Основні причини несправності пральної машини Indesit та способи їх усунення | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Основні причини несправності пральної машини Indesit та способи їх усунення | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Основні причини несправності пральної машини Indesit та способи їх усунення

1671
Основні причини несправності пральної машини Indesit та способи їх усунення

Зовні всі пральні схожі одна на одну і відрізняються лише дизайном люка та панелі управління, всередині вони найчастіше мають суттєві відмінності. Кожен виробник, прагнучи зробити свою пральну машину більш надійною та здивувати користувачів розширеним функціоналом, застосовує в конструкції подібних до призначення вузлів зовсім інші деталі. Це хоч і дає деякі плюси у зручності використання, але суттєво ускладнює обслуговування та ремонт техніки.

Але не всі виробники поспішають особливо міняти випробувану роками конструкцію. Так пральна машина Індезит, несправності якої легко визначити за симптомами та кодами помилок, хоч і має ряд нововведень, але всі вони лише покращують надійність і не впливають на загальну схемотехнічну концепцію приладу. У цій статті ми розглянемо найбільш характерні несправності пральної машини Індезит та розповімо про способи відновлення працездатності прання. Але слід враховувати, що якщо ви вирішили виконувати ремонт пральної машини Індезит своїми руками, потрібно мати хоча б невеликий досвід у роботі зі складною технікою. Якщо таких навичок у вас немає, краще відразу звернутися до нашого сервісцентру. Адже відновити наслідки непрофесійного втручання обійдеться значно дорожче за звичайний ремонт.

Индикация с кодом ошибки при неисправности Индезит

Діагностика несправностей пральної машини Індезит

Зазвичай ремонт пральної машини Індезит починається з визначення винуватця поломки. Досвідчені фахівці із сукупності зовнішніх ознак і кодів помилок можуть з великою точністю визначити несправний вузол, а іноді навіть конкретну деталь, що вийшла з ладу. Проте остаточний “діагноз” можна поставити лише після розбирання прання та ретельної перевірки “підозрілих” деталей. Для тих хто планує самостійний ремонт пральної машини Індезит, ми опишемо найпоширеніші несправності, їх діагностику та способи усунення.

Найчастіше причинами, чому не працює пральна машина Індезит є:

 • несправності зливної помпи;
 • збої або поломки модуля, що управляє;
 • знос щіток електродвигуна;
 • вихід з ладу нагрівального елемента;
 • знос чи руйнування підшипникового вузла;
 • обрив або розтяг приводного ременя;
 • поломки вузла блокування люка;
 • несправності електродвигуна та його ланцюгів;
 • вихід з ладу наливного клапана;
 • розриви в ущільнювальній манжеті люка.

Перед тим, як визначити тип поломки та вибирати відповідний спосіб як полагодити пральну машину Індезит, необхідно перевірити наявність подачі електроенергії та води, а також прохідність зовнішньої каналізації. Також слід "перезавантажити" систему прання, знеструмивши її на кілька хвилин. Якщо вищеописані маніпуляції не дали результату, потрібно викликати майстра або виконати ремонт пральних машин своїми руками, Індезит одна з найбільш підходящих моделей, для майстрів-початківців.

Розглянемо основні причини поломки пральної машини докладніше.

Сломалась сливная помпа стиральной машины Индезит

Зламалася зливна помпа пральної машини Індезит

До найчастіших несправностей прання цього бренду належить вихід з ладу зливної помпи. Про проблему зі зливом зазвичай повідомляє система самодіагностики, висвічуючи на індикаторі помилки F05 або F11. Зовнішньо несправність проявляється зупинкою програми прання на етапі зливу відпрацьованої води. Також про поломку помпи можна судити з відсутності віджиму.

Але перш ніж приступити до перевірки самого насоса, необхідно переконатися у відсутності засмічення в дренажному фільтрі, крильчатці насоса, зливному шлангу і каналізації. Після цього спрацьовує захист, процес прання переривається, але в табло висвічується відповідний код.

Щоб точно визначити причину несправності, необхідно зняти помпу (через днище прання), розібрати її та переконатися у справності механічних частин та равлики. Справність обмоток можна перевірити тестером чи мультиметром. Несправну помпу змінюють на нову. Іноді зливний насос може не працювати через виходу з ладу компонентів модуля, що управляє, перевірити справність якого можна тільки в майстерні.

Неисправности электронного контролера стиралки Индезит

Ознаки згорілого процесора та інші несправності електронного контролера.

Несправності керуючого контролера відносяться до найважче діагностованих і дорогих у ремонті. Найчастіше доводиться змінювати електронний модуль повністю. Якщо пральна машина Індезит не вмикається або програми виконуються неправильно, машинка часто не крутить барабан або зупиняється без явних причин, напевно, проблеми з керуючим модулем. Часто при поломці модуля на індикатор виводиться помилка F12.

Причинами поломки електронного контролера найчастіше є нестабільність електромережі та попадання вологи в модуль. Через це на платі перегорають доріжки або виходять з ладу електронні елементи, реле, інколи ж і процесор. При цьому, якщо вийшов з ладу процесор, машина не запускається і натискання будь-яких кнопок управління не реагує. Ремонт електронного блоку управління будинку неможливий і за такої поломки краще відразу запросити майстра сервісцентру.

Знос щіток мотора машинки автомат Індезит

Для передачі енергії від модуля, що управляє, на якір електродвигуна використовуються графітові щітки. Якщо контакт між щітками та колектором погіршується, двигун втрачає потужність, а в деяких випадках може взагалі не обертатися. У разі система самодіагностики виводить на табло помилки з кодами F01 чи F02. Для відновлення працездатності прання достатньо замінити щітки на нові.

ВАЖЛИВО: Якщо ви розібрали стиралку, необхідно заміняти відразу обидві щітки, оскільки зазвичай друга має такий самий ступінь зношування і незабаром доведеться її міняти.

Неисправности нагревательного элемента Индезит

Пральна машина Індезит, несправності нагрівального елемента

Ознакою поломки електротену є відсутність нагрівання води в баку, і, як наслідок, занадто довгий процес прання, зупинення програм при зміні етапів, а також різке погіршення якості відпрання. Часто під час зупинки на табло виводиться код F08. Також через несправність ТЕНу може спрацьовувати захист (вибивати запобіжник або відключатися ПЗВ). Причиною виходу нагрівального елемента ладу є утворення на його поверхні накипу, що перешкоджає нормальній тепловіддачі і, як наслідок, перегрів та перегорання внутрішньої спіралі Тена. Іноді вода "проїдає" в оболонці Тена отвір і потрапляє всередину. При цьому на корпус потрапляє напруга та спрацьовує захист.

Для перевірки нагрівача достатньо зняти задню панель прання, від'єднати від Тена дроти, та виміряти його опір тестером або мультиметром. Робочий нагрівач має опір 20-40 Ом (залежно від моделі, потужності та виробника нагрівального елемента). Також перевіряється опір щодо корпусу прання (воно має прагнути до нескінченності). Якщо один із цих параметрів відрізняється від еталонного значення ТЕН необхідно замінити.

Щоб замінити нагрівач, необхідно відкрутити гайку кріплення, розташовану між електродами ТЕНу і просунути всю конструкцію всередину бака. Після цього витягнути ТЕН і, очистивши місце розташування в баку, замінити на новий.

ВАЖЛИВО: При заміні Тена поміняйте заодно і ущільнювач. Це дозволить надійно зафіксувати прилад та уникнути течі.

Неисправности подшипника стиральной машины Индезит

Причина несправності підшипників та їх заміна

Часто після кількох років експлуатації пральна машина починає видавати незрозумілі звуки, особливо при віджимі, а згодом перестає віджимати речі і врешті-решт барабан зупиняється повністю. Винуватцем ситуації є вода, що потрапила через сальник усередину підшипників і зруйнувала їхню поверхню. Іноді підшипники розсипаються повністю і барабан починає тертися об бак.

Якщо зняти задню панель, можна побачити, що з-під шківа з'явилися іржаві патьоки. У таких випадках потрібно негайно вимкнути пральну машину, злити воду, витягнути речі та звернутися до сервісцентру для заміни підшипників.

На самостійну заміну підшипників мало хто наважується. Адже для цього необхідно повністю розібрати стиралку, витягнути та розполовинити бак, зняти барабан і лише після цього провести заміну підшипників та сальника. Якщо у вас пральна машина Індезит із вертикальним завантаженням, то замінити маточину із запресованими підшипниками можна самостійно. Для цього достатньо зняти бічну стінку, відкрутити болти кріплення, зняти маточину з підшипником, що зносився, і встановити нову.

ВАЖЛИВО: У вертикальних моделях необхідно одночасно змінювати обидва підшипники.

Ремонт приводного ременя пральних машин Індезит своїми руками

Основне призначення приводного ременя – передача крутного моменту з електродвигуна на барабан. І якщо щось трапляється з ременем, навіть при справному двигуні машинка не працюватиме. Ремінь може злетіти, порватись або розтягнутися. У перших двох випадках буде чути роботу двигуна, але барабан обертатися не буде. При розтягнутому ремені найчастіше стиралка не може набрати обертів на етапі віджиму. Якщо ремінь часто злітає, слід шукати причину у шківах, зношеному ремені, а також у “розбитих” підшипниках.

Щоб замінити або надіти ремінь, що злетів, необхідно відкрутити задню кришку, повністю надіти ремінь на шків електродвигуна, другий кінець помістити в паз великого шківа і повільно його повертайте (аналогічно надяганню ланцюга на зірочки велосипеда). Якщо ремінь розтягнутий, його також потрібно замінити на новий, оскільки виробник не передбачив системи натягу ременя.

Не працює пристрій блокування люка (УБЛ) пральної машини автомат

Вузол блокування люка служить для захисту користувачів від травмування гарячою водою з бака і барабаном, що обертається. Алгоритм захисту побудований на тому, що пральна машина не запуститься, поки дверцята люка не будуть щільно закриті. Якщо стиралка не блокує люк або не відкривається після завершення прання, напевно, вийшла з ладу “термотаблетка”, що активує замок дверцят. При цьому на дисплеї часто з'являється код F17. Ремонт полягає у заміні несправного вузла на новий.

Не вмикається пральна машина Indesit. Несправності двигуна

Електродвигун вважається одним з найважливіших вузлів прання і при його поломці прання неможливе. Зазвичай несправність проявляється у відсутності обертання барабана після запуску машини. Іноді включення електродвигуна супроводжується "згорянням" запобіжників на електрощитку. При цьому після зупинки прання (якщо не вибили автомати), на табло відображається помилка F01 або F02. Основними причинами поломки електродвигуна є урвище або міжвиткове замикання обмоток. Найбільш ефективним ремонтом вважається заміна електродвигуна. Це не дорогий і швидкий ремонт пральних машин indesit. Перемотування обмоток або відновлення колектора рідко дає довготривалий результат.

Поломка заливного клапана пральної машини Індезит

Наповнення бака прання водою регулюється заливним клапаном. І якщо пральна машина перестала набирати воду зовсім або тільки на етапі полоскання, слід звернути увагу на справність заливного клапана. Про несправність цієї деталі система самодіагностики повідомляє коди H20 або F10 на табло прання. Конструкція клапана складається з електромагнітної котушки та спеціальної мембрани, яка відкриває подачу води при появі на обмотці напруги. Найчастіше вона і виходить із ладу. При ремонті змінюють весь клапан у збиранні.

ВАЖЛИВО: Перш ніж приступити до діагностики клапана, перевірте відсутність засмічення в сітчастому фільтрі.

Неисправности манжеты люка стиральной машины Индезит

Несправності манжети люка пральної машини Індезит

Якщо стиралка почала підтікати під час виконання програм прання і вода явно надходить з люка, напевно, у манжеті з'явився розрив, через який і надходить вода. Причиною пошкодження ущільнювача найчастіше стають гострі предмети та фурнітура, які потрапили в барабан разом із речами. Зазвичай фахівці рекомендують одразу замінити манжету. Адже у перспективі вона може стати винуватцем “міні потопу” у ванній кімнаті. Але якщо пошкодження не суттєве, можна заклеїти манжету та повернути її відновленим місцем нагору, куди вода практично не дістає.

Коди помилок пральної машини Indesit

Всі пральні автомати Індезит, як і моделі інших виробників, забезпечені системою самодіагностики. При появі будь-яких збоїв або пошкоджень пральна машина зупиняється і на табло виводиться код помилки, що відповідає несправному вузлу. У моделях без дисплея коди помилок можна розшифрувати за миготіннями індикаторів (докладна розшифровка є в посібнику користувача). Проте не завжди за одним кодом несправності можна гарантовано визначити несправність. Але якщо зіставити код помилки, зовнішні ознаки та досвід майстра, можна безпомилково назвати несправний вузол навіть без розтину прання.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію