Не працює духовка в електричній або газовій плиті: причини поломки та що робити? СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не працює духовка в електричній або газовій плиті: причини поломки та що робити? СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Не працює духовка в електричній або газовій плиті

4482
Не працює духовка в електричній або газовій плиті

Все більше господарок воліють мати електродуховку, а не газову духову шафу. Основними критеріями вибору стали більш плавне регулювання температури та більше можливостей для автоматизації процесу приготування їжі. Навіть виробники газових плит стали робити свою техніку комбінованою – конфорки працюють від газу, а духовка – від електрики. Але незважаючи на високу надійність та наявність безлічі захистів (не для всіх моделей), виникають ситуації, коли не працює духовка.

Якщо ви маєте деякі знання в роботі з електрообладнанням, можна виконати ремонт духових шаф самостійно, але якщо ви не впевнені у своїх силах, краще звернутися до сервісного центру, де відновлять вашу духовку на професійному рівні.Не работает духовка в плите: 5 причин

Що робити, якщо духовка не працює в електро або газовій плиті

 

Перш ніж починати виклад порад, розглянемо основні причини, через що не включається духовка:

 • спрацьовування чи дефект системи захисту;

 • несправності з'єднувальних проводів чи контактів;
 • вихід з ладу ТЕН;
 • поломка термостата;
 • проблеми з перемикачем режимів.

Розглянемо, що можна зробити у випадках, якщо виявилося, що електрична духовка погано гріє чи перестала працювати зовсім. Перед тим як розпочинати розбирання будь-якого побутового приладу, перевірте, чи є напруга в розетці, куди підключається духовка і чи не підгоріли контакти всередині її. Перевірити можна тестером (мультиметром) або підключивши інший прилад (праска, чайник або настільна лампа). Усі перевірки всередині духовки необхідно виконувати при вимкненому з розетки електроприладі!

Перші кроки у ситуації, коли не працює електроплита

Якщо ваша духова піч перестала нагріватися і ви переконалися, що напруга на духовку подається, перевірте, чи не спрацювала система захисту. У багатьох моделях встановлені елементи захисту, що запобігають спалаху (за рахунок перегріву ТЕНів) та ураження струмом власників (через витік через нагрівальний елемент або погану ізоляцію проводів). Часто запобіжник захований усередині корпусу духовки, і без розбирання духовки не обійтись. Перевірити запобіжник можна тестером, а усунути несправність замінивши запобіжник на новий.

Чому не працює духовка в електроплиті повік або hansa (дефекти проводки)

Дуже часто причиною несправності є проводка або з'єднання. Це з тим, що електронагрівальний елемент споживає великий струм і у процесі експлуатації контакти підгорають, а ізоляція, втрачаючи еластичність, обсипається. Запобігти цьому процесу навряд чи вдасться, але відновити працездатність духовки можна досить легко.

Почему не работает духовка в электроплите

Якщо у вас не включається духовка hansa або духова шафа іншого виробника, за допомогою мультиметра або тестера перевірте шнур мережі, попередньо знявши одну зі стінок, щоб дістатися до місця його підключення до схеми електродуховки. Якщо кожен із дротів показує практично нульовий опір, значить претензій до вилки та мережного дроту немає. Так само можна “продзвонити” дроти до перемикача режимів і між ТЕНом та іншими елементами плити.

Крім цього, уважно огляньте всі з'єднання, якщо на них є окалина або якісь сторонні класи, очистіть їх, а при необхідності замініть роз'єми на нові.

Що можна зробити, якщо не працює духовка, вбудована в газову плиту гефест або подібну (несправності нагрівального елемента)

Конструкційно кожен виробник по-різному виготовляє свої продукти, але в більшості випадків духовки складаються з двох ТЕНів, які розташовуються у верхній та нижній частині духової шафи. Зазвичай виходить з ладу один із них.

Якщо не працює нижній тен у духовці, то випічка "пригорає" зверху, залишаючись сирою знизу, а якщо верхній, то навпаки. Перевіряємо тестером підозрілий нагрівальний елемент (його опір має бути меншим за 10 Ом). Можна порівняти опір робітника і неробочого ТЕНів і переконатися в правильності діагнозу. Несправний нагрівач необхідно замінити. Перед установкою переконайтеся в справності нового Тена та відсутності "пробою" на корпус. Т.к. подібні роботи пов'язані з ризиком, "відремонтувати" що то не так, то в особливо складних випадках ми рекомендуємо звернутися до ремонту газових плит у Києві, на Оболоні.

Чому через термостат не працює електродуховка в газовій плиті

У всіх сучасних моделях електродуховок передбачено можливість регулювання температури всередині шафи. Щоб вмикати та вимикати термонагрівачі та служить термостат. Існує кілька моделей, що відрізняються за конструкцією і принципом дії, але алгоритм роботи не змінюється:

 • при перевищенні встановленого значення температури ТЕНи вимикаються;
 • якщо температура впала нижче за мінімально допустиму - нагрівальні елементи відновлюють роботу.

Тому при виході з експлуатації термостата температура може досягти критичних значень і ТЕНи згоряють, “вибиваючи” захист. Інший варіант – не включається духовка hansa або шафа іншого бренду. Причина цього – на ТЕНи не надходить напруга. Для усунення несправності достатньо замінити терморегулятор.

У будь-якому випадку, якщо установка газових плит у Києві була виконана відповідно до всіх норм, тоді причин для появи несправностей менше.

Де шукати поломку, якщо не працює духовка

Якщо перевірка елементів духової шафи за попередніми пунктами не дала результатів, то найімовірніше несправність у перемикачі режимів роботи.Где искать поломку если не работает духовка

При виході з ладу електронного блоку управління відремонтувати його в домашніх умовах точно не вдасться. Оскільки для проведення тестування електронних компонентів потрібна спеціальна апаратура та певні навички. Рекомендуємо не гаяти часу і відразу звертатися в сервіс центр, що виконує ремонт духовки в Києві. Або ремонт газових плит, якщо вона у вас комбінована і ви користуєтеся електродуховкою.

Якщо електродуховка має механічний перемикач режимів, уважно огляньте його контакти. При необхідності очистіть їх від бруду та гару. Якщо один із контактів “вигорів” повністю, доведеться замінити перемикач повністю.

Деякі режими випічки передбачають запуск вентилятора, який забезпечує конвекцію гарячого повітря. Перевірте, чи вільно обертаються лопаті іп чи все гаразд із проводами. За потреби змастіть підшипник або замініть проводку. Механічний таймер також вважається не ремонтопридатним в домашніх умовах, а замінити його на новий можна і самостійно. Якщо не вмикається підсвічування, перевірте справність лампи розжарювання та проводів, які підходять до патрона.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0924 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані