Найпоширеніші типи кондиціонерів: як обрати ідеальний для свого будинку - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Найпоширеніші типи кондиціонерів: як обрати ідеальний для свого будинку - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Які типи кондиціонерів найпоширеніші

21
Які типи кондиціонерів найпоширеніші

Не завжди вдається забезпечити оптимальний мікроклімат в одному або декількох приміщеннях застосовуючи стандартні рішення з використанням традиційної спліт-системи. У багатьох випадках використання інших типів обладнання дає змогу вирішити задачу дешевше і простіше. У таких випадках система кондиціонування конструктивно реалізується набагато простіше. До її складу входить менше складного обладнання і ремонт кондиціонера якщо і буде потрібен, то набагато рідше. Тому, підбираючи кондиціонер для конкретної будівлі, потрібно знати, які типи обладнання існують і їхні особливості. У цій невеликій статті ми коротко розглянемо кожну з найбільш затребуваних конструкцій кліматичних систем, а також їхні основні відмінності.

Можливості кондиціонерів різних типів

Умовно технічні засоби для кондиціонування поділяють на побутові (домашні) і промислові. До останніх належать потужні кліматичні пристрої, здатні охолоджувати приміщення понад 100 кв. м. Кліматичні системи з холодопродуктивністю до 7 кВт, призначені для підтримки заданого мікроклімату в приміщеннях меншої площі (до 80 кв. м) відносять до побутових.

Проміжний клас кліматичної техніки, з потужністю від 7 до 25 кВт, відносять до напівпромислового сегменту. Вони можуть застосовуватися як у побуті, для забезпечення комфортної температури у великих кімнатах, так і порівняно невеликих виробничих приміщеннях. За конструктивною реалізацією кліматичні апарати підрозділяють на моноблочні та багатоблочні (спліт- і мультиспліт-прилади), які можуть складатися з декількох окремих модулів.

Віконні кондиціонери

Різновиди моноблочних кліматичних систем

Кліматичними приладами, що найчастіше зустрічаються, виконаними у вигляді одного окремого блоку, є кондиціонери віконного і мобільного типу. Розглянемо таке обладнання більш детально.

  1. Віконні моделі встановлюються безпосередньо в раму або в не товсту стінку. Їхня теплова потужність може досягати 6 кВт. Є можливість охолодження, а в більш просунутих версіях і обігріву кімнати. Дистанційка не є обов'язковим атрибутом і всі налаштування потрібно буде виставляти безпосередньо на панелі блоку. До переваг відносять невисоку вартість, простоту конструкції, надійність і можливість самостійного монтажу. До основних недоліків можна віднести галасливість, величезні обмеження у виборі місця встановлення, а також зниження освітленості в приміщенні за рахунок віконного монтажу пристрою.
  2. Кондиціонери мобільного типу не потребують професійного монтажу, а для теплообміну з "вулицею" служить гофрована трубка діаметром 15 см. Перш ніж увімкнути прилад, її необхідно вивести назовні через отвір у віконному отворі або кватирку, що створює певні незручності. До недоліків таких рішень відносять сильний робочий шум і високу ціну, яка порівнянна з вартістю звичайної спліт-системи.   

Незважаючи на наявні переваги, такі конструкції використовуються досить рідко. Найпоширенішим типом кліматичних систем вважаються спліт-системи.

Канальний кондиціонер

Які бувають спліт і мультиспліт системи

Таке кліматичне обладнання складається з декількох (найчастіше двох) окремих блоків (внутрішніх і зовнішнього), рознесених на деяку відстань і з'єднаних між собою фреонопроводом і електричним багатопровідним кабелем. Однією з основних переваг такої конструкції є те, що кімнатний модуль можна розміщувати в будь-якому зручному місці, а найгаласливіші компоненти, включно з мотором-компресором, винесено назовні будівлі, і вони розміщені всередині зовнішнього блоку.

Важливою особливістю спліт-систем вважається величезний вибір типів кімнатних модулів. Це:

  1. Настінні. Підходять для монтажу в оселях і невеликих за площею офісах. Їхньої теплової потужності (до 7 кВт) цілком достатньо для підтримання мікроклімату в кімнатах з метражем 15 - 70 кв.м. Кімнатний блок монтується на відстані 15 см від стелі всередині охолоджуваного приміщення, зовнішній - біля вікна або навіть на балконі. Довжина кабелів і трубопроводів, що їх зв'язують, не має бути більшою за 7 метрів. Вони мають відносно невисоку вартість і вважаються оптимальним вибором, як для осель, так і малих офісів або об'єктів торгівлі.
  2. Канальні. Такі спліт-системи монтують у просторі між основною і висячою стелею. Прохолодне повітря надходить повітропровідними каналами, які зазвичай також заховані між стелями. Найчастіше потужність таких систем обмежується 25 кіловатами, чого цілком вистачає для підтримання комфорту в багатокімнатному житлі або в малих офісах. Ще однією особливістю таких систем є можливість нагнітання в приміщення зовнішнього повітря.
  3. Підлогово-стельові. Такі моделі встановлюються внизу стіни або безпосередньо під стелею. При "нижній" установці охолоджене повітря спрямовується вгору, при "верхній" - паралельно стелі. Такі прилади мають невелику глибину і рівномірно розподіляють потоки по приміщенню, унеможливлюючи потрапляння холоду безпосередньо на людей, які перебувають у кімнаті. Завдяки своїм особливостям така конструкція підійде для будівель нестандартної форми без підвісних стельових конструкцій.
  4. Колонні. Цей тип обладнання встановлюється в тих ситуаціях, коли потрібна велика продуктивність. Вони подібні до шафи або холодильника, відрізняються значною вагою і монтуються на підлозі. Потоки прохолодного повітря поширюються безпосередньо від шафи, тому враховується той момент, що перебувати поруч з обладнанням не можна.
  5. Прецизійні. За конструкцією подібні до шафових. Найчастіше таке обладнання встановлюється в технологічних приміщеннях. Відрізняються високою надійністю і точністю підтримки температури. Можуть працювати в безперервному режимі.  

Крім цього, популярним конструктивним рішенням є так звані мульти спліт системи. У таких системах до одного зовнішнього модуля підключається кілька окремих кімнатних модулів будь-якого типу (зазвичай не більше п'яти). За вартістю такий варіант не дуже відрізняється від встановлення окремих традиційних спліт-модулів, але економить простір на фасаді будівлі. Головною нед

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію