Розбір основних причин поломки кавоварки | Чому може зламатися кавоварка? - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Розбір основних причин поломки кавоварки | Чому може зламатися кавоварка? - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Основні причини поломок кавоварок

314
Основні причини поломок кавоварок

Побутова кавоварка, при правильному її використанні, цілком замінює баристу в домашніх умовах. Перейдемо відразу до справи та розглянемо пристрій та деякі проблеми, які можуть виникнути з кавомашинами  ремонту своїми руками.

Процес виготовлення кави

Кавомашина досить складна техніка. Крім того, що у приготуванні задіяно багато вузлів, у виробі циркулює величезний тиск понад 10 бар.

Засипаються зерна в зерновий відсік, після чого відразу потрапляють у кавомолку. після кавомолки, подрібнена кава потрапляє в заварювальний блок. У цей момент у справу вступає помпа (насос), що подає воду під великим тиском у бойлер кавомашини. З бойлера нагріта вода потрапляє у варильний блок. У самому варильному вузлі вже відбувається процес приготування кави, звідки через сопла воно подається через сопла в чашку.

У досить не складному начебто процесі приготування, беруть участь вузли, які найчастіше виходять з ладу.

Коли можна виправити проблему самостійно

Не завжди кавомашина потребує ремонту. Наприклад бюджетні моделі вимагають чистку кожні 100-150 приготовлених порцій кави. Виріб сигналізує про це миготливими індикаторами.

Дорожчі вимагають чищення через 200-300 приготовлених порцій. Чистка проводиться кавоваркою самостійно, достатньо запустити необхідну процедуру згідно з інструкцією вашого виробу.

Кавомашина не подає кави

Є кавоварки, які не повідомляють власника про необхідність чищення. Рано чи пізно кавоварка перестає продавлювати каву. Це насамперед пов'язане із засміченням фільтра.

Кофемашина не подает кофеФільтр, це коробочка, яку необхідно замінити у разі засмічення. Дізнатися про це ви можете, якщо машина видає помилку “завантаження водяного контуру” (Saeco), або ж вимагає прогін у холосту (De Longhi).

Також засмічення може бути в клапанах, варильному вузлі, кавомолці. Це з тим, що у кавових зернах присутній невеликий відсоток ефірних масел. При подрібненні, зерна перетворюються на "великий пил". При вступі у взаємодію з маслами відбувається закоксовування вузлів, що неминуче пов'язане з подальшим глибоким чищенням.

Чищення

Вкрай бажано робити професійну профілактику раз на 300-500 приготовлених порцій. Профчистка кавомашини - це повне розбирання фахівцем, декальцинація всіх діючих вузлів, перевірка цілісності ремкомплекту варочного та інших вузлів.

Ремкомплекти

Часом звернення клієнтів пов'язані зі скаргою "кавомашина не подає кави, хоча всі процедури виконує". Може бути пов'язано з гумами варочного блоку або блоку кавомолки. Для розуміння чому гумки зношуються, варто уявити тиск, який створюється для виготовлення.

Практично по всіх вузлах виробу "циркулює" тиск від 12 до 16 бар. Саме тому потрібна професійна профілактика, адже тільки при повному розбиранні можна ліквідувати неполадку на початковій стадії зношування.

Ремкомплекты кофемашиныТака проблема також може бути через засмічення кавомолки. Як і описувалося раніше, частина кавового пилу осідає на компонентах кавомолки, через що вона засмічується.

Але проблема може бути також через поломку жорен. Через не найкращу якість кавових зерен (їх пережарювання або недожарки), жорна кавомолки відчувають підвищений тиск, що є причиною їхнього зносу. Поламані жорна досить поширена причина звернення до сервісного центру.

Варильний вузол

Не продавлювати каву може також варильний вузол. Це можна вирахувати, діставши коробочку з віджатими таблетками кави. Якщо вони розсипані, не мають чіткої таблеткової форми, то є проблема з варильним вузлом. Прямий шлях у сервіс, самостійне усунення подібної несправності може призвести до наслідків.

Редуктор

Зібрані зубці редуктора кавомолки - причина з якої кавомашина теж не подаватиме кави. Через тимчасовий зношування або від використання неякісних кавових зерен, така несправність відбувається досить часто.

Низька температура приготовленої кави

До нас часто звертаються власники з питанням - "Як підняти температуру кави, приготовлену кавомашиною?" У сучасних виробах, де є скрін, зробити це не складно. Достатньо зайти в меню приготування кави і задати необхідну температуру кави, що готується. Зазвичай це значення коливається у діапазоні від 65 до 90 градусів.

У простіших, бюджетних моделях кофемашин, без зрозумілого сервісного меню, така функція не передбачена. У такому випадку самостійним налаштуванням температури кавомашини ви навряд чи зможете вирішити проблему.

Фахівці знають, як це зробити, а саме зміною опору терморезистора, що дозволяє змінювати температуру нагрівання бойлера.

Блок кавоварки не монтується після зняття

Споживачі часто дотримуються процедур, передбачених виробниками кофемашин. Однією з таких процедур є самостійне чищення блоку кавоварки. Розташований він праворуч, відкривши бічну кришку кавомашини, ви його виявите. Він легко знімається.

Блок кофеварки не монтируется после снятия

Але треба пам'ятати, що його демонтаж необхідно проводити тільки після закінченого самостійного промивання кавомашини. Якщо вузли варочного блоку не будуть повернені до штатного положення, демонтаж може бути ускладнений та викликати неполадки. Аналогічним чином, якщо ви знімите варильний блок без проблем, його встановлення буде неможливим при недотриманні процедур демонтажу.

Що робити, якщо з кавомашини лунає тріск, скрип, але кава не виготовляється?

Перше в даній ситуації, на що варто звернути увагу, це на подачу або нагрівання води. Можливо в кавомашині сталося заповітря. Зайве повітря можна прогнати через капучинатор і спробувати зробити каву знову.

Якщо проблема не вирішена, необхідно провести повне чищення кавомашини. Вкрай бажано виконувати процедуру використовуючи рекомендовані виробником засоби.

Проблема залишилася? Тоді швидше за все несправний один із датчиків і в такому разі без спеціалістів сервісу не обійтися.

Індикатори горять, але на натискання кнопки не реагують

Часто таким чином кавоварка йде в захисний режим. Необхідно перевірити чи є достатня кількість води та кави у відсіках.

Далі спробуйте демонтувати панель керування та прочистити самі кнопки. Можливо відбулося їх засмічення або окиснення у зв'язку з частим використанням. Якщо кавомашина керується за допомогою сенсорної панелі, найімовірніше проблема з електронікою.

В цьому випадку не рекомендується самостійний ремонт кавомашини, звертайтесь до сервісу.

Світиться лампочка про відсутність кави в кавомолці

Якщо в бункері достатньо зерен, але помилка про їхню відсутність з'являється на панелі, то проблема швидше за все в двигуні кавомолки. Якщо при продзвоні обмотки моторчика проблема не виявлена, то потрібно звернути увагу на засмічення датчика і зробити чистку.

Якщо проблема не зникла, то датчик необхідно замінити, що рекомендується вирішити за допомогою фахівців.

Резюме

Ви спробували описати найчастіше виникаючі поломки кавомашин. Звичайно, це далеко не всі проблеми, які можуть виникнути. Ніхто не виключає попадання, наприклад сторонніх предметів у жорна, що забрався всередину таргана, або елементарного зниженої напруги в мережі напруги. Кавомашина складна техніка, тому якщо у вас виникли з нею проблеми, дотримуйтесь принципу "не зашкодь".

При неправильному підході в самостійному ремонті, її подальше відновлення може коштувати в рази дорожче.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,0937 s
    65
    cache

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані