Гасне духовка в газовій плиті | Основні причини несправності та способи вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Гасне духовка в газовій плиті | Основні причини несправності та способи вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Гасне духовка в газовій плиті: основні причини несправності

389
Гасне духовка в газовій плиті: основні причини несправності

Завдяки простоті конструкції та відпрацьованим десятиліттями технологіям, газові духовки залишаються одними з найпоширеніших та найнадійніших побутових приладів для приготування їжі. Але іноді при приготуванні їжі духовка починає вередувати – мимоволі гасне або перестає загорятися зовсім. У таких випадках необхідно звернутися до сервіс-центру, оскільки самостійний ремонт духовок – дуже небезпечна витівка. Це пов'язано з тим, що природний газ є вибухонебезпечною речовиною і щонайменша помилка може призвести до сумних наслідків. Наші майстри регулярно проходять навчання та мають офіційний допуск до роботи з газовим обладнанням. Але якщо причина не пов'язана з елементами подачі газу, можна спробувати відновити працездатність духовки самостійно. 

Гаснет духовка

Чому гасне духовка у газовій плиті

Перш ніж шукати причини, чому не включається духовка газової плити, необхідно переконатися, що вентиль відкритий і газ з нормальним тиском надходить на обладнання. Для цього достатньо запалити конфорку варильної поверхні плити. Якщо вогонь горить звичним блакитним полум'ям – проблема духовки. Але не лише гасне духовка через поломку обладнання. Частина ситуацій виникає через незнання особливостей техніки та недостатнього догляду:

 • у духовій шафі недостатньо кисню для запалювання пальника. Більшість виробників рекомендують користувачам запалювати духовку при відкритих дверцятах;
 • користувач надто швидко відпускає ручку включення духовки у моделях з газ контролем. Термопара не встигає розігрітися та виробити достатню для утримання клапана напругу. Зазвичай, створення необхідної ЕРС може знадобиться до 15 секунд;
 • попадання на пальник залишків їжі або утворення на поверхні нагару. Крім того, що зростає час приготування страв, при забрудненні пальника поблизу установки датчика вогню полум'я може згасати під час роботи або не запалюватися зовсім. Щоб відновити роботу духовки, потрібно зняти і почистити пальник;
 • пальник перекосився після проведення обслуговування. При цьому на термопару газ контролю потрапляє мало вогню та електромагнітний клапан не утримується у відкритому стані. Перевірте правильність орієнтації пальника. Якщо самостійно вирівняти положення не вдалося – запросіть майстра.

Важливо! Якщо пальник не запалився, повторну спробу можна зробити не раніше ніж за хвилину, давши не згорілому газу зникнути. При цьому потрібно відкрити вікно і провітрити приміщення.

Основні несправності газової духовки

Якщо у вас зламалася газова плита - гасне духовка і вищезазначені методи не допомогли, потрібно звернутися до сервіс-центру для виклику майстра. Оскільки самостійно ремонтувати газові прилади небезпечно. Коли не працює духовка в плиті, причиною найчастіше стають:

 • поломки елементів газ-контролю (вийшов з ладу датчик полум'я (термопара) духовки, електроклапан). Потрібно замінити несправну деталь;
 • порушення місця розташування термопари. Потрібне регулювання;
 • несправність або збій у терморегуляторі. За необхідності відкалібрувати або замінити вузол;
 • засмічення отвору форсунки пальника. Потрібно прочистити чи встановити нову форсунку;
 • пластикова рукоятка, що зламалася. Зазвичай кран залишається справним та достатньо замінити пластмасову рукоятку;
 • газовий вентиль, що заклинив, всередині ручки подачі газу. Майстер розбирає та очищає компоненти крана. За потреби змінюють на аналогічний.

Неисправности газконтроля - причина выключения духовки

 

Що робити, якщо не запалюється духовка в газовій плиті

Коли зламалася плита Hansa – не працює духовка, а при натисканні та провертанні рукоятки включення пальника духовки не чутно розрядів системи автозапалювання, насамперед перевірте наявність електрики. Якщо зі світлом все гаразд, спробуйте розпалити пальник сірниками або окремою п'єзо запальничкою. Якщо спроба виявилася успішною – необхідно шукати причину у системі авторозпалювання. Але коли газова духовка не запалюється і сірниками, потрібно перевірити всі компоненти системи, описані вище.

Як увімкнути духовку в газовій плиті

Щоб запалити пальник духовки, необхідно натиснути та повернути рукоятку подачі газу на духовку. У моделях з напівавтоматичним авторозпалюванням ще додатково потрібно натиснути кнопку запуску генератора високовольтних імпульсів. У моделях з газ-контролем ручку потрібно тримати натиснутою близько 10 секунд. Після цього духовка нагрівається і можна встановлювати лист з стравою. Варіантів як запалити духовку в газовій плиті, якщо не працює або немає авторозпалу багато. Можна використовувати зовнішні п'єзо, електро та газові запальнички, а також сірники.

Як працює газ-контроль духовки

Після натискання рукоятки подачі газу, виконавчий механізм електромагнітного клапана відкривається примусово. Вогонь на пальнику запалюється від авторозпалу або сірниками. Термопара, встановлена ​​поблизу пальника, починає розігріватися і виробляє напругу, достатню для утримання клапана у відкритому стані. Після цього ручку можна відпускати. Якщо вогонь з якоїсь причини згасне, термопара охолоне та на обмотку електромагнітного клапана перестане надходити напругу. Під впливом пружини виконавчий механізм клапана перейде в закритий стан. Газ перестане надходити на пальник, запобігаючи витоку. Для повторного розпалювання потрібно повторити ті самі кроки, що й за початкового.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0960 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані