Time work
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Map icon
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому посудомийна машина не зливає воду?

Чому посудомийна машина не зливає воду? Ремонт на дому Киев Чому не йде вода з посудомийної машини? ⏩ Поради щодо усунення несправностей читай у нашому блозі ⭐️ Сервісний центр «Ремонт на дому».
https://nadomu.kiev.ua/images/posudomoechnaya-mashina-ne-slivaet-vodu.jpg
Чому посудомийна машина не зливає воду?

Багато господарок вже давно навіть не уявляють, як можна мити посуд вручну, і якщо щось трапляється з посудомийною машиною, для них це катастрофа світового масштабу. І якщо майстри сервіс-центру не можуть виїхати негайно, побут для домочадців перетворюється на пекло. Ми виконуємо ремонт посудомийних машин у найкоротші терміни та готові приїхати на виклик протягом години. Але поки що наш сервіс-центр працює тільки в Києві, а мешканцями інших регіонів, найчастіше, доводиться більшість операцій виконувати самостійно.

Не стекает вода в посудомоечной машине

Щоб полегшити та прискорити процес самостійного відновлення, ми підготували ряд корисних порад, які допоможуть знайти та усунути причини збоїв та поломок при найпоширенішій проблемі – коли посудомийна машина не зливає воду.

Найчастіші причини відсутності зливу води в посудомийних машинах

Дуже часто на поверхнях посуду, що завантажується в посудомийку, знаходяться залишки їжі, жировий наліт та інші липкі субстанції. Все це змивається з посуду та потрапляє в каналізаційну систему, проходячи через зливальний тракт машини. Тому найчастіше виходить з ладу саме система зливу, що призводить до того, що у посудомийці стоїть вода. Найправильнішим рішенням буде дзвінок до сервіс-центру, який виконує ремонт пральних машин та посудомийок. Але якщо до найближчої майстерні далеко не факт, що там знайдуться кваліфіковані фахівці, можна спробувати розібратися в ситуації самостійно. Саме для цього ми зібрали в таблицю найчастіші поломки та розглянули способи їх діагностики та методи усунення.

Причина поломки

Як перевірити

Що робити

Забився злив

Від'єднати зливний шланг від патрубка каналізації. Відпрацьована вода, що випливає з патрубка, - ознака порушення прохідності зовнішньої каналізаційної системи. Щоб переконатися, що в посудомийній машині стоїть вода саме через забиту каналізацію, вийнятий з патрубка зливний шланг вставте в об'ємну ємність і увімкніть посудомийку. Якщо вода нормально зіллється в таз – причина зовнішньої каналізації.

Викличте сантехніка або спробуйте "пробити" слив самостійно використовуючи спеціальний трос, вантуз або будь-який хімічний засіб для прочищення каналізації. Іноді допомагає содово-оцтовий або содово-сольовий розчин.

Забився фільтр зливу

Зазвичай фільтр очищається регулярно (не рідше одного разу на квартал). Також його слід прочищати щоразу, коли виявиться, що посудомийка не зливає воду.

1. Вимкнути посудомийку від мережі.

2. Вийняти корзини для посуду.

3. Відкрутити та витягнути з дна бункера фільтр.

4. Вийняти сітку (під фільтром).

5. Очистити витягнуті деталі від бруду та сміття та промити водою.

6. Зніміть кришку зливної помпи та перевірте стан крильчатки. За наявності сторонніх предметів видаліть їх.

Зливний шланг перетиснутий або забитий

Оглянути шланг на відсутність різких перегинів. Зазвичай місця засмічення можна визначити за підвищеною густиною при натиску. Але найчастіше бруд збирається в зливному шлангу на місці з'єднання з патрубком каналізації.

Щоб прочистити шланг зливу:

1. Від'єднати шланг від патрубка каналізації.

2. Зняти нижню панель під завантажувальними дверцятами і, послабивши хомут, зняти шланг. 3. Прочистити зливальний шланг за допомогою сантехнічного троса та/або промити водою під тиском.

Вийшов з ладу зливний насос

Справність зливної помпи можна визначити характерними звуками на етапі зливу води. Якщо вони відсутні, потрібно зняти насос і перевірити за допомогою тестера обмотки і візуально на відсутність зайвих предметів у крильчатці.

Щоб зняти зливну помпу треба:

1. Злити залишки води з піддону та протерти внутрішню поверхню піддону та зливного фільтра серветкою.

2. "Укласти" посудомийку на задню стінку.

3. Зняти нижню кришку та датчик протікання.

4. Вимкнути дроти від насоса, викрутити кріплення та зняти помпу.

5. Перевірити вільне обертання крильчатки;

6. Перевірити омічний опір обмоток насоса (має бути близько 200 Ом).

За потреби замінити помпу.

Датчик рівня води не працює

Для перевірки працездатність датчика необхідно, як і в попередньому випадку, укласти посудомийку на спину, зняти піддон і витягнути пресостат. Щоб переконатися в його працездатності, можна подути в трубку і всередині повинні лунати клацаючі звуки.

Щоб зняти пресостат, потрібно послабити хомут трубки і від'єднати її, а також відключити дроти від центрального контролера. Несправний датчик не підлягає ремонту і змінюється на новий.

Програмний модуль не працює

При несправності в центральному контролері посудомийка зазвичай поводиться неадекватно. Постійно відбуваються збої у програмах та непослідовне перемикання етапів. Причиною виходу з експлуатації найчастіше стають перепади напруги в електромережі або потрапляння води на друковану плату з електронними компонентами.

Перевірити у домашніх умовах неможливо.

Для тестування зверніться до сервісного центру. Напевно, буде потрібно заміна плати.

Чистка фильтра посудомоечной машины

Що робити, щоб не засмітилася посудомийка

Ми розглянули основні причини, чому посудомийна машина не зливає воду і стоїть вода в посудомийці і, як ви вже звернули увагу - винуватцями поломок у більшості випадків є неправильна експлуатація та нерегулярний догляд. Тому ще раз нагадаємо основні правила, дотримуючись яких можна уникнути більшості поломок.

  • при установці посудомийки дотримуйтесь рекомендацій виробника, викладених у посібнику користувача;
  • очищайте дренажний фільтр хоча б раз на квартал (зазвичай рекомендують щомісяця);
  • запускайте профілактичну "мийку" без посуду не рідше одного разу на місяць;
  • не забувайте регулярно протирати ущільнювачі завантажувальних дверей;
  • перед завантаженням посуду очищайте його від залишків їжі;                                                                                                                               
  • за необхідності використовуйте пом'якшувачі води.

Належний догляд продовжить життя вашій посудомийній машині!

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію