ризиком поширення чадного газу в приміщенні.

3. Двоконтурні котли

Призначені для виробництва тепла та одночасної подачі гарячої води. Якщо ознак пошкодження котла немає, то згасання гніту пов'язане зі спрацьовуванням системи захисту від перегріву. Це виникає при змішуванні потоків холодної та гарячої води, або при витонченні діафрагми редуктора.

4. Котли електронні;

Енергозалежні газові пристрої чутливі до перенапруги. Якщо хоча б один вузол у системі пошкоджено, котел гасне. Усі несправності фіксують датчики, що передають інформацію електронному блоку, а він виводить код помилки на дисплей. Більшість зламання може усунути лише кваліфікований спеціаліст.

Проблем зі згасанням котла не виникне, якщо стежити за станом газових приладів та своєчасно проводити їх профілактичний огляд.

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію