Хлопки під час включення газової колонки. Причини та усунення несправностей газових колонок - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Хлопки під час включення газової колонки. Причини та усунення несправностей газових колонок - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Хлопок при включенні газової колонки. Причини та усунення проблеми

412
Хлопок при включенні газової колонки. Причини та усунення проблеми

Проточні газові водонагрівачі, завдяки невисокій ціні, економічності та зручності використання, залишаються найбільш привабливими приладами для підігріву господарської води в будинках і є гідною альтернативою централізованому гарячому водопостачанню. Однак при експлуатації таких водонагрівачів потрібно дотримуватися ряду застережень і обов'язково стежити за справністю обладнання. Адже навіть незначна поломка може призвести до вибуху чи інших небезпечних наслідків.

Зазвичай ремонт газових колонок виконують фахівці сервіс-центрів, тому що для виконання газових робіт майстер повинен пройти відповідне навчання та здати кваліфікаційні випробування. Самостійне розкриття трубопроводів, вузлів та арматури, якими надходить “блакитне паливо” заборонено. Але частина причин, для усунення яких не знадобиться "глибоке" розбирання приладу, можна спробувати усунути самостійно про що і йтиметься у цій невеликій публікації.

Хлопок при включенні газової колонки. Причини та усунення

Досить часто, у процесі роботи устаткування, виникають ситуації, коли газова колонка ляскає під час відкриття “гарячого” крана змішувача. І якщо такі прояви часто повторюються або супроводжують роботу приладу постійно, необхідно терміново викликати майстра, що виконує ремонт побутової техніки або спробувати усунути причину самому. Причин чомусь бахає газова колонка досить багато. Ми ж розглянемо лише найчастіші з них.

Що є причиною хлопка?

Проверка газовой колонки мастером

Щоб знайти причину хлопка и при включенні потрібно хоча б загалом знати принцип роботи приладу.

 1. Якщо всі крани гарячої води закриті, протоки води через водонагрівач немає і вона перебуває у “черговому” режимі.
 2. Після відкриття одного з гарячих кранів, датчик протоки в проточному водонагрівачі виявлять рух води і запустять систему розпалювання.
 3. Спочатку в камеру надходить деяка кількість газу, після чого подається команда на розпалювання і "іскра" розпалює пальник.
 4. Якщо розбір води припиниться, датчик протоки дає команду перекриття клапана подачі газу і пальник гасне.

Не завжди цей алгоритм виконується бездоганно. Досить часто в камері збирається газ, а розпалювання запізнюється або з різних причин не спрацьовує. У таких випадках газова колонка при включенні плескає, тому що в камері в момент розпалювання знаходиться відносно велика кількість газу.

 

Причинами цього найчастіше стають:

 • недостатня сила тяги в димарі;
 • підсіли елементи живлення у модулі п'єзорозпалу;
 • попадання пилу або інших частинок в отвір жиклера;
 • засмічення частини отворів головного пальника;
 • недостатнє октанове число в газі, що надходить з магістралі;
 • у приміщення надходить мало повітря;
 • теплова деформація елементів кожуха

Розглянемо ці причини докладніше.

Як усунути хлопок при включенні газової колонки?

Існує два типи обладнання, що розрізняються за способом розпалювання пальника: із постійно запаленим пілотним пальником та з електронною системою автоматичного розпалювання.

І треба враховувати, що причини, чому бахає газова колонка при включенні для цих груп побутових водонагрівачів можуть відрізнятися. Але за відсутності тяги, обидва типи проточних водонагрівачів працюватимуть неправильно, видаючи лякаючі хлопки.

Для перевірки величини тяги професіонали використовують анемометри, але в домашніх умовах найчастіше використовують смужку тонкого паперу. Її прикладають до вентиляційного або димового каналу і, за наявності тяги, вона повинна "прилипнути" і утримуватися на решітці або на конструкціях водонагрівача. Також для цієї мети часто використовують запалений сірник або запальничку. При наявності тяги верх полум'я повинен відхилятися у бік вентканалу або технологічного отвору на лицьовій частині корпусу.

Найчастіше рівень тяги знижується через осілу на стінках димоходу сажі, попадання в трубу листя або іншого зовнішнього сміття, а також через нагар на теплообміннику.

Хлопки в колонці із запальним ґнотом

Хлопок при включении газовой колонки

Проточні водонагрівачі зі стартовим пальником простіші за конструкцією, тому відновити нормальну роботу таких приладів при поломці набагато простіше.

Найчастіше несправність пов'язана:

 • з неправильним становищем запальника;
 • засміченням жиклера, через який подається газ до пілотного пальника.

Для очищення необхідно:

 • закрити всі вступні вентилі;
 • зняти захисний кожух та забезпечити доступ до запальника;
 • ретельно прочистити за допомогою тонкого дроту або спеціальної голки жиклера;
 • переконайтеся, що жиклер розташований на потрібній відстані від пальника;
 • за допомогою щітки та дроту очистіть сам пальник.

Після цього зберіть пристрій і перевірте бахає газова колонка чи ні. Якщо проведені роботи не дали результату, викликайте майстра.

Хлопки у моделях з автоматичним розпалюванням

Моделі проточних водонагрівачів, забезпечені авторозпалом, вважаються надійнішими. Але для забезпечення роботи системи автоматики використовуються досить складні деталі та вузли. Тому з'ясувати чому бахає колонка газова з електронним авторозпалом, суттєво складніше. Зазвичай діагностику проводять у такому порядку:

 • перевіряють стан елементів електроживлення модуля (якщо передбачено живлення батарей). Для цього можна використовувати тестер чи мультиметр. Якщо рівень заряду батарей недостатній, їх необхідно замінити на нові;
 • виконують перевірку роботи модуля контролю руху рідини. Він повинен подавати сигнал на контролер, що управляє, при відкритті “гарячого” вентиля змішувача. За необхідності деталь змінюють на справну;
 • візуально визначають правильність розташування свічки авторозпалу щодо пальника. У разі усунення, послабивши гвинт кріплення, виставляють іскровий зазор між свічкою та пальником близько 0,5 мм;
 • перевіряють роботу сповільнювача займання. Якщо він не в порядку, потрібно запросити спеціаліста сервіс-центру для більш точної діагностики та заміни.

Іноді причиною чому бахкає колонка є поломка датчика подачі рідини на вході приладу. Якщо він працює з перебоями, можуть виникати хлопки. Якщо самостійно не вдалося відновити нормальну роботу приладу, слід припинити його використання і звернутися до нашого сервіс-центру.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1168 s
  63
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані