Бойлер не гріє воду: причини поломки та способи усунення несправності | Профілактика та ремонт водонагрівачів - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Бойлер не гріє воду: причини поломки та способи усунення несправності | Профілактика та ремонт водонагрівачів - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Бойлер не гріє воду: причини поломки та способи усунення несправності

2413
Бойлер не гріє воду: причини поломки та способи усунення несправності

При належному догляді електробойлери досить рідко виходять з ладу, а якщо водопровідна вода подається через ефективні водні фільтри, то несправності бойлера практично не виникають. Однак немає вічних побутових приладів і з часом можуть виникнути ситуації, коли бойлер не включається. У такому разі ідеальним виходом стане виклик майстра додому, який швидко та за розумною ціною виконає ремонт бойлера, Київ у цьому плані дуже просунуте місто. Але якщо ви живете далеко від більш-менш великих міст або майстра доведеться чекати не один тиждень, спробуйте самостійно розібратися, чому не працює бойлер і відновити його працездатність самостійно.

Чому не гріє бойлер і чи можна вплинути на це

Серед найчастіших причин, через які виникають поломки, можна виділити такі:

 • підвищена твердість водопровідної води;
 • різкі перепади напруги;
 • природне зношування механічних деталей бойлера;
 • невчасна заміна магнієвого електрода.

Якщо вода містить велику кількість домішок, про тривалу роботу нагрівального елемента, та й усього бойлера взагалі говорити не доводиться.

Бойлер не греет воду

Ці мікроелементи, що осідають на стінки і, при нагріванні, знаходять високу жорсткість і практично обліплюють поверхню Тена та інших елементів внутрішньої начинки тепло непровідним шаром. Через це спочатку бойлер не нагріває воду до максимуму, а згодом - перестає гріти зовсім. Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно вчасно чистити бойлер, а воду на бойлер подавати через фільтр.

Якщо напруга в електромережі не відповідає нормам або стрибкоподібно змінюється, в бойлері можуть вийти з ладу не тільки електронні компоненти, але й ТЕН. Для захисту побутових приладів багато хто встановлює спеціальні реле, що відключають навантаження, якщо напруга не в нормі або стабілізатори напруги достатньої потужності.

Найчастіше природному зносу піддаються механічні деталі. У бойлерах часто виходять з ладу електромеханічні термостати, в яких з часом "підгоряють" контакти і через це не вмикається бойлер. Якщо вчасно не замінити магнієвий анод, окрім руйнування корпусу бака, прискорюється утворення накипу, що скорочує термін служби ТЕНа.

Основні несправності, через які бойлер не гріє воду

Оскільки бойлер складається лише з кількох вузлів, визначити причину, чому не гріє бойлер, можна самостійно за зовнішніми симптомами. Для полегшення цього завдання всю інформацію ми об'єднали в таблицю. Але перш ніж шукати несправний вузол, перевірте наявність електрики та води.

Зовнішні прояви несправності

Несправний компонент

Як перевірити деталі та усунути поломку

Бойлер не гріє воду лампочка горить

Несправний ТЕН, сполучні дроти, окислилися клеми

Для перевірки нагрівального елемента використовують тестер чи мультиметр. У знеструмленому стані заміряють опір на клемах Тена. Зазвичай воно становить 20-40 Ом (залежно від потужності). Справність проведення визначають зовнішнім оглядом, а також "про дзвінкою" ланцюга між клемами ТЕНа і роз'ємами модуля, що управляє (у механічних моделях термостата). Якщо нагрівальний елемент замкнув – спрацьовує захист. ТЕН ремонту не підлягає та при поломці змінюється на новий.

Бойлер не гріє. Індикатор роботи ТЕНу не горить.

Поломка терморегулятора, вийшли з ладу індикаторна лампа та ТЕН. Несправність у електронній платі управління. Спрацювання одного з каналів захисту (у дорожчих моделях)

Тестером або мультиметром перевірити наявність напруги на вході та виході терморегулятора. За наявності напруги на вході термореле і відсутності його на виході, замінити терморегулятор. Якщо на виході терморегулятора напруга є - перевірити справність сигнальної лампочки (світлодіода) і тих же компонентів, що і при ситуації, коли бойлер не гріє воду, але горить лампочка. У платах з електронним блоком - замінити плату або запросити спеціаліста сервіс-центру для тестування та ремонту модуля, що управляє.

Бойлер гріє наполовину і не може нагріти воду до потрібної температури.

Товстий шар накипу на ТЕН, несправний терморегулятор, вийшов з ладу термодатчик. У бойлерах з електронним керуванням – збій або несправність плати керування.

Виконати профілактичне чищення бойлера (хімічним або механічним способом), замінити терморегулятор, замінити або відремонтувати (у сервісному центрі) керуючий модуль.

Вода не нагрівається на індикаторі висвічується код помилки (у деяких моделях помилку можна визначити зі світлодіодних індикаторів). Несправність характерна для бойлерів з електронним керуванням та системою самодіагностики.

Спрацював захист або вийшов з ладу один із елементів бойлера.

За кодом помилки визначити несправний елемент та виконати заміну чи ремонт несправної деталі. Розшифровка кодів помилок зазвичай наведена у посібнику.

 

Як розібрати бойлер Electrolux чи прилад іншого бренду

Зазвичай розбирання бойлерів полягає у знятті декоративної захисної панелі, від'єднанні проводів та демонтажі нагрівального елемента та терморегулятора. Сам процес складнощів не викликає, але необхідно пам'ятати, що перед розбиранням необхідно знеструмити бойлер і перекрити подачу водопровідної води. Але перед тим, як зняти ТЕН з бойлера Арістон, Електролюкс або водонагрівач іншого бренду, необхідно спустошити бак. Вода зливається через аварійний клапан або від'єднаний шланг холодної води, опущений у ванну або раковину. Якщо відкрити гарячий, кран вода повністю з бойлера не піде, оскільки забір теплої води в бойлері здійснюється у верхній частині бака. Після викручування болтів кріплення витягується нагрівальний елемент, терморегулятор з датчиком. Після чищення всі елементи встановлюються на місця. Якщо ці дії викликають у вас труднощі, то варто довірити ремонт бойлера професіоналам із сервісного центру.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1019 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані