Що робити, якщо холодильник не працює, але світло горить? Причини поломки побутового холодильника та вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Що робити, якщо холодильник не працює, але світло горить? Причини поломки побутового холодильника та вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, якщо холодильник не працює, але світло горить?

709
Що робити, якщо холодильник не працює, але світло горить?

Сьогодні складно уявити комфортне життя, без використання даної техніки, особливо це стосується літнього періоду. З цієї причини, поломка холодильника – дуже неприємна ситуація, яка може завдати великої кількості клопоту. Не варто проводити ремонт холодильника самостійно, краще викликати майстра.

Причин несправності холодильника досить багато, і не завжди каталізатором некоректної роботи агрегату є технічна поломка. Не можна виключати ситуації, у яких відключення основних функцій впливають побічні чинники. Докладно розглянемо, чому холодильник не працює, але світло горить усередині камери.

Холодильник встановлено неправильно

Перше, із чим можуть зіткнутися власники нової побутової техніки після її встановлення, це те, що холодильник підключений, лампочка та LED панель працюють, а мотор – не запускається. Причиною такої неполадки може бути неправильне встановлення холодильника. Його слід виставляти за рівнем, уникаючи надмірно нахилу конструкції щодо нижньої площини.

Неправильне встановлення стане каталізатором неповного закриття дверей. Головний модуль управління визначає цю ситуацію, як відкриті дверцята, тому мотор не вимикається, і не запускається цикл охолодження.

Насамперед, перевірте, чи рівномірно розподілена конструкція вашого холодильника, чи не хитається він. Зверніть увагу, що практично у всіх нових моделей є ніжки регуляції висоти, які можна виставити так, щоб компенсувати нерівність вашої статі.

Холодильник не розморожується, внаслідок чого перестає працювати

Досить поширеною причиною відмови роботи холодильника є помилка з розморожуванням морозильної камери. На відміну від холодильників минулих поколінь, нові моделі забезпечені функцією самостійного розморожування, що дозволяє заощаджувати власникам свій час та зусилля. Можливо, проблеми з розморожуванням виникли через неправильні установки обладнання. У такій ситуації холодильний висновок перекривається, і, як наслідок, температура в головному відсіку не знижується. Додаткова проблема полягає в тому, що на відміну від старих моделей, у нових конструкціях визначити переморожування досить складно. Для цього необхідно дістати всі лотки морозильної камери та зняти задню кришку. Якщо на деталях з'явилася крижана кірка, її потрібно прибрати. Зверніть увагу, що використовувати гострі предмети для очищення льоду дуже небезпечно, адже є ризик пошкодити конструкцію, і порушити герметичність камери. Відкрийте двері холодильника і залиште його на 1-2 години, щоб прискорити процес можна використовувати фен. Коли весь лід розтане, конструкцію необхідно витерти сухою ганчіркою, видаливши зайву вологу і лише після цього встановити кришку назад.

Зайва переморозка може свідчити про поломку окремих деталей холодильника, таких як датчики температури, головного модуля управління. Можливо, неправильно встановлено програму основної керуючої плати.

Поломка терморегулятора

Якщо холодильник не працює, а лампочка горить, значить неполадок із підключенням до електромережі немає. Можливо, в агрегаті порушено роботу терморегулятора, який відповідає за запуск двигуна та його зупинку залежно від температури всередині камери. Якщо у вас достатньо навичок, тоді можна самостійно діагностувати поломку та виконати ремонт холодильника. У цій ситуації необхідно знайти клеми, які йдуть до терморегулятора, зняти їх, і з'єднати між собою. Таким чином, ми виключимо з ланцюга електроживлення двигуна датчик, який роз'єднує ланцюг за низьких температур, тому двигун повинен запуститися.

Якщо ви проробили все як описано вище, і холодильник почав працювати, значить терморегулятор потребує ремонту. А до його відновлення, ви можете користуватися холодильником, відключаючи його від живлення вручну. Залишати таку техніку без нагляду – небезпечно, і необхідно бути обережним, щоб не дати двигуну переморозити вміст камер.

Якщо ж при з'єднанні контактів терморегулятора мотор не запустився, то варто шукати поломку в іншому апаратному блоці.

Перегорів компресор двигуна

Якщо холодильник "мовчить", але періодично (раз на 2-3 хвилини) видає незрозумілі клацання, це означає, що пускове реле не може запустити компресор. При цій поломці можливий запуск двигуна, та його миттєве вимкнення.

У цій ситуації необхідно звернутися до фахівців, щоб встановити, чи можливий ремонт компресора, або виникла потреба його повної заміни.

компрессор холодильника

Якщо холодильник не запускає мотор зовсім, а клацань - це ознака несправності захисно-пускового реле. У даній ситуації ремонт обійдеться дешевшим, проте діагностику даної помилки самостійно провести неможливо. Для цього знадобиться спецобладнання.

Зверніть увагу, що якщо ви використовуєте модель з електромеханічним керуванням, подібні клацання можуть вказувати на поломку терморегулятора, і після його заміни працездатність холодильника буде відновлена.

Поломка повітряного датчика

Внаслідок природного зносу та коротких замикань окремі датчики вашого холодильника виходять з ладу. Відсутність автоматичного включення двигуна може свідчити про те, що повітряний датчик не передає дані про підвищення температури в основній камері, як наслідок, головний модуль управління не передає інформацію про необхідність знизити температуру. При даній поломці необхідно замінити датчик.

Світло не горить і холодильник не працює

Якщо холодильник не реагує на підключення до електромережі, то несправність може з'явитися з таких причин:

 1. Несправна розетка. Перевірте, чи запрацює холодильник від іншого джерела живлення, можливо заземлення.
 2. Пошкоджено кабель живлення. Огляньте провід, що з'єднує холодильник і джерело живлення, чи не пошкоджений при транспортуванні або внаслідок інших механічних маніпуляцій.
 3. Вийшло з ладу захисно-пускове реле. Можливо, напруга гаситься у цій частині конструкції, необхідно замінити деталь.
 4. Напруга електромережі не відповідає параметрам холодильника. У цій ситуації необхідно придбати стабілізатор напруги, який убезпечить вашу техніку від небажаних поломок.
 5. "Глючить" електронна плата. Якщо холодильник працює з перебоями, то швидше за все пошкоджено електронну плату, її слід замінити на нову.

Без спеціальної підготовки Ви можете неправильно діагностувати неполадку, і як наслідок нашкодити своїй техніці ще у великих масштабах. Щоб заощадити свої нерви, засоби та час – зверніться до професіоналів, які допоможуть вам усунути несправність у найкоротші терміни. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0959 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані