Коди помилок пральних машин Індезит (Indesit) | Діагностика та опис помилок пральних машин Indesit читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Коди помилок пральних машин Індезит (Indesit) | Діагностика та опис помилок пральних машин Indesit читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Коди помилок пральних машин Індезит (Indesit)

1484
Коди помилок пральних машин Індезит (Indesit)

Моделі за допомогою системи електронного управління підтримують систему автоматичної діагностики. Пральна машина повідомить користувача про наявність збоїв шляхом виведення коду помилки на дисплей. Машинки з механічним керуванням також підтримують цю опцію. Однак вона виражається дещо іншим чином – починають загорятися певні індикатори. У статті докладно розглянемо коди помилок Індезит і розповімо, що вони позначають і чи потрібно замовляти ремонт пральної машини.

F01 – електромотор

Перша ознака поломки двигуна – проблеми з обертанням барабана. Через це не запускається цикл прання. У ході діагностики користувачеві виключить інші неполадки, які також можуть сприяти некоректній роботі електромотора:

 • рівень напруги електромережі повинен бути вищим за 200 В;
 • переконайтеся в цілісності та справності мережевого кабелю, джерела живлення;
 • перезавантажте пральну машину або вимкніть техніку на 15-20 хвилин.

Усунення неполадки слід розпочати з перевірки обмотки двигуна щодо розриву. Обов'язково оцініть стан щіток двигуна, можливо, вони зношені, тоді поміняйте цю деталь. Перевірте симистр. Крайня міра – заміна електродвигуна.

F02 – двигун

Ця помилка також свідчить про некоректну роботу електродвигуна, який подає на модуль управління некоректні команди. Виявляється збій у вигляді проблем із обертанням барабана, тому процес прання не запускається. Несправність може виникати з різних причин:

Ошибка F02

 • знос вугільних щіток;
 • пошкоджено контакти таходатника;
 • на комплектуючу не подається напруга – має бути понад 0,2 Ст.

Спочатку спробуйте вимкнути пральну машину на 20 хвилин, щоб система повністю перезавантажилася. Якщо проблема не зникла, варто перейти до пошуку технічної несправності. Таходатчик – це спеціальний модуль, який контролює інтенсивність обертання валу. Тому його поломка веде до того, що барабан перестає крутитись. Обов'язково проведіть візуальний огляд датчика та плати. Обвуглені елементи свідчать про проблеми із проводкою.

F03 – датчик температури

Поломка проявляється у вигляді проблем із нагріванням води, тому деякі режими втрачають свою ефективність, плями на одязі не відпираються. Щоб перевірити працездатність цього модуля, необхідно увімкнути режим полоскання. Можливо, вода не нагрівається через те, що перегорів ТЕН, перевірте працездатність цього модуля. Огляньте проводку. Вимірюйте рівень опору. Оптимальний показник – від 20 кому.

Усувається ця технічна несправність шляхом заміни:

 • термодатчика;
 • електронагрівача;
 • головного модуля управління;
 • пошкоджені елементи проводки.

З появою даного коду, замовте ремонт пральних машин у сервісному центрі, оскільки самостійно поміняти перераховані вище модулі дуже складно без професійного обладнання.

F04 – датчик рівня води

Коли в пральній машинці дуже багато води або бак, навпаки, порожній, потрібно перевірити працездатність пресостату. Очевидно, що через порушення рівня води цикл прання не запускається. Спочатку потрібно перевірити інші вузли, які також могли призвести до появи цієї проблеми. Почніть із вентиля системи водопостачання. Переконайтеся, що кран повністю відкритий. Обов'язково перевірте заливний клапан, можливо, він засмічений. Якщо так, то зробіть чистку.

Однак найчастіше проблема вирішується шляхом заміни датчика рівня води. Попередньо слід перевірити проведення пресостату, якщо є пошкоджені елементи, поміняйте їх. Це може дозволити зберегти модуль.

F05 – зливний насос

Поява цього коду помилки супроводжується проблемами зі зливом води з пральної машинки. Тому полоскання та віджимання не починаються. Іноді помилка свідчить про наявність засмічення у зливному фільтрі або системі каналізації. Прокрутіть крильчатку зливного насоса, якщо її заклинило, проведіть чищення. Переважно зливний насос не ремонтується, фахівці рекомендують замінювати цей модуль.

F06 – помилка кнопок команд

Цей код пральної машини Indesit з'являється одразу після того, як вона перестає реагувати на базові команди. Користувач натискає на кнопки, але нічого не відбувається, у тому числі не вмикається прання. Перевірте контакти на всіх клавішах. Можливо, перестали працювати лише деякі кнопки. Подібні збої виникають також через проблеми з живленням, тому переконайтесь у цілісності розетки та працездатності мережного кабелю.

Проблема вирішує шляхом заміни кнопки Power або всієї плати. Іноді доводиться змінювати проводку головного модуля управління. У разі поломки усієї плати ремонт пральної машини Індезит краще довірити професіоналам. Головний каталізатор появи помилки – короткі замикання

F07 – пресостат перестає працювати після затоки води

Вода заливається, але після цього виникають збої, пов'язані з датчиком, який контролює її рівень. Подібна неполадка виникає внаслідок слабкого напору, що є наслідком надто низького тиску в системі водопостачання. Не варто також виключати можливість появи засмічення в заливному фільтрі. Перевірте, чи кран подачі води повністю відкритий. У разі потреби поміняйте його або датчик рівня води. Обов'язково перевірте справність програматора.

F08 – ТЕН

Машинка перестає нагрівати воду, що веде до зниження якості прання. Ця ознака може свідчити про пошкодження датчика рівня води або появу засмічення в системі водопостачання. Усувається несправність одним із наступних способів:

 • заміна або перепрошивка програматора;
 • ремонт, очищення або повна заміна трубчастого електронагрівача;
 • встановлення нового датчика рівня води.

Якщо своєчасно не відреагувати на появу цього коду пральної машини Індезит, проблема може погіршитися. Тому не зволікайте з обслуговуванням.

F09 – помилка пам'яті модуля керування

Пральна машина не вмикається, перестає реагувати на натискання кнопок. Ймовірно, стався програмний збій, тому відключіть техніку на 15-20 хвилин, щоб відбулося перезавантаження системи. Перевірте, чи напруга подається, протестуйте розетку, огляньте мережевий кабель на предмет механічних пошкоджень.

Проблему допоможе вирішити:

 • скидання параметрів симистра;
 • перевірка контактів та їх відновлення;
 • перепрошивка системи керування

Заміна апаратних комплектуючих проводиться лише у крайньому випадку.

F10 - вода заливається в бак дуже повільно

Інтенсивність настільки низька, що іноді датчик рівня води може подати сигнал "Порожній бак". З появою даного коду виникають проблеми із запуском циклу прання. Почніть діагностику з фільтра тонкого очищення, який розташований за задньою стінкою агрегату. Через цю комплектуючу подається вода. Помилка також виникає через слабкий напір, відкрийте вентиль системи водопостачання до кінця.

Якщо пресостат таки пошкоджений, його доведеться поміняти. У деяких випадках перепрошивка або заміна модуля керування. Обов'язково перевірте працездатність подачі води.

Несправності пральної машини Індезит, коли блимають усі індикатори

У цій таблиці ми зібрали не менш популярні коди помилок пральних машин Indesit. Докладно розглядаємо кожну поломку, що суттєво прискорить процес ремонту побутової техніки.

Код помилки 

Розшифровка

Рішення

F11

Помилка в ланцюзі зливного насоса

Заміна зливного насоса, ремонт або перепрошивка модуля керування

F12

Відсутність зв'язку між індикаторами та модулем управління

Відновлення проводки, ремонт контактів, заміна блоку керування

F13

Поломка температурного датчика (моделі із сушінням)

Відновлення проводки, заміна датчика регулювання температури

F14

Зламався ТЕН пральної машинки із сушінням білизни

Заміна електронагрівача або ремонт його контактів

F15

Несправне реле електронагрівача (сушіння)

ТЕН некоректно підключений або потрібна його заміна

F16

Заблокований барабан у пральні з вертикальним завантаженням

Заміна датчика паркування барабана, пристрої блокування люка

F17

Пошкоджено пристрій блокування люка

Заміна УБЛ, ремонт собачки у машинці

F18

Виникли поломки у платі управління

Заміна плати управління або її перепрошивка

H20

Порушення у процесі затоки води

Чищення фільтра сіточки, перепідключення прання до системи подачі води

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію