Що робити, якщо не зачиняються двері холодильника? Можливі причини поломки та вирішення проблеми читай у блозі «Ремонт вдома» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Що робити, якщо не зачиняються двері холодильника? Можливі причини поломки та вирішення проблеми читай у блозі «Ремонт вдома» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, якщо не зачиняються двері холодильника?

460
Що робити, якщо не зачиняються двері холодильника?

Герметичність забезпечує збереження температури. У сучасних моделях через нещільно закриті дверцята ви почуєте сигнал датчика. Необхідно з'ясувати причину проблеми, і вжити заходів для її вирішення, оскільки є можливість, що холодильник вийде з ладу. Це найгірший результат. Цю проблему можна вирішити самостійно, не вдаючись до допомоги спеціалістів.

Якщо ваші спроби відремонтувати дверцята не увінчалися успіхом, тоді ремонт холодильників найкраще довірити професійним майстрам, які працюють зі спеціалізованим обладнанням.

Не закривається холодильник і пищить

Оповіщення про відкриті дверцята є тільки в сучасних моделях холодильників, сигнал може спрацювати через нещільне закриття. Можливо, зламався датчик, який контролює герметичність.

Виробники використовують механічні кнопки та магнітні вимикачі – геркон. Індикатором поломки стає сигнал або червона лампа на приладовій панелі.

Сигнал може спрацювати через некоректну роботу самої кнопки або внаслідок короткого замикання всередині системи управління зуммером.

Перевірка механічного вимикача

Для цього відкриваємо дверцята і натискаємо на кнопку, яка контролює закриття, в цей момент:

 • всередині холодильника має згаснути світло;
 • звукове сповіщення відсутнє.

Коли дві умови виконані – це говорить про те, що ланцюг та кнопка у робочому стані. Для вирішення проблеми потрібно перевірити щільність закриття дверцят.

Особливості старих холодильників

У старих моделях найчастіше звуковий датчик відсутній. Візуально визначити наявність щілини дуже складно. Через час на стінках холодильника ви помітите снігову шубу – це сигнал про нещільно закриті дверцята. У більшості ситуацій достатньо лише замінити ущільнювач, можна зробити це самостійно або скористатися послугами сервісного центру.

Не зачиняються двері холодильника: причини

Розглянемо ключові каталізатори та ознаки відсутності герметичності:

1. Щось усередині холодильника заважає щільно закрити дверцята. Можливо, неправильно поставлені полиці або вони перевантажені.

2. Брудний, пошкоджений ущільнювач просто не справляється зі своєю функцією, що властиво старій техніці.

3. Вихід із ладу розпірної деталі. Цей елемент може розхитатися, внаслідок чого дверцята не щільно закриваються.

4. Двері деформовані. Через постійне перевантаження або сильний удар дверцят може перестати щільно закриватися.

5. Нахил. Можливо, техніка трохи змінила своє положення, тому механізм не може виконувати свою роботу.

Щоб перевірити герметичність техніки, достатньо взяти аркуш паперу і притиснути його дверцятами. Якщо листочок тримається, не опускається, тоді все гаразд. Рекомендується іноді перевіряти герметизацію за допомогою листочка. Це дозволить своєчасно помітити проблеми та усунути її, не допускаючи серйозного ремонту техніки.

не закрывается холодильник

Гумка холодильника нещільно прилягає до дверцят: наслідки

В результаті постійного попадання в камеру теплого повітря з кімнати двигун починає працювати швидше. Відповідно, є ймовірність, що техніка просто не впорається із ключовим завданням – охолодження камери до необхідної температури. Тому компресор працюватиме без перерв, цим почне перегріватися, через що може поламатися. Заміна компресора вважається одним із найдорожчих ремонтів. Важливо своєчасно усунути проблему, при цьому визначити причину відсутності герметизації.

Не зачиняються дверцята холодильника: самостійно усунення проблеми

Тепер розглянемо методи самостійного відновлення герметизації холодильника. Залежно від каталізатора проблеми, виберіть відповідний спосіб вирішення.

Заміна ущільнювача

Більшість дверцят холодильників триматися на гумці. У процесі експлуатації ущільнювач зношується. Замінити манжету можна самостійно, дотримуючись наступної інструкції:

1. Підготуйте інструменти: нову гумку, викрутку плоску, клей та шурупи.

2. Відключаємо девайс від живлення. Холодильник має постояти близько півгодини. Приступаємо до демонтажу гумки, вставляємо викрутку в щілину, потім відтягуємо, піднімаючи нижні краї резинки, та викручуємо шурупи.

3. Підготовка місця для встановлення нової гумки. У мильному розчині намочіть губку, очистивши канали для ущільнювача.

4. Монтаж нового ущільнювача. Вставляємо у канал, по всьому периметру використовуючи клей або шурупи. Додатково прогріваючи конструкцію монтажним або звичайним феном.

5. Тестуємо результат роботи. Ідеально коли дверцята відчиняються з незначним зусиллям.

Регулювання дверцят

Інструкція:

1. Підготовка. Відключаємо техніку від мережі, залишаємо на півгодини. Для роботи буде потрібно гайковий ключ.

2. Припасування. Відкриваємо дверцята, потім слабшаємо болти внизу та зверху. Коли є перекіс вгорі, тоді потрібно прибрати одну закладку вгорі і затягнути шурупи знову, якщо внизу, тоді прибираємо знизу і затягуємо болт. Краще, щоб хтось притримав холодильник.

3. Тестуємо. Закриваємо-відчиняємо дверцята, дивимося, чи є герметичність. Якщо ні щільності під час закриття, повторюємо процедуру.

Усунення перекосу

Найчастіше знадобляться лише дверцята, але це доступно не у всіх моделях. Якщо холодильник дозволяє це зробити, дійте відповідно до такого алгоритму:

1. Підготовка: відключення живлення та демонтаж захисних кришок девайсу, якщо такі є.

2. Знімаємо дверцята. Викручуємо болти внизу дверцят, після зверху. Використовувати можна електричний шуруповерт або викрутку.

3. Переважуємо дверцята. Попросіть сторонньої допомоги, оскільки дверцята важкі. Спочатку крутимо верхні болти, потім нижні. Закриваємо отвори за допомогою заглушок, встановлюємо захисні кришки.

4. Тестування результату роботи. Краще притримувати дверцята під час відкриття. При необхідності можна затягнути кріплення тугіше.

Розвантаження холодильника

Для цього огляньте дверцята, приберіть важкі банки, продукти, елементи, які можуть заважати щільному зачиненню дверцят. В результаті перевантаження зношування ущільнювача прискорюється, гумка може деформуватися. Тому важливо не завантажувати полиці на дверцята більше, ніж потрібно.

Профілактика або як запобігти деформації ущільнювача

У більшості випадків проблеми з відсутністю герметичності пов'язані з неправильною експлуатацією та доглядом за технікою. Тому, щоб знизити можливість деформації гумки, і продовжити її експлуатаційний термін необхідно:

1. Іноді протирати ущільнювач мильним розчином. Уникати потрапляння на гумку жиру, олії, особливо хімічних миючих речовин. Допускається використання силіконового мастила та гліцерину.

2. Обережно зачиняти дверцята. Не плескати, щосили не бити по холодильнику. На бічних поличках розміщувати пляшки, не дуже тяжкі продукти. Перевага дверцят – це каталізатор деформації ущільнювача, через що належить повністю змінювати гумку.

3. Витримати час після відкриття дверцят холодильника. Тобто, якщо вами вже було щось взято з холодильника, моментально після закриття не варто смикати дверцята, і повторно відкривати девайс. Потрібно почекати 5 секунд, щоби отримати незначну герметизацію. Це пов'язано з різними показниками тиску повітря в кімнаті та всередині холодильника.

Дотримуючись даних рекомендацій, можна продовжити термін експлуатації гумового ущільнювача, тим самим збільшивши тривалість роботи холодильника. Іноді перевіряйте герметичність девайса, використовуючи звичайний аркуш паперу.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1093 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані