Чому кондиціонер не реагує на пульт керування | Основні причини несправності спліт-системи - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому кондиціонер не реагує на пульт керування | Основні причини несправності спліт-системи - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому кондиціонер не реагує на пульт керування

352
Чому кондиціонер не реагує на пульт керування

З приходом теплого сезону більшість власників кондиціонерів починають підключати свої джерела прохолоди, навіть незважаючи на те, що спекотні дні настануть ще нескоро. При цьому головне завдання таких включень не охолодити і без того прохолодне приміщення, а перевірити готовність кліматичної техніки до спеки. Але найвірніше, довірити перевірку працездатності обладнання спеціалістам сервісцентру, що виконує обслуговування, встановлення та ремонт кондиціонерів.

Майстри за короткий термін не тільки проведуть повне тестування кліматичної системи, але й виконають профілактику обладнання, яка включає контроль рівня холодоагенту, чищення фільтрів як внутрішнього, так і зовнішнього блоків, а також ряд інших заходів, що впливають на надійність обладнання, про існування яких власники навіть не здогадуються

Кондиціонер не реагує на пульт

Якщо власник вирішив виконати передсезонне обслуговування самостійно, часто перше тестове включення закінчується безпосередньо на стартовому етапі – не включається кондиціонер з пульта. Такі ж ситуації нерідко виникають і несподівано, з кліматичними приладами, що ще вчора нормально працюють: команди, які видає пульт для спліт системи не сприймаються обладнанням і неможливо ні включити, ні вимкнути, ні змінити режим або температуру. Про те, що можна зробити в таких випадках самостійно, і йтиметься у цій невеликій статті.

Пульт не включает кондиционер

Чому не включається кондиціонер

Майже всі моделі сучасних спліт систем управляються за допомогою дистанційного пульта. З його допомогою можна регулювати температуру, встановити потрібний режим роботи (охолодження, обігрів, осушення або вентиляція), а також контролювати положення жалюзі та виставляти силу повітряного потоку. І якщо одного разу виявляється, що кондиціонер не включається з пульта або не реагує на команди, необхідно запросити майстра або спробувати розібратися з ситуацією і визначити несправність самостійно:

 1. Перш за все переконайтеся в наявності електрики та справності шнура, електророзетки та захисного автомата. Напругу можна перевірити тестером, мультиметром або підключивши в розетку кондиціонера інший, свідомо справний побутовий прилад.
 2. Спробуйте увімкнути кондиціонер за допомогою кнопок на внутрішньому блоці (як це буде розказано нижче). Якщо прилад запрацював – напевно, проблема в пульті або ІЧ-приймачі на внутрішньому блоці. Останній приймає та декодує отримані з пульта команди та відправляє їх у модуль керуючого контролера.
 3. Замініть батарейки на пульті.
 4. Перевірте працездатність пульта та приймача сигналів, що знаходиться всередині кімнатного модуля спліт системи.

Щоб перевірити пульт, потрібно піднести його передню частину до камери смартфона або об'єктиву цифрового фотоапарата і спостерігати за передньою площиною, куди зазвичай встановлюють світлодіод. Якщо при натисканні на будь-яку кнопку пульта на екрані смартфона або фотокамери видно миготіння – найімовірніше пульт робітник. Дуже рідко, при пошкодженні мікросхеми пульта світлодіод може блимати, видаючи неправильні комбінації, і через це не працює кондиціонер.

Як правило, звичайний пульт від спліт-системи коштує недорого, але знайти аксесуар для певної моделі кондиціонера буває дуже складно. У таких випадках можна використовувати так звані універсальні пульти, що підходять практично до всіх моделей кондиціонерів. Єдина незручність – відмінність символів над кнопками. Наприклад, значки на пульті кондиціонера LG і значки на пульті кондиціонера Mitsubishi відрізняються як між собою, так і від позначень кнопок пультів-універсалів. Відповідно, і клавіші на їх лицьовій панелі часто розташовуються в різних місцях.

Для перевірки ІЧ-приймача можна використовувати інший пульт спліт системи (від аналогічної моделі), пульт-універсалку, а також програму для смартфона з ІЧ-портом. Також зверніть увагу на те, що при отриманні команди з пульта внутрішній блок повинен видати підтверджуючий звук. Його відсутність свідчить про те, що обміну інформацією між пультом і приймачем не відбувся.

Кондиціонер блимає, але не працює

Досить часто виникають ситуації, коли не вмикається кондиціонер, а на кімнатному блоці індикатори блимають, намагаючись привернути увагу користувача. У більшості випадків – це повідомлення так званої системи самодіагностики, яка визначила помилку в роботі приладу та виводить її у закодованому вигляді.

Зверніть увагу на символи сервісних кодів, що висвітлюються на табло, а на більш простих за оснащеністю моделях, визначте характер і кількість миготінь. Визначити значення помилки, що відображається, допоможе таблиця кодів кондиціонерів, яка зазвичай наводиться в посібнику користувача або доступна на інтернет-ресурсі виробника. Помилки зазвичай виникають у разі серйозних несправностей, усунення яких знадобляться послуги майстра сервисцентра.

Як увімкнути кондиціонер без пульта

Якщо не виходить увімкнути кондиціонер з “дистанційної камери”, причиною чому не працює кондиціонер часто є штатний ПДУ. Для перевірки і як тимчасовий захід можна спробувати увімкнути прилад безпосередньо з внутрішнього модуля. Для цього на панелі блоку розташовується одна або кілька кнопок (залежить від моделі). У більш дешевих спліт-системах є одна кнопка, що активує автоматичний режим, параметри якого зазвичай задаються виробником. У "просунутих" панель управління на кімнатному блоці має практично всі можливості пульта. Відкрийте передню кришку кімнатного модуля та натисніть клавішу живлення. Якщо всі компоненти кондиціонера справні, він повинен запрацювати.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1508 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані