Коли і як потрібно чистити бойлер? Рекомендації щодо чищення та обслуговування водонагрівачів | Сервісний центр «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Коли і як потрібно чистити бойлер? Рекомендації щодо чищення та обслуговування водонагрівачів | Сервісний центр «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Коли і як потрібно чистити бойлер?

298
Коли і як потрібно чистити бойлер?

Накопичувальні електроводонагрівачі вважаються однією з найбільш вдалих альтернатив централізованого водопостачання. Адже щоб встановити побутовий бойлер, не потрібно підводити газ або "вмощувати" електровведення - достатньо надійно підвісити бак на стінку, під'єднати його гнучкими шлангами до існуючого водопроводу та включити в електророзетку.

Єдина важлива вимога – для безпечної роботи приладу електророзетка має бути обладнана заземлюючим контактом, а перетин електропроводки має відповідати потужності водонагрівача. Термін служби електробойлерів зазвичай перевищує десять років, але за умови регулярного обслуговування.

Для виконання профілактики більшість господарок воліє користуватися послугами професіоналів, але не завжди є можливість викликати спеціаліста сервіс-центру. У разі чистка непрямого бойлера виконується самостійно. У цій публікації будуть розглянуті причини появи твердого нальоту на внутрішніх поверхнях бака накопичувального бойлера, а також способи, за допомогою яких виконується чищення бойлера власноруч.

Грязь и накипь в бойлере

Коли і як потрібно чистити бойлер?

Зазвичай перші кілька років після установки електробойлер, крім зовнішньої гігієнічної протирання, не потребує жодного обслуговування. Але оскільки ідеально чистої води не буває і навіть з власної свердловини або колодязя вона надходить з домішками, щоб забезпечити надійну подачу гарячої господарської води протягом багатьох років, потрібне регулярне чищення бойлерів.

Дізнатися про те, що всередині бака накопичилося багато накипу і необхідне термінове чищення бойлера, можна за зовнішніми проявами проблеми:

 • збільшення часу нагріву води до потрібної температури;
 • за зростанням споживання електрики. Іноді прилад "накручує" зайвих кіловат настільки, скільки коштує чищення бойлера;
 • по незрозумілому шуму, що з'явився, і шипіння всередині бака;
 • по збільшенню нагрівання зовнішніх стінок корпусу (іноді контактів і корпусу вилки та електророзетки);
 • по відключенню нагрівання води відразу після включення, при цьому вода в баку залишається холодною.

Подібним чином можуть виявлятися й різні несправності обладнання, але якщо чистка бойлера від накипу виконувалася давно або не проводилася зовсім, напевно, проблема саме в цьому.

Причини утворення накипу

Разом з холодною водою в бак бойлера потрапляють і всі домішки, що є в ній. У багатьох випадках запобігти цьому процесу допомагають фільтри, що встановлюються на вході нагрівача або всієї системи водопостачання житла.

Але часто і вони не в змозі повністю очистити воду і згодом поверхня нагрівального елемента та стінок бака покривається специфічним нальотом, що містить частинки глини, крейди, іржі зі старих водопровідних труб, а також інших речовин, включаючи “заварені” залишки мікроорганізмів.

Під впливом температури наліт стає більш "жорстким" і, маючи непогані теплоізоляційні властивості, він перешкоджає нормальній передачі тепла від ТЕНа воді.

Накипь в бойлере

Наслідки накипу

Шар накипу покриває як стінки бака, а й поверхню нагрівального елемента. Згодом він стає настільки товстим, що ТЕН, не віддаючи тепло все воді, перегрівається і внутрішня спіраль перегорає.

Оскільки в більшості моделей бойлерів використовують сталеві баки, що покриваються шаром емалі, накип, що осідає на поверхню, сприяє “вилущуванню” покриття та корозії бака. Особливо цей процес активізується за повного руйнування електрода катодного захисту.

Щоб запобігти поломці, виконується чищення бойлера, ціна якої не така вже й висока. Одночасно із цим виконується заміна магнієвого електрода. Регулярне обслуговування дозволяє суттєво збільшити ресурс електробойлера та запобігти більшості "дорогостоящих" поломок.

Поради професіоналів з чищення бойлера

Зазвичай чищення бойлера непрямого нагріву проводиться хімічним чи “ручним” способом. Перший спосіб дає хороший результат при низькій "жорсткості" води і не дуже сильному забрудненні. Другий метод дозволяє очистити бойлер за будь-якого забруднення, але для цього необхідно розкривати бак і знімати практично всі деталі.

Перш ніж виконується чищення, бойлер знеструмлюють, витягнувши вилку шнура з електророзетки або відключивши автомат подачі електроживлення на прилад. Також необхідно перекрити подачу холодної води.

"Хімічна" чистка бойлера Арістон, Термекс, а також водонагрівачів інших моделей проводиться в наступній послідовності:

 1. Відкрутити від бойлера шланг, що веде до трубопроводу подачі холодної води і опустити його у містку ємність (при можливості краще у ванну або раковину).
 2. На найближчому змішувачі відкрити гарячий кран. Вода почне стікати з бака в ємність.
 3. Приєднати до штуцера холодної води довгий шланг, підняти його вище рівня верхньої точки бойлера і через лійку залити розчин, що чистить.
 4.  Зазвичай використовують "фабричне" засіб для чищення бойлера, але можна скористатися розчином лимонної кислоти.
 5. Після заповнення бака, розчин почне витікати через гарячий кран змішувача.
 6. Перекрийте всі вентилі та залиште розчин усередині бака на кілька годин.

Грязь на ТЭНе

Часто бойлер включають режим нагрівання.

 1. Тепер залишилося промити бак, підключивши шланги в робоче положення, і переконатися, що водонагрівач працює набагато краще.

  При механічному очищенні бойлер знеструмлюють, перекривають комунікації і зливають воду, як і в попередньому способі. Після цього:

  знімають декоративну панель;
  від'єднують всі дроти, попередньо замалювавши або сфотографувавши камерою мобілки їхнє правильне підключення;
  викручують кріплення та акуратно знімають фланець разом з ТЕНом, магнієвим електродом та термостатом.

  Способи розбирання можуть відрізнятися залежно від виробника та моделі.

Для механічного очищення поверхні нагрівального елемента можна використовувати наждачний папір, гострі предмети та різні абразивні матеріали. Якщо таким способом прибрати накип не вдалося, ТЕН поміщають у розчин лимонної кислоти або одного зі спеціальних засобів для чищення.

Після цього нагрівальний елемент промивають чистою водою та збирають бойлер у зворотній послідовності. Перед складання необхідно перевірити стан магнієвого електрода і, при необхідності, замінити його.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

 • пральних машинок, сушильних та посудомийних машин;
 • холодильного обладнання (холодильників, морозильних камер);
 • кухонних плит, вбудовуваних варильних панелей та духових шаф;
 • кліматичної техніки (установка, чищення, обслуговування та заправка кондиціонерів);
 • інших пристроїв.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0976 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані