Типові несправності холодильника Арістон (Ariston) | Причини та способи усунення несправності у холодильнику Ariston - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Типові несправності холодильника Арістон (Ariston) | Причини та способи усунення несправності у холодильнику Ariston - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Типові несправності холодильника Арістон (Ariston)

598
Типові несправності холодильника Арістон (Ariston)

Складно уявити життя без використання побутової техніки. Пральні машини, холодильники, мікрохвильові печі та інші домашні помічники істотно полегшили нам життя. Проте бувають ситуації, коли техніка приходить у непридатність, і до кожної поломки слід бути готовим. У сьогоднішній статті ми розглянемо, з якими несправностями стикаються власники холодильників Ariston, і на прикладі розповімо, як усунути можливі проблеми експлуатації.

Холодильники Хотпоінт Арістон – досить якісна техніка. Не часто, але при неправильному використанні, або внаслідок недотримання правил експлуатації, ми можемо зашкодити побутовому приладу. Враховуйте, що будь-яка електроніка схильна до зносу, і чим довше пропрацював холодильник, тим більша ймовірність появи поломок.

Холодильник гуде, працює надто галасливо

Якщо зіткнулися з ситуацією, коли холодильник почав занадто гучно гудіти, то не варто відразу викликати сервісну службу, можливо, ви зможете усунути неполадку своїми руками. Звернутися до ремонту холодильника Арістон у Київ ви встигнете. Ця проблема може виникати з кількох причин:

– Холодильник виставлений не за рівнем.

Можливо, при установці холодильника не було враховано поверхню, внаслідок чого утворився перекіс конструкції. Варто перевірити, чи не хитається чи холодильник, чи регульовані ніжки на своїх місцях. Перекіс двигуна також здатний стати каталізатором появи неприємного звуку.

- Сторонні предмети меблів або стінка стикаються з холодильником.

Через контакт зі стінкою або меблями утворюється сильна вібрація. Тому робота техніки супроводжується гулом.

- Вихід із ладу підшипників двигуна.

Якщо закінчився експлуатаційний ресурс підшипників, холодильник почне видавати звук схожий на скрип. У даній ситуації необхідно звернутися в сервісний центр, або виконати ремонт холодильника своїми руками, замінивши підшипники, інакше є ймовірність погіршення проблеми, появи нових несправностей.

Холодильник «клацає та тріскає»

Досить часто користувачів лякають дивні звуки під час роботи холодильника, він може видавати різні клацання та потріскування. Відразу ж позначимо, якщо при цьому агрегат працює справно, і виконує свої функції - лякатися нічого. При зміні температури всередині камери пластик деформується - стискається і розбухає.

Інша ситуація полягає в тому, що клацання з'являються перед запуском двигуна холодильника. Причина цього полягає у захисно-пусковому реле, яке не може з першого разу завести двигун, у результаті напруга стрибає, а холодильник не може вчасно знижувати температуру. У умовах необхідно провести діагностику, і визначити яка деталь вийшла з ладу.

Не знижується температура в холодильній та/або морозильній камері

Головна функція холодильника, звичайно, охолодження. І стикаючись з неполадкою, через яку побутовий прилад не морозить, ми опиняємось у дуже некомфортній ситуації.

Проблеми з охолодженням виникають через різні фактори. Не завжди це ознака технічної несправності. Давайте розглянемо можливі неполадки докладніше.

Активація функції авторозморожування

У холодильниках без технології «ноу фрост», іноді на охолоджувальних елементах утворюється крижана шапка, яку потрібно усунути. У сучасних моделях є функція авторозморозки, яка дозволяє користувачам економити свої сили і час. У період розморожування основні камери не охолоджуються, і датчики показують аномально високу температуру. Перш ніж бити на сполох, перевірте, чи не включиться холодильник через кілька годин.

неисправности холодильников аристон

Двері нещільно прилягають до корпусу

Якщо температура основної або холодильної камери не падає, а мотор продовжує гудіти, варто перевірити щільність закриття дверцят. При правильній установці холодильник повинен стояти без нахилу убік. Він має бути трохи нахилений у бік задньої стінки. Якщо агрегат встановлений із порушеннями, петлі дверей можуть зміститися, і вона нещільно закриватиме конструкцію. Перевірте, чи не пересохла резинка-ущільнювач.

Проблеми з терморегулятором

Насамперед необхідно перевірити, яка температура виставлена на терморегуляторі. Якщо тут проблеми немає, то, можливо, терморегулятор, або один із термодатчиків вийшов з ладу. У цій ситуації необхідно викликати майстра для діагностики електроніки і подальшого усунення несправності холодильника Хотпоінт Арістон.

Не вмикається мотор

Якщо двигун холодильника не запускається, або вмикається і відразу ж тухне після клацання, це означає, що в роботі компресора або захисного реле виник збій. Подібні ситуації можуть виникати при неправильно заземленій розетці, або високій/низькій напрузі в електромережі. Щоб уникнути цієї несправності, використовуйте фільтри та стабілізатори напруги.

Засор капіляра

При засміченні капіляра, холодоагент циркулює з порушенням. В результаті зниження температури сповільнюється або зовсім зупиняється. Аналогічна ситуація можлива під час пробиття трубок циркуляції. Дану поломку не варто ремонтувати своїми руками, адже це небезпечно не тільки для самої техніки, але і для здоров'я.

Поломка системи NoFrost

Якщо система NoFrost вийшла з ладу, на капілярах, випарнику та інших деталях може утворитися лід. У такій ситуації необхідно розморозити холодильник. Щоб виконати ремонт холодильника своїми руками, потрібно відкрутити внутрішню задню стінку морозильної камери і залишити агрегат вимкненим на кілька годин. Для прискорення розморожування можна використовувати фен. Важливо пам'ятати, що перед повторним включенням холодильника необхідно видалити всю зайву вологу за допомогою серветок або рушника. Не можна продовжувати експлуатацію побутової техніки перед ремонтом системи NoFrost.

Якщо жоден з вищенаведених пунктів не збігається з вашою проблемою, але температура холодильника занадто висока, то необхідно виконати повну діагностику побутового приладу. Можливо, поломка полягає в роботі головного модуля, або в елементах електроніки, що управляє. Зверніть увагу, що нові моделі холодильників Арістон мають інформаційний дисплей, і при виникненні несправності на ньому з'являється код помилки, розшифровку якого можна знайти в інструкції до холодильника.

Продукти в холодильнику перемерзають

Якщо продукти всередині холодильника перемерзають, то така несправність може вказувати на неправильну експлуатацію вашого агрегату, або на поломку окремих деталей конструкції. Насамперед, перевірте, чи не торкаються продукти живлення задньої стінки, вона завжди холодніша, ніж температура всередині камери, і вся їжа повинна бути на відстані не менше 5 см від неї.

Перевірте, чи не активовано режим глибокого заморожування, та вимкніть його у разі непотрібності. Ще однією причиною переохолодження продуктів може бути неправильне положення терморегулятора, перевірте, чи не виставлена ​​занадто низька температура.

выставить температуру Аристон

Якщо всі параметри налаштовані правильно, замерзання продуктів вказує на технічну поломку. Для виявлення необхідно провести комплексну діагностику, перевіривши працездатність базових апаратних вузлів. Наприклад, якщо двигун холодильника працює на межі своїх можливостей, і не вимикається, то це може сигналізувати про вихід з ладу термостата. Можливо, пошкоджені датчики контролю або збоїть головний модуль. У такій ситуації варто провести великий первинний огляд, щоб ідентифікувати джерело проблеми.

Вода внизу холодильника

Якщо Ви виявили, що внизу холодильника утворилася калюжа, варто знайти причину її появи. Переважно подібні протікання свідчать про такі поломки.

Продукти стоять надто близько в задній стінці

Ми вже обговорювали, що причиною перемерзання продуктів може бути їх неправильне розміщення. Крім того, занадто близьке їхнє розташування до задньої стінки може створювати зайвий конденсат, який стікаючи не виходить через дренажний отвір.

Дренажний отвір забитий

Перевірте, чи не засмічений дренажний отвір, який знаходиться всередині камери холодильника. У разі попадання в нього сміття відключіть холодильник від електромережі і прочистіть його за допомогою сірника, тонкої палички або зубочистки. Краще для цієї роботи вибрати металеву спицю, щоб убезпечити себе від облома та додаткового засмічення дренажного отвору.

Поломка випаруючого ТЕНу

Ще одна причина скупчення води на дні холодильника, яка свідчить про те, що ТЕН випаровування вийшов з ладу. У такій ситуації необхідна його заміна чи ремонт. Важливо використовувати ТЕН оригінальної моделі, адже їх розмір може змінюватись залежно від виробника, а занадто великий випарник нашкодить вашому холодильнику.

Пробита чаша збору конденсату

Чаша збору конденсату виробляється з тонкого пластику, і у разі утворення в ній тріщини, вода не встигає випаровуватись і витікає всередину основної камери або морозилки.

Пам'ятайте, що ремонт холодильника  своїми руками не завжди є доцільним, і в разі появи складних поломок, краще звернутися до професіоналів, які оперативно відновлять працездатність побутової техніки.

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,0846 s
    65
    cache

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані