Як і чим почистити кухонну витяжку всередині? | Рекомендації щодо чищення та обслуговування кухонної витяжки - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як і чим почистити кухонну витяжку всередині? | Рекомендації щодо чищення та обслуговування кухонної витяжки - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як і чим почистити кухонну витяжку всередині

2080
Як і чим почистити кухонну витяжку всередині

Зазвичай процес приготування їжі супроводжується появою різних запахів, зокрема і неприємних. Для видалення цих ароматів можливостей природної вентиляції замало. Тому обов'язковим атрибутом сучасної кухні є витяжка, яка забезпечує чистоту повітря та комфортний мікроклімат на кухні. Але оскільки через витяжку постійно проходять залишки продуктів горіння, пари від їжі, що готується, а також інші жировмісні речовини, на її поверхнях осідає наліт, який з часом починає заважати вільному руху повітря, знижує ефективність і може навіть стати причиною займання. І якщо своєчасно не дізнатися, як почистити витяжку та не виконати цю нехитру процедуру, незабаром доведеться здійснювати ремонт кухонної витяжки, у Києві ми оперативно зможемо допомогти у цьому, а ось в інших регіонах із відновленням працездатності цього побутового приладу можуть виникнути складнощі.

Що потрібно зробити перед тим як очистити витяжку

Насамперед, слід зазначити, що кухонні витяжки бувають двох типів: проточні та циркуляційні. Вони відрізняються між собою принципом роботи та способом очищення повітря. Проточні витяжки виводять забруднене повітря назовні будівлі через спеціальний вентиляційний канал або безпосередньо. Циркуляційні моделі "проганяють" повітря через кілька вбудованих фільтрів і повертають його назад до приміщення. Якщо в проточних моделях встановлюється тільки жироуловлювальний фільтр, то в циркуляційних їх два - жироуловлювальний і вугільний (для більш тонкого очищення повітря). Головне призначення жирового фільтра – захист електродвигуна. Тому від правильного і регулярного догляду залежить термін служби не тільки двигуна, але всієї витяжної системи. Тому що всім відомо, що обслуговування завжди обходиться дешевше, ніж ремонт витяжки, Київ тут не виняток.

Багато хто вважає, що догляд за кухонною витяжкою обмежується протиранням корпусу приладу ззовні. Але така профілактика не впливає на працездатність і довговічність витяжки - перш ніж відмити витяжку від жиру її необхідно частково розібрати. Якщо цього не робити, то незабаром доведеться звернутися до ремонту витяжок. Покрокову інструкцію виробники зазвичай наводять у посібнику користувача, адже порядок розбирання для витяжок різних виробників може суттєво відрізнятись. Але загальний алгоритм підготовчих робіт зазвичай виглядає так:

 • знеструмити витяжку, вийнявши вилку з розетки або вимкнувши запобіжник на вступному електрощитку;
 • звільнити фіксатори, що утримують грати жирових фільтрів та зняти їх. Сучасні моделі витяжок у більшості випадків забезпечені багаторазовими фільтрами зі спеціальних алюмінієвих або сталевих сплавів, які необхідно буде очищати;
 • витягнути вугільний фільтр (встановлюється лише у циркуляційних витяжках).

Крім цього, слід пам'ятати, що в приладах проточної конструкції, після того, як почистити фільтр витяжки, потрібно очистити і сам вентканал.

Чистка фильтра вытяжки

Чим можна ефективно відмити витяжку на кухні

Більшість виробників рекомендують застосовувати для очищення витяжок, у тому числі фільтрів, виключно розчин мила, але відмити за його допомогою навіть найнешкідливіші забруднення проблематично. Тому в арсенал засобів для промивання витяжки багато хто включає найрізноманітніші склади. При цьому вибір ефективного засобу чим почистити витяжку безпосередньо залежить як від ступеня забрудненості поверхонь фільтра, інтенсивності використання приладу, так і часу, що минув від останнього обслуговування. Найчастіше для цієї мети застосовують:

 • різноманітні засоби для миття посуду;
 • соду;
 • содовий розчин;
 • господарське 72 процентне мило.

Як очистити витяжку від жиру, що скупчився, миючими засобами для посуду

Цей спосіб підійде в тих випадках, коли жир ще не сильно в'ївся в отвори жирового фільтра і не став липкою субстанцією темного кольору. Очищення виконується в наступній послідовності:

 • помістити зняті з витяжки жирові фільтри в місткість відповідних розмірів (таз, відро або досить глибоке деко);
 • нанесіть на всі поверхні фільтрів миючий засіб для посуду;
 • залийте гарячу воду в місткість, щоб вона повністю покрила фільтри;
 • дозвольте просочитися засобу всередину жирової плівки, залишивши фільтри під водою протягом 30-40 хвилин;
 • дістаньте фільтри з місткості та по черзі, за допомогою металевої щітки або губки, очистіть жир з їх поверхонь;
 • при необхідності, якщо жир не змився, процедуру можна повторити;
 • після цього залишки засобу необхідно ретельно змити водою;

Перш ніж встановити фільтри на місце, їх необхідно ретельно висушити.

Якщо після дворазового застосування цього способу жир видалити не вийшло, слід застосувати ефективніші методи. Цей спосіб рекомендується для регулярного обслуговування витяжок і він дозволяє уникнути ремонту витяжки в Києві.

ВАЖЛИВО: Фільтри з алюмінієвого сплаву не рекомендується надто довго "замочувати" у воді.

Чистка вытяжки содой

Як почистити витяжку содою

Якщо ви не довіряєте промисловим засобам очищення, а чистоту фільтрів витяжки завжди потрібно підтримувати, не шукайте довго, ніж відмити витяжку – цей спосіб у таких ситуаціях саме для вас. Основою засобу для чищення є сода, краще кальцинована. Для очищення необхідно:

 • наповнити водою велику місткість та поставити її на вогонь;
 • під час нагрівання, постійно розмішуючи, додати у воду соду (пів склянки на 10 літрів);
 • після того, як содовий розчин закипить, помістити в нього фільтри витяжки та прокип'ятити їх у ньому близько пів години;
 • після завершення процесу виварювання жир знімають із поверхні фільтрів щіткою;
 • ретельно промити фільтр водою.

Якщо фільтр не міститься у воду повністю, спочатку виварюють одну половину, а потім другу.

ВАЖЛИВО: Цей метод рекомендується використовувати тільки для сталевих ґрат фільтрів, оскільки алюміній вступає в реакцію з содою і може змінити свій колір на матовий.

Як почистити витяжку на кухні содовим розчином

Цей спосіб вважається більш ефективним ніж два попередні, оскільки він включає компоненти обох вищеописаних складів. Його необхідно використовувати, якщо методи, рекомендовані виробником, не дають результату. Очищення виконують таким чином:

 • у досить велику місткість наливають гарячу воду;
 • у воду додається чверть склянки харчової соди та столову ложку засобу для миття посуду;
 • за допомогою великої ложки або іншого відповідного предмета розчин ретельно перемішується;
 • у нього поміщаються фільтри витяжки на 10-20 хвилин;
 • після цього жир очищають із поверхні фільтрів жорсткою щіткою;
 • фільтри ретельно промивають чистою водою.

Даний спосіб показав високу ефективність, але може не спрацювати, якщо витяжка не милася занадто довгий час. У таких випадках можна спробувати прокип'ятити воду з фільтрами 5-10 хвилин, а якщо це не допомогло, можна спробувати довести воду до кипіння, а потім залишити "дозрівати" фільтри на повільному вогні протягом 1-2 годин.

Чистка вытяжки

Як почистити витяжку від жиру господарським милом

Майже всі господині знають, як відмити витяжку від жиру в домашніх умовах за допомогою звичайного господарського мила. Для цього достатньо розчинити половину натертого на терці бруска в 3 літрах води та опустити туди фільтри витяжки на чверть години. Але такий розчин часто є малоефективним і процедуру доводиться повторювати багато разів і без бажаного ефекту. Щоб посилити дію розчину до нього додають трохи соди. Цей склад дозволяє видаляти жир, що навіть в'ївся у фільтр. Щоб приготувати розчин та почистити витяжку необхідно:

 • натерти на тертці 100 г господарського мила (72%-ого);
 • розчинити приготовлене мило в 10 літрах гарячої води та додати туди 5 столових ложок соди;
 • опустити фільтри в готовий розчин і прокип'ятити їх близько чверті години (якщо на фільтрах є застарілий жир, час кип'ятіння можна збільшити до пів години);
 • після цього розм'якшений наліт можна легко очистити щіткою;
 • очищені фільтри ретельно промити чистою водою.

Іноді розчин додають натерті яблука. Яблучна кислота посилює дію розчину.

Як відмити фільтр витяжки жировловлювачем

На думку багатьох господарок, щоб не гаяти часу і не морочитися з приготуванням різних розчинів, найкраще використовувати хімічні засоби, що розчиняють жировий наліт. Однак варто враховувати, що перед тим як почистити фільтр від витяжки, доведеться купити недешевий засіб, а при його використанні доведеться застосовувати додаткові засоби захисту для рук і дихальних шляхів. Зазвичай для чищення необхідно:

 • укласти фільтри у досить велику місткість;
 • нанести засіб на поверхню решітки та губкою рівномірно розподілити його по поверхнях фільтра;
 • почекати близько пів години та зняти шар бруду за допомогою щітки;
 • промити фільтри водою.

Іноді, для запобігання розповсюдженню по приміщенню неприємного запаху виробники настійно рекомендують укласти намазаний фільтр в поліетиленовий пакет на чверть години, з подальшим очищенням і промиванням, як описано вище.

ВАЖЛИВО: Якщо необхідно відмити алюмінієву решітку, уважно прочитайте інструкцію щодо застосування засобу на упаковці: багато засобів не можна наносити на алюмінієві грати фільтрів.

Пар садится на вытяжку

Як почистити вентилятор та електродвигун витяжки від накопиченого жиру.

Незважаючи на встановлення ефективних фільтрів, частина жировмісних частинок потрапляє на лопаті вентилятора і двигун. Тому необхідно хоча б один раз на один-два роки виконувати очищення цих елементів конструкції. Для виконання цієї процедури необхідні деякі навички, тому краще звернутися до сервісного центру, що виконує ремонт витяжок у Києві. При цьому майстер виконає всі роботи максимально швидко та безпечно. Але якщо такої можливості немає, необхідно:

 • знеструмити витяжку;
 • зняти фільтри;
 • відкрутити елементи кріплення блоку електродвигуна;
 • витягнути вентилятор з електромотором;
 • опустити крильчатку в теплий мильний розчин на 2 години і після цього губкою видалити розчинений жир;
 • оскільки електродвигун мити не можна, протріть вологою губкою його зовнішні поверхні, очистивши їх від пилу та грязьових плям;
 • змастіть підшипники або втулки двигуна (тип мастила зазвичай вказується у посібнику користувача).

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0966 s
  63
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані