Як краще поставити холодильник на кухні? Правила та варіанти розміщення побутових холодильників - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як краще поставити холодильник на кухні? Правила та варіанти розміщення побутових холодильників - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як краще поставити холодильник на кухні?

307
Як краще поставити холодильник на кухні?

Холодильники поряд з морозильними камерами вважаються одними з найбільших побутових приладів для кухні. Через це проблема, куди поставити холодильник, не порушуючи рекомендацій виробника, виникає практично у кожного власника. Незважаючи на те, що для рефрижераторної техніки підключення до зовнішніх інженерних мереж не потрібне (він приєднується тільки до електромережі), неправильний вибір місця може призвести до того, що незабаром знадобиться недешевий ремонт холодильника. Правильніше проконсультуватися з фахівцями сервіс-центру, але не завжди можна визначити оптимальний варіант телефоном і навіть по відеозв'язку. А якщо житло знаходиться далеко від міста, рішення доведеться приймати самостійно. У цій невеликій статті ми розглянемо практичні рекомендації майстрів з багаторічним досвідом роботи, які допоможуть правильно визначити куди поставити холодильник на кухні в хрущовці або більш просторих приміщеннях.

Холодильник в маленькой кухне

Де розмістити холодильник

У просторих приміщеннях рефрижератор зазвичай встановлюють окремо від інших меблів та обладнання, неподалік робочої зони, з дотриманням відстаней, зазначених у посібнику користувача. При цьому поряд із зручністю враховують наскільки добре буде виглядати холодильник в інтер'єрі кімнати. Але коли виникає необхідність визначити, куди поставити холодильник у маленькій кухні, виникає низка обмежень. Нижче ми розглянемо основні фактори, що впливають на можливість встановлення холодильного обладнання в тому чи іншому місці.

 1. Вибираючи місце, на яке встановлюватиметься холодильник у маленькій кухні, потрібно враховувати те, що агрегат, відбираючи тепло з продуктів усередині шафи, виводить його назовні. І якщо не передбачити під час встановлення достатнього простору для вентиляції, апарат не зможе нормально функціонувати. Компресор перестане робити паузи в роботі і дуже швидко вийде з ладу. Зазвичай теплообмінна решітка-змійовик конденсатора знаходиться на задній стінці холодильної шафи, але в багатьох моделях вона захована в бічні стінки. Тому відстань між цими поверхнями і стіною або іншими перешкодами для руху повітря повинна бути не менше 10 см.
 2. З цієї ж причини не рекомендується розміщувати холодильне обладнання поблизу “теплих” побутових приладів (плити, духової шафи або мікрохвильової печі), а також радіаторів опалювальної системи. Стінки холодильника, встановленого поруч із плитою, завжди будуть нагріватися від їжі, що готується, а холодоагент не зможе нормально охладнутися, знижуючи продуктивність і, відповідно, вкорочуючи "життя" агрегату. Мінімальна відстань від стінки холодильника до цих приладів має становити щонайменше пів метра.
 3. Холодильник на кухні необхідно встановлювати на рівну плоску підлогу, відрегулювавши його положення за допомогою ніжок за рівнем. Неправильне регулювання може стати однією з причин, чому шумить холодильник.
 4. Ще одна з обов'язкових умов нормальної роботи холодильника – надійне електроживлення. Під час підготовки місця для встановлення обов'язково передбачайте окремі розетки для кожного побутового приладу. Заборонено здійснювати підключення через “трійники” та “подовжувачі”, які часто стають не лише причиною виходу з ладу холодильника, а й пожежі.
 5. Ще на етапі вибору обладнання та місця встановлення, зверніть увагу на напрямок відчинення дверей. Щоб витягнути з камери ящик, не пошкодивши його, двері повинні відчинятися повністю (на 90° або більше).

Використовуючи ці критерії, можна ще до покупки накидати план, як розмістити холодильник на маленькій кухні або вибрати оптимальне місце у великому приміщенні. Якщо ви сумніваєтеся у правильності вибору – зверніться до нас. Адже ніхто інший, крім майстра, правильно не підкаже, куди поставити холодильник у хрущовці або як сховати холодильник на кухні.

Найкраще місце для холодильника у великій кухні

У великих приміщеннях вибір варіантів встановлення холодильного обладнання майже безмежний. Можна встановити холодильник по фен шуй (в один з кутів або на самому видному місці) або помістити його в один ряд з кухонним гарнітуром. Дуже привабливо виглядає кухня з окремим холодильником, але відстань від нього до робочої зони має бути невеликим. Адже не кожна господиня готова пожертвувати зручністю для краси, хоча холодильник в інтер'єрі кухні займає одну з основних позицій. Також існує безліч варіантів поділу кухні на кілька окремих зон і основною перегородкою в таких проектах може стати холодильник.

Але необхідно враховувати, що з кожним роком зростає кількість корисних кухонних приладів, і згодом навіть у великій кухні вільне місце закінчиться і доведеться робити кардинальні перестановки. Щоб уникнути цього, намагайтеся при виборі місця, куди поставити холодильник на кухні, раціонально використовувати наявний простір.

Холодильник в миниатюрной кухне

Найкращі місця для холодильника у мініатюрних кухнях

На жаль, готових рішень куди поставити холодильник на маленькій кухні не так вже й багато. Серед найпопулярніших варіантів:

 • винести холодильник у комору, коридор або одну з кімнат. Серед недоліків такого рішення – необхідність постійного переміщення господині від робочої поверхні кухні до холодильника та назад. Також необхідно враховувати, що холодильник під час роботи видає шум, що не надає комфорту при розташуванні його в коридорі або поблизу житлових кімнат.
 • поєднати кухню з балконом, лоджією або житловою кімнатою. Це досить зручне дизайнерське рішення. Але при використанні як "продовження" кухні лоджії влітку потрібно подбати, щоб на холодильник не потрапляли сонячні промені, а взимку - забезпечити необхідну робочу температуру в приміщенні (близько +5 градусів). Водночас, всі “кухонні” запахи будуть постійно присутні у кімнаті.
 • встановити, замість традиційних орних, розсувні двері. Тепер у “зарезервованому” під двері, що відкриваються, поміщають холодильник.

Куди сховати холодильник

Існує кілька варіантів, як сховати холодильник у кімнаті. Коли неможливо знайти місце, для установки холодильника традиційним способом, його можна приховати від сторонніх очей і заощадити простір. Для цієї мети підійдуть ніші, що не використовуються, або сходовий простір. Багато хто ховає холодильну шафу всередину меблевого гарнітуру або під стільницю (зазвичай використовують невеликий холодильник і маленьку морозилку окремо, підібравши потрібне обладнання за габаритами).

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1091 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані