Тече іржава вода з бойлера | Рекомендації щодо обслуговування настінних електричних водонагрівачів - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Тече іржава вода з бойлера | Рекомендації щодо обслуговування настінних електричних водонагрівачів - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, якщо тече іржава вода з бойлера?

1481
Що робити, якщо тече іржава вода з бойлера?

Зазвичай тече з крана іржава вода через знос водопровідних систем, особливо після профілактичних або аварійних відключень. Але іноді винуватцем жовтого забарвлення води може стати і накопичувальний електробойлер. Щоб розібратися в ситуації, краще відразу ж звернутися до фахівців, адже ремонт бойлера, одна з найпоширеніших послуг сервіс-центрів, так само як і ремонт газових колонок. Але якщо ви вирішили відновити нормальну роботу водонагрівача самі або бойлер встановлено далеко від благ "цивілізації" і шлях до найближчої майстерні обчислюється десятками, а то й сотнями кілометрів, тоді ця невелика стаття для вас. Нижче ми розглянемо найімовірніші причини зміни кольору та що робити, якщо з бойлера тече іржава вода.

Іржава вода з бойлера

Електробойлер являє собою великий герметичний бак, всередину якого вмонтований ТЕН, що нагріває воду, що знаходиться в ньому. Холодна вода надходить у нижню частину бака з водопроводу, а нагріта з верхньої частини резервуару подається на змішувачі. Зазвичай весь бруд осідає в нижню частину бака і при не інтенсивному розборі води вона залишається непоміченою. Але при більш активному споживанні гарячої води, шари в баку інтенсивно перемішуються і осад частково розчиняється, що стає причиною того, що з бойлера тече брудна вода. Подібні прояви вважаються першим сигналом того, що необхідне чищення бойлера і що раніше її виконати, тим менше нальоту осяде на нагрівальний елемент і тим довше він прослужить.

Чистка ржавчины в бойлере

Чому вода при нагріванні жовтіє

Найчастіше власники електробойлерів виявляють, що гаряча вода жовта на кухні, де потрібна особлива стерильність або при наповненні ванної, коли колір води дуже контрастує з білим емалевим покриттям поверхні. У таких випадках, ще до виклику майстра або до початку самостійного ремонту, важливо визначити, у чому причина того, що з крана тече гаряча вода. Адже не завжди винуватець кольорових домішок бойлер. Вода “брудного” кольору може надходити на вхід бака із магістралі водопроводу. Щоб локалізувати джерело забруднення, потрібно по черзі відкривати кожен кран змішувача: якщо жовта вода з крана з'являється лише при відкритті подачі гарячої води – винуватець бойлера, а якщо іржа надходить з обох кранів – водогін.

Якщо ви живете в одному з будинків старої будівлі, до якого водопровідні труби прокладалися кілька десятків років тому, без заміни магістралей та розподільних внутрішньобудинкових мереж, позбавитися іржі навряд чи вдасться. І це дуже дорога процедура. Тому на період до планового ремонту водопроводу можна купити фільтр для пральної машини від іржавої води, який зможе захистити від рудого бруду і водонагрівач. Також можна використовувати універсальні картриджі, що фільтрують, встановивши їх на вході водопроводу в житло.

Якщо колір холодної води не викликає побоювань, а тече гаряча вода, причинами цього лиха найчастіше є:

 1. Утворення корозії на внутрішній поверхні накопичувального бака. Зазвичай для виготовлення використовують листовий чорний метал невеликої товщини. Для захисту стінок бака від електрохімічного впливу води, що постійно знаходиться в ньому, покривають спеціальним (найчастіше емалевим) покриттям. Згодом, під впливом температури, шари покриття облушуються, відкриваючи доступ води до металу. Він починає інтенсивно іржавіти, що призводить до того, що з крана тече гаряча іржава вода. Цей процес може продовжуватися досить довго, тому що бак від повного "пригнивання" захищає магнієвий електрод, що знаходиться всередині бойлера.
 2. Поява на поверхнях нагрівального елемента шару накипу, інтенсивність утворення якого залежить від складу водопровідної води. Солі калію, заліза, магнію та інших мінералів, розчиняючись у воді, надають їй неприродного відтінку. Це і є однією з найчастіших причин, чому гаряча вода жовта. Крім цього накип погіршує теплопередання тепла від спіралі ТЕНу до води, що призводить до збільшення споживання електрики, а згодом і до виходу з ладу нагрівального елемента.

Іноді може надходити жовта вода з бойлера навіть при справному обладнанні. Причина цього – хімічний склад води (вона починає жовтіти під час нагрівання). Переконатися, що причина саме в цьому, можна закип'ятивши свіжонабрану воду в чайнику.

Ржавчина в бойлере

Що робити якщо з бойлера тече іржава вода

Що робити якщо з бойлера тече іржава вода

 • знеструмити бойлер, витягнувши вилку шнура з електророзетки або відключивши автомат на щитку;
 • злити залишки води (через захисний клапан або відкрутивши шланг подачі води та відкривши гарячий кран);
 • зняти пластикову декоративну панель, під якою "заховані" електрокомпоненти бойлера.
 • від'єднати клеми проводки від нагрівального елемента;
 • підставити під бак широку ємність для збору бруду, що обсипався, і залишків води;
 • відкрутити фланець та витягнути ТЕН;
 • одягнувши рукавичку вигребти через отвори нагрівального елемента осад, що накопичився.

Тепер, використовуючи ліхтарик, можна оглянути стан внутрішніх стінок бака. І якщо будуть виявлені сліди корозії, бойлер доведеться замінити, тому що ремонт бака обійдеться дорого і гарантій, що він ще деякий час слугуватиме, немає.

Якщо з крана тече іржава вода, а внутрішні поверхні бака практично бездоганні, уважно огляньте ТЕН. Напевно, на ньому накопичилося чимало мінеральних відкладень, які і "фарбують" воду. Спробуйте акуратно очистити поверхню від накипу, акуратно зіскаблюючи відкладення. Крім цього майстри рекомендують використовувати хімічне очищення, застосовуючи "заводські" засоби або "домашні" (оцет, соду, лимонну кислоту). Якщо очистити накип не вдається - встановіть новий нагрівач, а заразом замінити і магнієвий електрод. При збиранні бака зверніть увагу на стан прокладки фланця. При значній деформації або за наявності розривів чи пошкоджень, краще не експериментувати, а замінити на нову.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

 • пральних машинок, сушильних та посудомийних машин;
 • холодильного обладнання (холодильників, морозильних камер);
 • кухонних плит, вбудовуваних варильних панелей та духових шаф;
 • кліматичної техніки (установка, чищення, обслуговування та заправка кондиціонерів);
 • інших пристроїв.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0869 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані