Основні види несправностей підлогового газового котла: діагностика поломок та ремонт газового котла - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Основні види несправностей підлогового газового котла: діагностика поломок та ремонт газового котла - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Основні види несправностей підлогового газового котла

327
Основні види несправностей підлогового газового котла

Створення автономної системи – найефективніший спосіб опалення. Ключовим елементом є котел. Вихід з експлуатації цього агрегату стане каталізатором того, що вся система перестане працювати. Докладно розглянемо поширені типи поломок, способи та особливості ремонту газового котла.

Види несправностей котлів

Сучасні моделі мають схожий принцип роботи та систему розташування апаратних вузлів. Звичайно, є певні відмінності в залежності від способу підключення та типу живлення агрегату, але вони не є суттєвими. Тому тему несправності котлів можна розглядати загалом, не вникаючи у технічні особливості обладнання. Самостійно відремонтувати техніку реально, але лише за умови дотримання експертних рекомендацій. У деяких випадках без професійного обладнання не обійтися, тож доведеться викликати майстрів.

Ремонт котла. Основные неисправности и способы их устранения

Переважно всі котли мають такі комплектуючі:

 • захисні елементи;
 • система харчування;
 • модулі керування;
 • відсік для підключення котла до системи опалення;
 • автоматика;
 • безпосередньо сам котел.

У процесі експлуатації техніки її комплектуючі зазнають природного зношування. Тому згодом їх доводиться міняти. Своєчасне обслуговування котла дозволить продовжити працездатність деталей. Навіть найякісніші агрегати не застраховані від поломок. Список поширених несправностей:

 • неправильно спроєктований та змонтована система опалення;
 • порушення правил експлуатації котла;
 • механічне пошкодження запірної арматури;
 • низький рівень тиску у системі;
 • забруднений теплообмінник;
 • забився димохід, внаслідок чого спрацьовує датчик тяги;
 • поломка електромагніта;
 • порушення у роботі системи подачі живлення – на вході падає тиск, знижується напруга.

Кожна поломка має характерні ознаки. Їх треба вміти помічати, щоб своєчасно відремонтувати опалювальне обладнання. Сучасні котли оснащені системою самодіагностики, яка визначить наявність технічних несправностей, та повідомить їх у вигляді відповідної помилки на екрані пристрою.

Класифікація технічних несправностей котлів

Критерій для поділу поломок на підгрупи - ступінь тяжкості та вплив на працездатність обладнання. Наприклад, за наявності порушень вторинного значення агрегат здатний функціонувати. Якщо зламався один із ключових модулів, то пристрій просто не увімкнеться.

Классификация технических неисправностей котлов

Остаточні

Їх ще називають переміжними. Такі поломки викликають проблеми на етапі діагностики. Відмова, що перемежується, супроводжується характерною ознакою – один з параметрів роботи котла виходить за допустимі межі. Наприклад, через падіння напруги нижче позначки 160 В техніка перестає включатися. Як тільки відбувається стабілізація напруги, система відновлює роботу.

Вторинні та первинні

Частково цей клас несправностей уже торкався раніше. Вторинна поломка виникає внаслідок первинної відмови чи навпаки. За наявності другорядних поломок система функціонує, але некоректно. Поява первинних поломок супроводжується повним відключенням устаткування, невиконанням покладених нею функцій.

Поступові та раптові

Перші виникають у результаті природного зношування апаратних модулів, адже з часом відбувається деформація комплектуючих, знижується їх рівень працездатності. Раптова відмова – результат форс-мажорних обставин. Видимих ознак появи цих поломок відсутні.

Приховані та явні

За назвою зрозуміло, що очевидні ушкодження легше ідентифікувати, наприклад, під час візуального огляду. Виявити потік теплообмінник набагато легше, ніж зафіксувати аномальну зміну параметрів конденсатора.

При зниженні інтенсивності нагрівальної функції, а також появі зайвого шуму та інших візуальних ознак поломок, потрібно негайно провести діагностику, щоб визначити пошкоджений модуль. Не затягуйте з ремонтом, адже це призведе до погіршення первинної несправності.

Діагностика та ремонт котлів: докладна інструкція

Практика повністю підтверджує, що 90% порушень роботи опалювального обладнання можна виявити під час візуального огляду. У ході регулярного обслуговування: протяжки контактів, мастила та очищення комплектуючих виявляється ще 9% несправностей. І лише 1% поломок потребує проведення повноцінного відновлення.

Ремонт котла – комплекс технічних операцій, спрямованих на відновлення працездатності обладнання, яке було втрачено в ході експлуатації або непередбачених обставин. У ході проведення діагностики необхідно ретельно проаналізувати всі причини, які могли спричинити поломку.

Діагностика – складний та трудомісткий процес. По-перше, слід оцінити рентабельність проведення відновлювальних робіт. Можливо, модуль, що вийшов з ладу, коштує більше 50% від вартості котла, тому простіше просто придбати новий агрегат. Це особливо властиво настінним пристроям із відносно низьким рівнем потужності. По-друге, ремонтувати застаріле обладнання набагато складніше. Не виключено, що під час розбирання виникнуть нові поломки. Не кажучи вже про те, що сучасні конденсаційні котли набагато економічніші за традиційні моделі.

Види ремонту котлів

Ремонт опалювального обладнання може мати декілька видів. Все залежить від складності технічної несправності. Іноді вдається відновити деталь, а деяких ситуацій єдиний вихід – заміна апаратного вузла. Всі ці фактори позначаються на вартості ремонту.

Відновлення

Головна характеристика – відсутність необхідності міняти апаратні модулі. Його можна порівняти із обслуговуванням. Відновлення передбачає ретельне промивання котла, чищення теплообмінника, електродів та багато іншого. Впоратися з таким ремонтом можна самостійно.

Поточний

Основне завдання – відновлення працездатності котла. Під час такого ремонту вживаються заходи, спрямовані на підтримання технічних характеристик агрегату.

Плановий

По-перше, цей ремонт має примусовий характер. Проводиться відповідно до встановленого регламенту. По-друге, він передбачає заміну зламаних деталей з обмеженим експлуатаційним терміном. Це переважно стосується розхідників, які коштують відносно недорого.

Капітальний

У процесі капітального ремонту необхідно повністю розбирати котел, перевіряти працездатність всіх елементів системи опалення. Тільки так можна виявити джерело проблеми та оцінити стан деталей. Це найфінансовіше витратний вид ремонту. Міняти потрібно не тільки зламані модулі, а й комплектуючі, експлуатаційний термін яких добігає кінця.

Не забувайте про важливість своєчасного технічного обслуговування, яке дозволить продовжити експлуатаційний термін обладнання. Усунення поломки на ранніх стадіях сприяє фінансовій економії. Для цього достатньо викликати фахівці сервісного центру "Ремонт на дому".

 

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0949 s
  63
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані