Що робити, якщо мікрохвильова піч (НВЧ) зламалася? | Основні причини поломки НВЧ-печі та способи усунення несправностей - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Що робити, якщо мікрохвильова піч (НВЧ) зламалася? | Основні причини поломки НВЧ-печі та способи усунення несправностей - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, якщо мікрохвильова піч (НВЧ) зламалася?

663
Що робити, якщо мікрохвильова піч (НВЧ) зламалася?

Мікрохвильова піч, техніка, ремонт якої часом набагато складніший за ремонт пральної машини. Велика кількість вузлів, які виконують свою специфічну функцію, а також складність у розбиранні, робить ремонт мікрохвильової печі своїми руками досить проблематичним. Тим не менш, володіючи певними навичками, знаннями та інструментом, самостійний ремонт НВЧ можливий.

У таких мікрохвильових печах як Gorenje, Miele та деяких інших зняти верхню кришку не так просто. Необхідні спеціальні викрутки-зірочки. Якщо все пройшло успішно і верхня кришка демонтована, розглянемо через які поломки НВЧ не працює.

Мікрохвильова піч не вмикається

На відміну від іншої сучасної техніки, в мікрохвильовій печі є запобіжник. Його покликання, захист від раптових відключень електроенергії, а також перепадів електромережі. Зазвичай запобіжник можна знайти шляхом електропроводки, яка веде до магнетрона або трансформатора напруги. Магнетрон - складний електронний компонент мікрохвильової печі, що складається з досить великої кількості деталей. Заміна магнетрона в мікрохвильовці - одна з популярних послуг сервісного центру "Ремонт на дому". 

Микроволновая печь не включается

У печах, що управляються електронікою, він розташований прямо на модулі управління, що видно з фото вище.

Також у мікрохвильовій печі існує високовольтний запобіжник. Він призначений для відсікання живлення на несправний вузол, що дає коротке замикання. Аналогічним чином припиняється подача харчування на мікрохвильовку в цілому. Наприклад, якщо виходить з ладу магнетрон, за відсутності високовольтного діода, коротке замикання виб'є пакетник (пробки).

Зазвичай високовольтник робить свою справу і вирубує мікрохвильову піч, яка перестає включатися. При цьому згоряємо сам, тому що запобіжник, що діод перше, що необхідно перевірити після розбирання мікрохвильової печі.

Мікрохвильова піч іскри, стріляє

Напевно, найпоширеніша проблема. Мікрохвильова піч починає іскрити в області захисної – слюдяної прокладки. Причина, яка це викликає, може полягати в частому миття мікрохвильової печі всередині мокрою губкою або ганчіркою. При попаданні води в простір за слюду і включення магнетрона, вода потрапляє на ковпачок.

Відбувається непередбачена конструкцією взаємодія. Магнетрон починає пробивати на корпус через виникнення дірки у ковпачку. Як наслідок прогоряє слюдяне прокладання. Вкрай не бажано використання мікрохвильової печі при подібному зламання, бо магнетрон вийде з ладу. Його доведеться міняти, а це один із найдорожчих вузлів. Такий ремонт мікрохвильових печей в Києві виконують досить швидко.

Микроволновая печь искрит, стреляетУ такому випадку ремонт полягає в заміні слюдяної прокладки, яку можна вирізати за розміром зі слюдяного листа. Також необхідно замінити ковпачок магнетрона.

Мікрохвильова піч не гріє

Якщо СВЧ не гріє, причин може бути досить багато. Будь-який із залучених вузлів мікрохвильової печі бере участь у процесі нагрівання, тому несправність одного з них тягне за собою відсутність нагріву в мікрохвильовій печі. Тому перш ніж почати ремонт свч у Києві перевірте наступні модулі:

1. Вийшов з ладу помножувач. Вузол, який відповідає за збільшення напруги, для подачі на магнетрон, але водночас знижує струм. Це необхідно для створення мікрохвиль.

2. Вийшов із ладу трансформатор. Призначений для перетворення змінного струму для подачі на магнетрон. Є своєрідним блоком живлення магнетрона. Такий великий, тому що складається з кількох обмоток, адже на виході видає 500-800 Вт.

3. Несправний магнетрон. Основний елемент, що виробляє нагрівання, що продукує мікрохвилі.

4. Несправний модуль керування. У мікрохвильових печах з електронним управлінням, усіма процесами управляє модуль управління – плата. Зазвичай вона знаходиться відразу за лицьовою панеллю. Схильна до впливу перепадів напруги, а також сторонніх мешканців усередині НВЧ. Зазвичай при несправності плати управління мікрохвильова піч перестає запускати процес нагрівання. Але буває і таке, що процес запущений, але нагріву немає, через те, що немає подачі харчування на один із вузол, що беруть участь у нагріванні.

Мікрохвильова піч не крутить тарілку

Несправність, що досить часто виникає. Пов'язана вона або з тим самим модулем управління, або з двигуном тарілки. Дорогі мікрохвильові печі типу Bosch працюють без тарілок, що крутяться. Там трохи відмінний від звичайних процес рівномірного розпилення мікрохвиль.

Але в основному несправність двигуна тарілки викликає проблему нерівномірного нагріву харчових продуктів. При розборі нижньої корпусної кришки, дістатися моторчика нескладно, як і перевірити його, увімкнувши плюс і мінус до розетки за допомогою проводів.

Кнопка пуску не реагує на натискання

В мікрохвильових печах з механічним керуванням є лише два регулятори. Один відповідає за вибір режиму, другим зазвичай виставляється час нагрівання. Тут все просто і жодних клавіш немає.

Електронні мікрохвильові печі управляються двома видами - сенсорною або механічною (кнопковою) панеллю. В обох випадках "команди" з панелі управління потрапляють і обробляються платою, що управляє. Тому в механічних панелях, швидше за все, сталися обриви живлення на платі. Тому сигнал пуску не обробляється належним чином

У випадку сенсорного управління, що не реагує на натискання кнопка пуску, говорить про несправність самої сенсорної панелі. Її звичайно можна спробувати відновити, розклеївши та пропаяти обриви, але, як показує практика, такий ремонт не надовго. Швидше за все панель доведеться міняти, що і рекомендуємо вам зробити зайвий раз не спантеличуючись.

У мікрохвильовій печі не гріє ТЕН

У процесі приготування деяких страв складно уявити їх собі без хрусткої, смаженої скоринки. Наприклад м'ясо або пиріг. Саме для цього пристрій мікрохвильової печі був вмонтований ТЕН нагрівання.

Вони бувають двох видів, як звичайний ТЕН, що є зігнутою зигзагоподібною трубкою. У його порожнині розташована спіраль, яка нагрівається струмом 220 вольтової напруги.

В микроволновой печи не греет ТЭН

Існують також кварцові ТЕНи. Варто пам'ятати, що на кварцовий подається напруга живлення 110 вольтів, тому вони працюють у парі.

Розташовані ТЕНи може бути як на задній стінці, так і вшитий у верхню частину мікрохвильової печі в простір між внутрішнім і зовнішнім корпусом.

Мікрохвильова піч димить

Плавно переходимо до наступної проблеми, яка зазвичай викликана саме справним ТЕНом. У мікрохвильових печах, де Тен розташований у верхній частині, на корпусі є отвори, через які відбувається випаровування. Саме звідти можна побачити і пов'язано це з властивістю жиру осідати на нагрівальному елементі, а також на корпусі. Коли він накопичується, довгострокове нагрівання може викликати його тління.

Саме це викликає задимлення. Вирішується питання чищенням внутрішнього простору Тена.

Резюме

Як бачимо, велика кількість вузлів у мікрохвильовій печі мають досить складну специфіку. Будемо відверті, вище описані не всі несправності, які можливі. Адже сьогодні виробляються навіть із можливістю мікрохвильового підігріву. Також існують мікрохвильові печі з конвекційним нагріванням. Ці пристрої мають трохи відмінну від звичайних мікрохвильових структур.

У будь-якому випадку, дотримуючись правил безпеки, можна як мінімум спробувати визначити причину поломки, що полегшить її подальший ремонт мікрохвильових печей.

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,0921 s
    65
    cache

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані