У посудомийці не розчиняється таблетка - причини та їх вирішення - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
У посудомийці не розчиняється таблетка - причини та їх вирішення - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому посудомийна машина не розчиняє таблетку

33
Чому посудомийна машина не розчиняє таблетку

Найбільш зручними та ефективними при відмиванні посуду в автоматичних посудомийках вважаються спеціальні таблетки. Зазвичай вони містять не тільки що миє хімію, а й компоненти для пом'якшення води та ополіскування. Враховуючи складний склад брикету, який включає різні за характеристиками хімічні добавки, таблетки більш вимогливі до дотримання умов проходження циклу миття посуду. При появі будь-яких відхилень вони можуть не повністю або зовсім не розчинятися - залишки таблетки користувачі виявляють усередині машини після завершення процесу.

Якщо така ситуація повторюється регулярно, зверніться до сервісного центру, який виконує ремонт посудомийних машин. У цій невеликій статті будуть розглянуті найчастіші причини, що призводять до поганого розчинення таблетки, а також способи усунення деяких із них.

Що робити, якщо таблетка в посудомийній машині не розчиняється

Якщо ви виявили нерозчинені залишки таблетки вперше, не поспішайте дзвонити до сервісцентру. Адже не завжди це свідчить про технічну поломку посудомийки. Можливий цілий ряд причин з якими можна впоратися самостійно. Всі вони пов'язані з неправильною експлуатацією або з невчасним доглядом за апаратом.

Чому таблетка залишилася не розчиненою

Якщо після завершення програми миття на дні бункера або в дозаторі виявилася майже ціла таблетка, що не повністю розчинилася, причиною може стати:

таблетка в посудомоечной машине не растворяется

 • використання дешевих, низькоякісних чи прострочених таблеток. При використанні інших таблетованих засобів машина працює без зауважень;
 • порушення рекомендацій щодо використання таблетованого засобу (деякі марки потрібно звільняти від пакувальної плівки або виконувати інші попередні дії). Інструкція із застосування
  завжди надрукована на упаковці придбаного засобу;
 • непристосованість вашої моделі для миття посуду брикетованими засобами. Уважно вивчіть документацію користувача машини;
 • затікання вологи всередину таблетки. Це може бути спричинене вогкістю в дозаторі-кюветі, дотиком таблетки мокрими руками або неправильним зберіганням. Вологі брикети тверднуть і погано розчиняються водою;
 • помилковий вибір програми. Ряд низькотемпературних режимів миття не передбачають використання будь-яких засобів;
 • засмічення фільтрів. У процесі роботи машина користується однією водою, яка проходить через фільтруючі елементи. Якщо їх регулярно не чистити, вони забиваються жиром чи частинками їжі. При цьому натиск слабшає і пристрій не може розчинити таблетку. Проведіть позапланову профілактику машини;
 • блокування кришки відсіку-кювети для таблеток завантаженим посудом. Розподіліть посуд по відсіку рівномірно і переконайтеся, що він не створює перешкод;
 • вихід дозатора заблокувався вертикально розташованою таблеткою. Використовуйте брикетовані засоби відповідно до інструкції апарата.

Якщо жодна з перерахованих вище причин не стала винуватцем поганого розчинення таблетки, напевно щось зламалося всередині машини та потрібно запросити спеціаліста сервісцентру.

Технічні поломки, що призводять до поганого розчинення таблетки

Процес розчинення відбувається за рахунок впливу на спресовану таблетку гарячої води під високим тиском. Якщо таблетка погано розмивається або має вигляд практично невикористаної після закінчення миття, напевно причина в низькому натиску або недостатній температурі. До таких наслідків можуть призвести такі поломки:

 • Поломки розпилювальних коромисел або їх форсунок. Переконайтеся, що всі розбризкувачі можуть вільно обертатися і на них відсутні тріщини або інші механічні вади.Перегорание спирали нагревательного элемента
 • Перевірте, чи не забиті форсунки частинками їжі, домішками з води або іншим сміттям. При необхідності розпилювальне коромисло знімають, форсунки та підшипники очищають, після чого повертають на місце. Іноді причиною зниження тиску може стати хімічне роз'їдання отворів форсунок. Вони стають більшими та за рахунок падіння напору обертаються повільніше. Для очищення форсунок можна використовувати кухонні зубочистки, а в складних випадках їх замочують у розчині лимонної кухонної кислоти. Пошкоджена хімічними речовинами головка форсунки підлягає заміні.
 • Порушення герметизуючих властивостей прокладки, встановленої між каналом впуску води та розбризкувачем. У таких випадках частина води йде повз форсунки розпилювача. При цьому він слабо обертається або повністю зупиняється, напір води знижується і струмені не потрапляють на посуд, що змивається, і на саму таблетку, яка залишається не розчиненою. Ремонт посудомийної машини полягає в заміні деталі, що зносилася.
 • Утворення засмічення у каналах впуску води. По них вода надходить на форсунки. При попаданні жиру, частинок їжі чи водяних домішок вони забиваються. Засори перешкоджають нормальній подачі води. Внаслідок цього швидкість обертання розбризкувачів знижується, потужність струменів падає. Тому посуд не відмивається і таблетка не здатна повністю розчинятися. Майстер прочищає засмічені канали та відновлює нормальну внутрішню циркуляцію.
 • Засмічення, а іноді і поломка крильчатки або циркуляційного насоса. Частинки їжі, жир або інше сміття осідає на крильчатку і перешкоджає її вільному обертанню. Це призводить до зниження напору, поломки лопат, а іноді та до перегорання самого насоса. Спочатку очищають крильчатку та інші елементи вузла. При необхідності виконають заміну насоса, що зламався.

Поломка привода открытия лотка для закладки таблетки

 • Поломка актуатора, призначеного для перенаправлення струменів води між різними розсіювачами, відповідно до програми, що виконується. Зазвичай він складається з електромотора та пари дисків. Зміна положення отворів на дисках перенаправляє воду на певну групу форсунок. У процесі експлуатації шестеренний механізм зношується і диски "застопорюються". Іноді причиною перегорання електродвигуна стає попадання всередину механізму вологи через втратив свої властивості.
 • Сальник. У модифікаціях, що використовують для розподілу потоків електромагнітний клапан, вузол може вийти з ладу через перепади напруги. Зазвичай актуатор не ремонтують і одразу змінюють на новий.
 • Перегорання спіралі нагрівального елемента. Найчастіше це відбувається через утворення накипу на його поверхні. У нових модифікаціях у таких випадках спрацьовує захист, процес зупиняється та на табло виводиться відповідний код помилки. У старих версіях машин весь цикл миття може повністю виконатися, але з водою, що не підігріта. У таких випадках посудомийка не гріється і таблетка залишається нерозчиненою. Зазвичай Нагрівач вбудовують у циркуляційну помпу і при перегоранні змінюють весь вузол повністю.
 • Зміна початкових параметрів або виходу з експлуатації термодатчика. За такої поломки порушується температурний режим у бункері машини. Миття починає виконуватися при непідігрітій воді. При цьому якість очищення посуду знижується та таблетка не розчиниться. Іноді аналогічні наслідки виникають через окиснення контактів або обрив сигнальних проводів. Для відновлення нормальної роботи встановлюють новий термодатчик чи ремонтують проводку.
 • Поломка приводу відкриття лотка для закладання таблетки. При цьому відсік не відкривається та таблетка всередину апарата не потрапляє. Для нормалізації процесу відмивання посуду майстер ремонтує пошкоджений механізм.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1469 s
  157
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані