Способи як почистити бойлер (водонагрівач) від накипу СЦ "На Дому" - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Способи як почистити бойлер (водонагрівач) від накипу СЦ "На Дому" - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як почистити бойлер від накипу

59
Як почистити бойлер від накипу

За останні роки водонагрівачі пройшли довгий шлях і з кожним десятиліттям стають дедалі витонченішими. Сучасні водонагрівачі споживають менше енергії та служать довше, вони безпечніші, а деякі навіть виробляють гарячу воду майже з постійною швидкістю. Однак це не означає, що вони є безпечними. Водонагрівачі – звичайні або безрезервуарні – необхідно регулярно чистити та обслуговувати, щоб вони нормально функціонували. Зокрема, вони вимагають регулярного очищення від накипу завдання обслуговування водонагрівача, яке допомагає запобігти дорогому ремонту бойлера та поломки в майбутньому.

Далі ви дізнаєтеся про всі подробиці про те, як почистити бойлер всередині та що для цього потрібно.

Розділ 1. Як чиститься бойлер

Коли справа доходить до обслуговування водонагрівача, є кілька важливих пунктів, які потрібно включити до списку справ. На щастя, більшість завдань, необхідних для продовження терміну служби вашого водонагрівача, необхідно виконувати лише один раз на кілька років. Видалення накипу з водонагрівача є одним з обов'язкових проектів, який слід виконувати кожні два роки.

Коли справа доходить до обслуговування водонагрівача, є кілька важливих пунктів, які потрібно включити до списку справ. На щастя, більшість завдань, необхідних для продовження терміну служби вашого водонагрівача, необхідно виконувати лише один раз на кілька років. Видалення накипу з водонагрівача є одним з обов'язкових проектів, який слід виконувати кожні два роки.

Коли потрібно чистити водонагрівач
чистити водогрійний прилад

Видаляючи відкладення кальцію або вапна у вашому резервуарі або трубах, видалення накипу підвищує ефективність вашого водонагрівача, одночасно уповільнюючи утворення «жорсткої води» у ваших трубах у майбутньому. При регулярному чищенні бойлера від накипу, ви можете продовжити термін служби вашого нагрівача, запобігти засміченню труб і кранів і зменшити кількість мінеральних відкладень у гарячій воді.

Важливо очищати систему від накипу не рідше одного разу на два роки. Коли ви нагріваєте воду, ви залишаєте розчинені тверді речовини. Це згодом створює накопичення у вашому водонагрівачі, що може призвести до втрати ефективності та потоку. Це може навіть призвести до перегріву водонагрівача, і тоді вам, можливо, доведеться викликати аварійну сантехніку для потенційно дорогого ремонту.

Як часто потрібно чистити нагрівальний бак від накипу

Водонагрівач у вас вдома майже постійно працює. Ця вода всередині резервуару містить мінерали, такі як кальцій. При нагріванні води залишається частково розчинений осад. Якщо ці мінерали збираються та накопичуються на стінках або дні бака, ваш водонагрівач, швидше за все, перегріється чи втратить ефективність. Видалення накипу — це видалення цих мінеральних відкладень.

Щоб не викликати фахівця, ви можете впоратися з чищенням бойлера своїми руками, більш докладно про те, як це робити самостійно — далі. Це дозволить продовжити термін служби нагрівального елемента, уповільнити корозію бака та зменшити витрати на електроенергію. Перш ніж видаляти накип з усіх компонентів, вам потрібно буде злити воду з бака із гарячою водою. Ознайомтеся з покроковим посібником з видалення накипу з водонагрівача.

Розділ 2. Види очищення бойлера

Є кілька методів чищення бойлера від накипу, але найпоширеніший – хіміяє. У домашніх умовах із цією роботою впорається навіть людина, яка далека від сантехніки. Крім того, розбирати прилад для чищення зовсім необов'язково, досить просто злити воду з бака і залити розчин, що чистить. Найчастіше багато хто користується для чищення бойлера лимонною кислотою замість спеціальних покупних засобів.

Також багато хто воліє більш витратний за часом спосіб - механічне чищення. Це вимагає повного розбирання приладу і для виконання цієї роботи необхідні спеціальні інструменти та слюсарські навички. Загалом робота не надто складна, але якщо не впевнені у своїх силах, то краще звернутися до майстра.

Чищення водогрійного приладу хімічним способом

Кожен господар повинен знати про прості способи чищення бойлера без необхідності розбирання. І якщо вчасно провести профілактику, ви зможете запобігти появі товстих кам'яних шарів, і в такому разі бойлер не доведеться розбирати.

Чищення розчином без розбирання

Цей спосіб чищення бойлера від накипу передбачає використання спеціального розчину, що чистить, який можна зробити самостійно з води з додаванням оцту або лимонної кислоти. Попадання вапняного нальоту до кислого середовища призводить до того, що починається хімічний процес, який руйнує накип. Подібним чином діють магазинні засоби для чищення. Найскладніше у цьому методі – залити розчин у бойлер. Для цього потрібно виконати кілька простих кроків:

 • перекрити кран подачі холодної води;
 • від'єднати водопровідну трубу від вхідного патрубка на бойлері;
 • на змішувачі відкрити кран із гарячою водою та злити близько 2/3 рідини з бака;
 • закрити кран подачі гарячої води закривають і накрутити на вхідний патрубок бойлера шланг;
 • у другий кінець шланга вставити лійку і, піднявши його вище бойлера, залити розчин, що чистить.

Коли розчин залитий у бойлер, необхідно залишити його у такому вигляді на 5-6 годин. Після того, як мине час, брудну рідину необхідно злити, відкривши кран гарячої води на змішувачі. Після цього досить просто промити бак холодною водою.

Чищення розчином з розбиранням

Якщо у вас дуже запущений випадок і з внутрішньої частини водонагрівача буквально відвалюються пласти накипу, просто так видалити їх хімічним способом без розбирання не вийде. Для цього потрібно буде зняти бойлер, відкрутити знизу фланець з ТЕНом та руками з бака видалити тверді пласти. Про те, чи очистити тен в бойлері далі.

Зробивши ручне чищення всередину бака необхідно залити розчин, що чистить, а ТЕН поставити на місце. Після того, як мине 5-6 годин, вам потрібно злити брудну рідину та промити бойлер.

Механічна чистка водонагрівача приладу з розбиранням

У разі дуже сильного забруднення очистити бойлер від накипу можна лише механічним способом. У такому разі доведеться розібрати водонагрівач. Але робити це потрібно дуже обережно, щоб не викликати пошкодження електронного блоку і ТЕНу, інакше ви можете зіткнутися з загрозою виникнення короткого замикання.

Механічна чистка водонагрівача приладу з розбиранням

Варто відзначити, що весь процес складається з двох етапів: чищення ТЕНу та накопичувального бака водонагрівача.

Для чищення пристрою цим методом необхідно демонтувати бойлер. Попередньо відключіть прилад від мережі та приступайте до розбирання:

 • закрийте кран подачі холодної води, потім від'єднайте трубопровід від штуцера бойлера;
 • через змішувач або додатковий зливний кран злийте воду з бойлера;
 • від'єднайте від штуцера бойлера трубопровід ГВП;
 • зніміть нижній пластиковий ковпак, відкрутивши всі шурупи;
 • якщо виступає ручка механічного термостата, зніміть її;
 • викруткою відкрутіть контакти, які затискають кабель живлення;
 • зніміть бойлер зі стіни і перевернутим догори дном поставте у ванну чи душову кабінку;
 • фланець з ТЕНом і термостат відкрутіть і витягніть з бака, після чого можна приступити до механічного чищення.

В цілому, для кожної моделі порядок виконання цих дій однаковий, відрізняються лише деякі нюанси кріплення флансу та ковпака.

Засоби та інструменти для чищення

Для чищення бойлера від накипу знадобляться наступні інструменти:

 • розвідний та набір гайкових ключів;
 • викрутка;
 • плоскогубці;
 • ножем, наждачний папір.

Засоби для чищення можна купити в магазині млм приготувати самостійно з лимонної кислоти, розчинивши 500 г лимонної кислоти в 2 л води. Також для приготування розчину можна використовувати 40 мл оцту в такій кількості води.

Очищення ТЕНу

Виконуючи перше розбирання, ви можете не знати, як очистити ТЕН так, щоб не пошкодити його. Ця робота вимагає від вас ощадливості та акуратності. Також варто враховувати, що нагрівальний елемент може бути мокрого та сухого типу, тому залежно від типу ТЕНу застосовуються різні способи очищення.Мокрий та сухий ТЕН

Мокрий ТЕН

Такий елемент можна очистити механічним способом тільки шляхом зіскоблювання накипу ножем. Через те, що на ТЕНі утворюються товсті нарости, їх можна розчавити плоскогубцями, а залишки затерти наждачним папером. Але пам'ятайте, що в цьому випадку важливо не перестаратися, щоб не порушити мідну оболонку Тена.

Якщо не впевнені, що впораєтеся з цим, ТЕН краще помістити в пластикову пляшку, що обрізає, з розчином води і лимонки на 5-6 годин. Після цього накип повинен повністю розчинитися, можна дістати нагрівальний елемент, а потім промити чистою водою.

Сухий ТЕН

Якщо в бойлері сухий нагрівальний елемент, з ним слід поводитися гранично обережно. У такому разі не рекомендується зіскоблювати, розбивати та затирати наждачним папером тверді накопичення. Чистити сухий ТЕН можна лише хімічним способом, зануривши у розчин із лимонкою.

При очищенні нагрівача необхідно оглянути магнієвий анод і, якщо він зносився і став тонким, його слід замінити.

Розділ 3. Причини виникнення накипу

Накип збирається всередині водонагрівача при постійному використанні приладу, як правило, якість води. Накопичення кальцію, як і раніше, заважає роботі водонагрівача. Відкладення забивають нагрівальні елементи, знижуючи їхню ефективність.

Це накопичення змусить ваш нагрівач використовувати все більше і більше енергії протягом часу, щоб нагріти воду до потрібної температури. Якщо ви залишите безрезервуарний водонагрівач тривалий час без обслуговування, відкладення також можуть обмежити потік води, тому ви отримуватимете менше гарячої води, ніж зазвичай.

Зрештою, відкладення можуть зруйнувати стінки вашого бойлера настільки, що його потрібно замінити.виникнення накипу в бойлері

Якщо у вашому будинку вода відносно м'яка, вам не потрібно видаляти накип із водонагрівача так часто, як у випадку жорсткішої води. Тим не менш, вам все одно доведеться регулярно очищати нагрівач від накипу.

Варто зазначити, що багато сучасних водонагрівачів мають оповіщення, які повідомляють вам, коли є проблеми з накипом. І хоча накопичення мінералів у водонагрівачі здається неприємним, існує безліч інших причин для очищення водонагрівача або побутової техніки від накипу. По-перше, видалення накипу покращує роботу нагрівальних елементів усередині приладу. Накопичення залишків кальцію та вапна може призвести до засмічення нагрівача та зниження його ефективності. Накип також впливає якість води.

Водонагрівач також вимагає більше енергії і з часом він подає менше води, якщо відбувається масове накопичення накипу, і він може навіть перегрітися. Краще очищати від накипу не рідше одного разу на два роки. Видалення накипу з водонагрівача та побутової техніки допомагає запобігти корозії, продовжує термін служби вашого пристрою та економить гроші з часом. Зв'яжіться з майстром, якщо хочете зробити чистку бойлера і не впевнені, що впораєтеся з цим самостійно.

Розділ 4. Самостійно очистити водонагрівач - чи можна?

Щоб водонагрівач продовжував працювати на оптимальному рівні, необхідно очистити прилад від накипу. Ця процедура передбачає видалення відкладень, які можуть утворитися в результаті використання жорсткої води. Завдання може бути відносно легким, якщо ви будете дотримуватися інструкцій для правильного завершення процесу.

Процедура чищення бойлера від накипу виконується за кілька кроків, а саме:

Крок 1 – Вимкнути водонагрівач та злити з нього всю воду

Почніть з відключення живлення водонагрівача, щоб ви могли бути в безпеці, поки видалятимете накип. Це дозволить вам злити наявну воду у водонагрівачі, щоб полегшити його очищення. Цей процес буде включати відключення подачі води і відкриття всіх кранів в будинку, щоб спустити воду.

Крок 2 - Видалити ТЕНВидалити ТЕН

Як тільки вся вода стіче, ви зможете видалити елемент усередині нього. Це забезпечить вам зручний доступ протягом періоду видалення накипу з приладу. Ви знайдете, що це можна зробити за допомогою гайкового ключа. У деяких випадках не потрібно видаляти елемент, оскільки джерело тепла буде вбудованим.

Крок 3 – Використовуйте розчин, що чистить

Незважаючи на те, що на ринку є ряд комерційних засобів для чищення, призначених для видалення накипу, ви повинні ретельно вивчити їх перед використанням. Вони часто містять велику кількість шкідливих хімічних речовин, які вимагають ретельного промивання, щоб очистити їх.

Якщо ви хочете уникнути використання хімікатів, для очищення водонагрівача від накипу буде достатньо суміші білого оцту та води. Використовуйте білий оцет замість будь-якого іншого, оскільки запах не такий сильний і з меншою ймовірністю залишиться.

Приготуйте розчин у пропорції 1 до 1 із води та оцту. Необхідна така кількість, яку буде достатньо для заповнення нагрівача. Після цього знову увімкніть водонагрівач і залиште розчин діяти не менше, ніж на 2 години, але якщо можливо, і довше.

Крок 4 – Потерти поверхню нагрівального елемента за допомогою щітки, що чистить

Після того, як ви залишили бак на деякий час із залитим розчином для чищення, вам потрібно перевірити наскільки засіб ефективно. У більшості випадків ви виявите, що в розчині, що чистить, знаходяться відкладення.

Тепер залишається впорядкувати нагрівальний елемент, для цього доведеться його зняти. Як тільки зніміть ТЕН, протріть його спеціальною щіткою, робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити ТЕН при видаленні накипу.

Крок 5 – Змити розчин, що чистить

Після повного зливу розчину, що чистить, необхідно промити прилад. Це допоможе видалити будь-які відкладення та сліди від оцту, лимонки або будь-якого іншого засобу видалення.

Заповніть водонагрівач свіжою водою та залиште на кілька хвилин, перш ніж дати їй стекти. Це процес, який необхідно повторити, щоб забезпечити належне промивання водонагрівача. Потім його можна повністю наповнити водою, включити та використовувати як завжди.

Підготовка інструментів та водонагрівача

Всі водонагрівачі схожі між собою, тому система зливу у них однакова і для проведення цієї процедури буде потрібний однаковий набір інструментів, незалежно від моделі приладу. Отже, все що вам потрібно – розвідний ключ, гумовий шланг та ванна або душова кабінка, в яку і стікатиме вода. Якщо ж вода не зливатиметься у ванну, то необхідно підготувати кілька великих ємностей, щоб не затопити сусідів і просто уникнути будь-яких каверзних ситуацій.

Для розбирання вам знадобляться різні викрутки, шестигранники та розвідні ключі різних розмірів. Перед початком робіт рекомендується ознайомитись з інструкцією, щоб дотримуватись чіткого алгоритму.

Як злити воду самостійно

Незважаючи на зовнішню та внутрішню подібність деяких бойлерів, кожна модель все одно індивідуальна і для кожного пристрою своя інструкція з експлуатації, різний алгоритм збирання та зливу.злити воду самостійно з бойлера

Спустошення бойлера складається з кількох етапів, які слід виконувати з чіткою послідовністю, щоб не пошкодити водонагрівач та очистити його якісно.

Насамперед необхідно підготувати всі важливі інструменти. Потім перекрити кран, який потрібен для подачі холодної води до самого приладу.

Після цього нормалізуйте тиск усередині бойлера, щоб зробити це, відкрийте кран гарячої води і повітря почне циркулювати всередину бака.

Наступний крок полягає в тому, що вам потрібно знайти отвір, в який приєднується труба, якою циркулює холодна вода і потрапляє в бак. Для цього потрібно відкрутити гайку за допомогою ключа.

До трубки приєднати шланг і направити його в підготовлену ємність.

Демонтаж нагрівача водонагрівача своїми руками

Щоб почистити бойлер, його необхідно зняти зі стіни та розібрати. Як правило, за бойлером знаходиться пластина з отворами для кріплення до стіни. При цьому в стіні закріплені анкери з гаками, на які підвішено прилад. Спустошений нагрівач необхідно від'єднати від труб і додати, щоб зняти його з гачків.

Варто зазначити, що в окремих випадках підвішений прилад додатково фіксується болтами. У такому разі спочатку потрібно відкрутити болти гайковим ключем, а потім зняти прилад зі стіни. Коли бойлер знято, його потрібно перевернути і поставити на підлогу патрубками вгору - так його зручніше демонтувати.

Зняття кришки корпусу

Це наступний етап демонтажу пристрою. Недорогі бойлери, які не мають приладів для регулювання, як правило, мають 2 саморізи на нижній кришці корпусу. Щоб зняти її, достатньо відкрутити ці шурупи хрестовою викруткою. Якщо кришка підігнана дуже щільно, її достатньо підчепити плоскими викрутками.

Варто приділити окрему увагу моделям із овальними фланцями. Їх демонтують прямо на стіні. Для цього достатньо відкрутити болти та зняти кришку. У деяких моделях болти приховані і тому їх може бути складно виявити, найчастіше вони приховані під наклейками, які досить просто зняти і викрутити кришку. Іноді перед зняттям кришки потрібно знімати пластикові щитки та заглушки з гвинтів.Зняття кришки корпусу із бойлера

Під знятою кришкою можна побачити проводку нагрівального елемента, яку необхідно відключити. Перед тим, як зробити це, необхідно замалювати або сфотографувати вихідне положення проводів. Це допоможе на зворотному етапі збирання. Після фотофіксації можна відкручувати болтики дротів.

Багато моделей під кришкою мають терморегулятор. Щоб зняти прилад, необхідно його міцно захопити і потягнути вниз. Рекомендується робити це різким, але точним рухом.

У деяких моделей бойлерів на корпусі розташований термометр, який можна витягти тільки після розбирання електричного ланцюга: прилад піддівається з двох сторін плоскими викрутками. Таким чином він вискакує з гнізда з клацанням. Слідом акуратно витягують від'єднані від терморегулятора дроти.

Деякі бойлери влаштовані таким чином, що зняти кришку неможливо через заважання зворотного клапана. У такому разі його потрібно відкрутити. До кришки зі зворотного боку іноді кріпиться термодатчик, який потрібно зняти, від'єднавши контакти від ТЕНу.

У бойлерах топових виробників під кришкою розташовується електронна плата (силовий блок). Вона закріплена шурупами і теж легко знімається. Керуюча плата та зовнішня сенсорна плата з'єднані роз'ємами, які потрібно відкрутити. Від'єднується заземлення, закріплене на гайках.

Варто зазначити, що ТЕН, як правило, тримається на єдиній гайці, яку викручують проти годинникової стрілки. Якщо нагрівальний елемент вийшов з отвору важко через величезні нашарування накипу, його, можливо, краще замінити.

У пристроях з овальним фланцем спочатку доведеться відкрутити гайку на планці, що притримує фланець з ТЕНом. ТЕН витягується після деякого прокручування. При цьому необхідно підставити під бак ємність, оскільки частина води все ще знаходиться всередині і виллється під час зміщення деталі.

Іноді фланець утримується п'ятьма чи шістьма гайками. Їх зручно скручувати торцевим ключем. Нагрівальних елементів може бути два. У цьому випадку, перш ніж розібрати з'єднання, його краще зафіксувати на фото. Це полегшить процедуру монтажу.

Чищення бака

Якщо з чищенням бака все більш-менш зрозуміло, то у випадку з ТЕНом дещо інакше. З Тена акуратно знімають наліт, не пошкоджуючи покриття (наприклад, пластиковим ножем). Потім деталь потрібно добу потримати у лимонній кислоті, яка прибере ті нашарування, які не можна зняти механічно. В окремих випадках нагрівальний елемент повністю змінюють. Якщо потрібно, замінюють магнієвий анод.

Під час збирання агрегату всі деталі необхідно ретельно просушити. Найзручніше це робити за допомогою фена. Під час сушіння слід звертати увагу на цілісність прокладок, щоб герметизація була повністю відновлена. Повертаючи всі деталі на місце, у тому числі й електрику, завжди потрібно звертатися до фотографій, які були зроблені до того, як проводився ремонт чи чищення. Таким чином, ви зможете правильно відновити систему.

Як прибрати неприємний запах

Запахи сірки або «тухлого яйця» можуть розвиватися у водонагрівачах і трубках навіть якщо вода є хлорованою. Зазвичай це відбувається, якщо вода має низький залишок хлору, високий рівень сульфатів та/або вода залишалася неактивною протягом кількох днів чи тижнів.

Що є ключем до успіху дезінфекції водонагрівача? Загвоздка полягає у необхідності; додавання перекису водню в нагрівач. Це ефективний засіб, який допоможе боротися із неприємними запахами.

 1. Перш ніж зайнятися видаленням неприємного запаху, вам необхідно вимкнути водонагрівач від мережі.
 2. По-друге, вам потрібно знайти впускний клапан водонагрівача, через який проходить холодна вода. Його потрібно закрити.
 3. Наступний крок – скидання тиску в бойлері. Знайдіть клапан температури та тиску, як правило він знаходиться у верхній частині нагрівача. Як тільки виявите його, відкрийте вентиль.
 4. Потім ви повинні додати перекис водню. Як ви це зробите? Ви повинні злити достатньо води та після цього додати перекис.
 5. Наступний крок має вирішальне значення. Ви повинні від'єднати клапан температури та тиску від нагрівача. Зніміть анод і від'єднайте вихідний патрубок для гарячої води від водонагрівача.

Если это не помогло и перекись не сработала, убедитесь, что ваш анодный стержень не подвергся коррозии. Если на нем есть ржавчина, замените старый новым цинковым. Вы также можете купить алюминиевый анодный стержень. Скорее всего именно изношенный стержень является причиной неприятного запаха.

Зворотне складання бойлера після чищення

Коли все готово, бойлер зберіть так само, як розбирали, але в зворотному порядку. Якщо ви робили фото кожного кроку розбирання, то можете слідувати їм, це полегшить. Як тільки ваш бойлер буде зібрано, його можна включити в мережу. Якщо вода надходить у теплий; кран змішувача відповідно все працює, і бак вже наповнений.

Після перевірки місць кріплення елемента, де не повинно бути протікання, водонагрівач можна підключати до електроживлення. Бажано перед підключенням вилки розетку висушити за допомогою фена.

Увага: Не завжди є необхідність знімати бак, особливо якщо він знаходиться у зручному для обслуговування місці. Якщо немає можливості відвести шланг у ванну, щоб злити воду, достатньо знизу під ним встановити великий таз з водою або іншу ємність. Але врахуйте, що кількість води, що витікає, залежить від обсягів бака.

Розділ 5. Догляд за водонагрівачами різних виробників

Чим більше ви підтримуєте чисту та функціональність системи, тим довше вона прослужить. Іншими словами, подбайте про свій водонагрівач, щоб не довелося його міняти вже через рік-два після використання

На ринку сьогодні ви можете знайти бойлери різних виробників та догляд за ними практично нічим не відрізняється. Будь-якого боенда йодонагрівач, важливо розрізняти між собою два основних типи пристроїв, резервуарні і безрезервуарні, кожен з яких вимагає трохи різних процесів очищення та обслуговування. Нижче ви можете ознайомитись з основними кроками з обслуговування кожного виду.Догляд за водонагрівачами

Важливо! Безпека водонагрівача повинна бути на першому місці, тому вам слід вжити всіх необхідних запобіжних заходів і регулярно забезпечувати якісне обслуговування бойлерів. Крім того, беріть до уваги всі поради виробника та забезпечте чистоту бойлеру. А якщо ви не впевнені, як правильно чистити бойлер, зверніться до професіоналів.

Повертаючись до чищення кожного типу бойлерів, розглянемо кожен вид окремо.

Резервуарні водонагрівачі слід перевіряти та обслуговувати приблизно кожні шість місяців. Перше, що потрібно перевірити - це нагнітальний клапан. Якщо в баку виник надлишковий тиск, цей запобіжний клапан відкривається і скидає тиск. Неправильна робота клапана може спричинити таку серйозну проблему, як вибух бака.

Неправильна робота може бути викликана тим, що на клапані є засмічення та величезна кількість накипу. У такому випадку рекомендується перевірити та очистити забиті водопровідні лінії від накопичення відкладень, які можуть призвести до зниження ефективності. Найшвидше вирішення цієї проблеми – промити бак.

Для цього відключіть електрику, перекрийте подачу холодної води та підключіть шланг до зливного крана бака, помістивши кінець у місце, де може текти гаряча вода. Дайте воді з бака повністю стекти, щоб видалити весь можливий осад. Від'єднайте шланг і закрийте злив бака та клапан скидання тиску.

Увімкніть всі крани гарячої води по всьому будинку і ввімкніть подачу холодної води в бак. Коли вода почне текти з кожного крана, закрийте кожен, поки вони не перекриються, а потім відновіть подачу електрики.

Обслуговування та чищення безбакового водонагрівача відрізняється від минулого варіанта. Безбакові водонагрівачі мають дещо складнішу систему, а це означає, що коли щось ламається, вартість ремонту та заміни стає ще вищою. Обов'язково виконуйте технічне обслуговування пристрою хоча б раз на рік, щоб запобігти цьому. Крім того, перегляньте посібник, щоб дізнатися, який тип очищення рекомендується.

Теплообмінні елементи у водонагрівачі є найважливішими частинами, які необхідно утримувати в чистоті. Регулярно видаляйте відкладення вапняного нальоту з вашої системи за допомогою спеціального засобу для чищення або відповідно до вказівок виробника. Це забезпечить максимально ефективну роботу системи.

Оцет часто рекомендується як безпечний та корисний спосіб чищення, який необхідно завжди мати при собі та використовувати для чищення водонагрівача.

Поради щодо експлуатації ТЕНів

Бажаєте збільшити термін служби бойлера? У цьому вам неодмінно допоможуть корисні поради та рекомендації:

 • встановіть фільтр від утворення накипу;

фільтр від утворення накипу

 • відмовтеся від покупки бойлера з ТЕНом з оцинкування;
 • встановіть фільтр очищення води;
 • віддайте перевагу бойлеру з магнітним термостатом;
 • при рідкому користуванні приладом один раз на два місяці зливайте 100 л води;
 • періодичне нагрівання до максимально допустимої температури дезінфікує воду у баку.

Наведені рекомендації суттєво допоможуть продовжити термін експлуатації водонагрівального електроприладу та не довести ТЕН до непридатного для використання стану.

Пам'ятайте, що щорічне чищення, профілактичне промивання, а також своєчасна заміна магнієвого анода може обійтися дешевше, ніж покупка нового водонагрівача.

Окрім підтримки чистоти в системі, варто пам'ятати і про інші моменти, які допоможуть збільшити термін служби бойлера. Як правило, найкраще звернутися до професіонала, який допоможе налаштувати систему, якщо ви помітили будь-які проблеми або просто вважаєте, що настав час для перевірки.

Вся інформація надана спеціалістами нашого сервіс центру з ремонту побутової техніки в Києві.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0934 s
  67
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані