Основні несправності кондиціонера та способи їх усунення | Чому може зламатися кондиціонер? - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Основні несправності кондиціонера та способи їх усунення | Чому може зламатися кондиціонер? - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Основні несправності кондиціонера та способи їх усунення

486
Основні несправності кондиціонера та способи їх усунення

Кількість кондиціонерів постійно збільшується, а їх функціонал стає дедалі ширшим. Однак кожна нова можливість робить конструкцію обладнання складнішою та додаються додаткові деталі, які можуть вийти з ладу. Тому ускладнюється ремонт кондиціонерів: починаючи від визначення несправного вузла і закінчуючи пошуком запчастин. Майстри нашого сервісцентру постійно проходять навчання у найкращих навчальних центрах виробників і завжди мають із собою необхідні прилади, пристрої, обладнання, а також сервіс-мануали та схеми, що прискорює пошук поломок та сам процес виконання ремонту У цьому невеликому огляді ми опишемо найчастіші несправності кондиціонера, а також даємо рекомендації, що потрібно робити в тій чи іншій ситуації, якщо виявились неполадки кондиціонера.

Основні несправності кондиціонера

Сучасні моделі спліт-систем виробники оснащують ефективною системою самодіагностики, яка при виявленні будь-якого небезпечного збою чи несправності, зупиняють роботу кондиціонера та висвічуються на дисплеї так званий код помилки. Розшифрувавши її можна дізнатися про причину зупинки агрегату. У моделях без табло код відображається у вигляді миготливих, палаючих та згаслих індикаторів на передній панелі внутрішнього модуля або на дисплеї пульта. Керуючий контролер визначає поломки кондиціонерів за показаннями внутрішніх датчиків устаткування, але не враховуючи зовнішніх проявів, що завжди виявляється точним “діагнозом”. Наші майстри, поєднуючи інформацію, отриману у вигляді коду помилки та зовнішніми ознаками, завжди точно визначають несправний вузол і, в більшості випадків, навіть деталь.

Поломки кондиционера

Згорів кондиціонер: що робити

Перш ніж викликати майстра або намагатися знайти несправність кондиціонера самостійно, необхідно переконатися, що дійсно проблеми в обладнанні, а не зовнішні фактори. Тому спочатку перевірте:

 • наявність електрики в електророзетці (можна скористатися свідомо справним електричним приладом);
 • правильність встановлення режиму спліт-системи та потрібної температури в кімнаті;
 • стан фільтрів (при необхідності відкрийте кришку, вийміть їх із внутрішнього модуля та промийте не гарячою водою);
 • прохідність дренажу;

Зазвичай користувачі насамперед звертають увагу на стан кімнатного блоку: як він поводиться в тому чи іншому режимі, і які незвичайні ознаки з'явилися після виявлення поломки кондиціонера.

Якщо спліт система запускається, включається обдування, але охолодження кімнати не відбувається. Переконайтеся, що мотор-компресорний вузол функціонує (зазвичай чути шум і відчувається невелика вібрація з боку зовнішнього модуля). Якщо він працює і майже безперервно (іноді його вимикає термозахист), напевно, в контурі недостатньо холодоагенту. Для пошуку місця витоку, герметизації контуру та заправки його фреоном потрібно звернутися до сервіс-центру. Навряд чи маєте необхідні навички, обладнання та розхідники, щоб у повному обсязі якісно відновити роботу системи.

У випадках коли не працює компресор кондиціонера, причин може бути багато і однозначно виділити хоча б одну з них, без додаткової діагностики, не вдасться. Винуватцями проблеми найчастіше стають такі несправності кондиціонерів:

 • обрив, висихання або втрата місткості пускового конденсатора мотор-компресора;
 • окислення та вигоряння контактів на клемах живлення мотор-компресорного вузла;
 • порушення параметрів чи поломка термодатчиків;
 • збої або поломки в контролері, що управляє;
 • вихід з ладу електродвигуна чи механічних компонентів мотор-компресора.

Причинами чому потік кондиціонер можуть стати як проблеми з дренажем (засор, пошкодження трубки або її зміщення, а також порушення в системі збору конденсату внутрішнього модуля, так і поломки, що викликають наледь на випарнику (недолік холодоагенту або забруднення поверхонь випарника, забита капілярна частина контуру та ін.) .).

Основні несправності кондиціонерів, що призводять до того, що агрегат не включається, найчастіше "заховані" в пульті або ІЧ приймачі кімнатного модуля. Для підтвердження цього припущення необхідно спробувати включити спліт-систему кнопкою на панелі внутрішнього модуля. Якщо напруга в розетці є, але система не включається навіть з панелі самого кондиціонера, найчастіше винуватцем поломки стає електронний контролер, що вийшов з ладу.

Часті поломки кондиціонерів виявляються також у періодичному порушенні роботи всього кліматичного пристрою. У таких випадках прилад включається як завжди, працює деякий час нормально, а потім кондиціонер перестає охолоджувати. При цьому тривалий час не запускається компресор кондиціонера, а після запуску незабаром знову припиняє гудіти і, відповідно, подавати холод. У таких випадках потрібно викликати майстра для заправки холодоагенту. Не відкладайте візит спеціаліста надовго, адже тривала робота мотор-компресора без перерви скорочує термін служби як самого вузла, так і всієї спліт-системи.

Ремонт кондиционера

Як визначити несправність компресора кондиціонера

Про те, що згорів компресор кондиціонера, можна судити по шуму, що поступово збільшується, і появі маслянистих підтікань на корпусі вузла. Найчастішими проблемами вважаються поява тріщин на корпусі, зношування герметизуючих прокладок і сальника валу, а також попадання в контур бруду та порушення в електричних ланцюгах усередині мотор-компресорного вузла. Зазвичай вузол, що вийшов з ладу, не ремонтують, а змінюють на новий, аналогічної потужності.

Не працює зовнішній блок кондиціонера

У зовнішньому модулі встановлено ряд важливих вузлів, включаючи мотор-компресор і якщо не вмикається зовнішній блок кондиціонера, охолодження також відсутнє і вентилятор кімнатного модуля ганяє тепле повітря. Причиною того, що у зовнішньому блоці не запускається електродвигун компресора можуть стати:

 • перегрів вузла через сильне забруднення пластин конденсатора;
 • у контурі знаходиться зайва кількість холодоагенту;
 • перестав працювати вентилятор;
 • утворення засмічення в капілярній частині контуру;
 • осушуючий фільтр наповнений брудом та вологою;
 • поломка самого компресора

Для виконання робіт на зовнішньому модулі потрібно запрошувати спеціалістів сервіс-центру, тому що навіть для найпростішої операції – чищення поверхонь теплообмінника-конденсатора, потрібне спеціальне обладнання (парогенератор або мийка високого тиску).

Несправності кондиціонера для списання

Дуже часто на підприємствах виникають суперечки між матеріально відповідальними особами та бухгалтерами про те, які мають бути причини несправності кондиціонера для списання. Існують різні думки та міркування, але завжди обладнання підлягає списанню, якщо в ньому виникли поломки, які усунути неможливо або їхня вартість перевищує ціну нового подібного агрегату. Найчастіше причиною списання кондиціонера в акті для бухгалтерії вказують:

 • постійний витік холодоагенту;
 • поломку мотор-компресорного блоку;
 • несправність електроніки та елементів електроживлення.

Наш сервіс-центр за заявкою юросіб виконує повну ревізію всіх вузлів кліматичної техніки та складає акт, необхідний для прийняття рішення про списання приладу.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1711 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані