Time work
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Map icon
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Які типи кондиціонерів найпоширеніші

Які типи кондиціонерів найпоширеніші Ремонт на дому Киев Огляд типів кондиціонерів та їх особливостей для вибору найкращого варіанту для вашого будинку. Переваги та недоліки допоможуть знайти ідеальне рішення.
https://nadomu.kiev.ua/images/blog/condition_tipes.jpg
Які типи кондиціонерів найпоширеніші

Не завжди вдається забезпечити оптимальний мікроклімат в одному або декількох приміщеннях застосовуючи стандартні рішення з використанням традиційної спліт-системи. У багатьох випадках використання інших типів обладнання дає змогу вирішити задачу дешевше і простіше. У таких випадках система кондиціонування конструктивно реалізується набагато простіше. До її складу входить менше складного обладнання і ремонт кондиціонера якщо і буде потрібен, то набагато рідше. Тому, підбираючи кондиціонер для конкретної будівлі, потрібно знати, які типи обладнання існують і їхні особливості. У цій невеликій статті ми коротко розглянемо кожну з найбільш затребуваних конструкцій кліматичних систем, а також їхні основні відмінності.

Можливості кондиціонерів різних типів

Умовно технічні засоби для кондиціонування поділяють на побутові (домашні) і промислові. До останніх належать потужні кліматичні пристрої, здатні охолоджувати приміщення понад 100 кв. м. Кліматичні системи з холодопродуктивністю до 7 кВт, призначені для підтримки заданого мікроклімату в приміщеннях меншої площі (до 80 кв. м) відносять до побутових.

Проміжний клас кліматичної техніки, з потужністю від 7 до 25 кВт, відносять до напівпромислового сегменту. Вони можуть застосовуватися як у побуті, для забезпечення комфортної температури у великих кімнатах, так і порівняно невеликих виробничих приміщеннях. За конструктивною реалізацією кліматичні апарати підрозділяють на моноблочні та багатоблочні (спліт- і мультиспліт-прилади), які можуть складатися з декількох окремих модулів.

Віконні кондиціонери

Різновиди моноблочних кліматичних систем

Кліматичними приладами, що найчастіше зустрічаються, виконаними у вигляді одного окремого блоку, є кондиціонери віконного і мобільного типу. Розглянемо таке обладнання більш детально.

  1. Віконні моделі встановлюються безпосередньо в раму або в не товсту стінку. Їхня теплова потужність може досягати 6 кВт. Є можливість охолодження, а в більш просунутих версіях і обігріву кімнати. Дистанційка не є обов'язковим атрибутом і всі налаштування потрібно буде виставляти безпосередньо на панелі блоку. До переваг відносять невисоку вартість, простоту конструкції, надійність і можливість самостійного монтажу. До основних недоліків можна віднести галасливість, величезні обмеження у виборі місця встановлення, а також зниження освітленості в приміщенні за рахунок віконного монтажу пристрою.
  2. Кондиціонери мобільного типу не потребують професійного монтажу, а для теплообміну з "вулицею" служить гофрована трубка діаметром 15 см. Перш ніж увімкнути прилад, її необхідно вивести назовні через отвір у віконному отворі або кватирку, що створює певні незручності. До недоліків таких рішень відносять сильний робочий шум і високу ціну, яка порівнянна з вартістю звичайної спліт-системи.   

Незважаючи на наявні переваги, такі конструкції використовуються досить рідко. Найпоширенішим типом кліматичних систем вважаються спліт-системи.

Канальний кондиціонер

Які бувають спліт і мультиспліт системи

Таке кліматичне обладнання складається з декількох (найчастіше двох) окремих блоків (внутрішніх і зовнішнього), рознесених на деяку відстань і з'єднаних між собою фреонопроводом і електричним багатопровідним кабелем. Однією з основних переваг такої конструкції є те, що кімнатний модуль можна розміщувати в будь-якому зручному місці, а найгаласливіші компоненти, включно з мотором-компресором, винесено назовні будівлі, і вони розміщені всередині зовнішнього блоку.

Важливою особливістю спліт-систем вважається величезний вибір типів кімнатних модулів. Це:

  1. Настінні. Підходять для монтажу в оселях і невеликих за площею офісах. Їхньої теплової потужності (до 7 кВт) цілком достатньо для підтримання мікроклімату в кімнатах з метражем 15 - 70 кв.м. Кімнатний блок монтується на відстані 15 см від стелі всередині охолоджуваного приміщення, зовнішній - біля вікна або навіть на балконі. Довжина кабелів і трубопроводів, що їх зв'язують, не має бути більшою за 7 метрів. Вони мають відносно невисоку вартість і вважаються оптимальним вибором, як для осель, так і малих офісів або об'єктів торгівлі.
  2. Канальні. Такі спліт-системи монтують у просторі між основною і висячою стелею. Прохолодне повітря надходить повітропровідними каналами, які зазвичай також заховані між стелями. Найчастіше потужність таких систем обмежується 25 кіловатами, чого цілком вистачає для підтримання комфорту в багатокімнатному житлі або в малих офісах. Ще однією особливістю таких систем є можливість нагнітання в приміщення зовнішнього повітря.
  3. Підлогово-стельові. Такі моделі встановлюються внизу стіни або безпосередньо під стелею. При "нижній" установці охолоджене повітря спрямовується вгору, при "верхній" - паралельно стелі. Такі прилади мають невелику глибину і рівномірно розподіляють потоки по приміщенню, унеможливлюючи потрапляння холоду безпосередньо на людей, які перебувають у кімнаті. Завдяки своїм особливостям така конструкція підійде для будівель нестандартної форми без підвісних стельових конструкцій.
  4. Колонні. Цей тип обладнання встановлюється в тих ситуаціях, коли потрібна велика продуктивність. Вони подібні до шафи або холодильника, відрізняються значною вагою і монтуються на підлозі. Потоки прохолодного повітря поширюються безпосередньо від шафи, тому враховується той момент, що перебувати поруч з обладнанням не можна.
  5. Прецизійні. За конструкцією подібні до шафових. Найчастіше таке обладнання встановлюється в технологічних приміщеннях. Відрізняються високою надійністю і точністю підтримки температури. Можуть працювати в безперервному режимі.  

Крім цього, популярним конструктивним рішенням є так звані мульти спліт системи. У таких системах до одного зовнішнього модуля підключається кілька окремих кімнатних модулів будь-якого типу (зазвичай не більше п'яти). За вартістю такий варіант не дуже відрізняється від встановлення окремих традиційних спліт-модулів, але економить простір на фасаді будівлі. Головною нед

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію