Ремонт настінного кондиціонера своїми руками | Типи неполадок та вирішення проблеми в домашніх умовах - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Ремонт настінного кондиціонера своїми руками | Типи неполадок та вирішення проблеми в домашніх умовах - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Ремонт настінного кондиціонера своїми руками

536
Ремонт настінного кондиціонера своїми руками

У холодний сезон комфортну температуру у приміщеннях підтримує опалювальна система, якою спочатку обладнають усі будівлі, де будуть знаходитись люди. Але врятуватися від спеки можна лише встановивши сучасний кондиціонер – інша кліматична техніка (вентилятори чи рекуператори) не дадуть належного ефекту. Найчастіше у житлах, невеликих офісних чи торгових приміщеннях встановлюють спліт-системи. Цей тип кліматичної техніки складається з двох взаємопов'язаних окремих модулів – внутрішнього (монтується в приміщенні, що охолоджується) і зовнішнього, який розташовується зовні будівлі. Така конструкція робить роботу кондиціонера більш ефективною, але виконати ремонт кондиціонера стає набагато складніше – дістатися деталей зовнішнього блоку, особливо у висотних будинках, дуже непросто. Тому при поломці краще відразу ж звернутися до наших фахівців.

Як часто потрібно робити ремонт кондиціонера

Як відомо, принцип дії кондиціонера, подібний до алгоритму роботи звичайного холодильника і заснований на властивості деяких речовин відбирати тепло при випаровуванні і віддавати його при перетворенні на рідину. У спліт-моделях холодоагент перетворюється на газ у випарнику внутрішнього блоку, відбираючи тепло в приміщенні та виводиться назовні, де розсіюється конденсатором, при перетворенні фреону на рідину.

Оскільки технологія виготовлення рефрижераторів відпрацьована вже протягом десятиліть, при правильній експлуатації та своєчасному обслуговуванні ремонт кондиціонерів потрібний досить рідко. Але на термін безремонтної експлуатації кліматичного обладнання впливає якість виконання монтажних робіт. Адже врахувати всі нюанси при встановленні обладнання можуть лише майстри, які мають справу з кондиціонерами. Чищення та обслуговування необхідно проводити як мінімум двічі на рік – перед початком “гарячого” сезону та після його завершення.

Инструменты для ремонта кондиционера

Чи складно відремонтувати кондиціонер своїми руками

Нерідко житло або офіс знаходиться далеко від "цивілізації", і немає можливості запросити майстра. У разі, якщо зламався кондиціонер, ремонт деяких компонентів можна виконати самостійно. Але для усунення складних поломок, ліквідація яких пов'язана з розгерметизацією холодильного контуру та повторним заправленням фреоном, все одно буде потрібно візит майстра. Нижче ми розглянемо несправності кондиціонерів, що найчастіше зустрічаються, а також які дії можна що можна зробити самостійно, якщо прилад відмовляється працювати.

ТОП несправностей кондиціонера

Самостійно визначити причину поломки досить складно. Але практично всі сучасні моделі спліт-систем оснащені так званою системою самодіагностики, яка виводить на табло код помилки. Після її розшифровки (зазвичай значення кожного коду описано в посібнику користувача або на сайті виробника) можна з ймовірністю визначити несправний вузол. У моделях без дисплея коди визначають по миготінню індикаторів. При цьому необхідно враховувати зовнішні прояви поломки. У разі появи будь-якої несправності кондиціонера, перш за все потрібно перевірити наявність напруги мережі і спробувати виконати "програмне скидання" приладу, знеструмивши його приблизно на чверть години. Для цього достатньо витягнути вилку з електророзетки і підключити її знову.

 1.  При натисканні на клавішу ПДК кондиціонер не запускається. Найчастіше причиною відсутності реакції на пульт стають батареї, що сіли. Також можна перевірити працездатність пульта, використовуючи камеру мобілки або цифровий фотоапарат. На його дисплеї ви повинні побачити миготіння світлодіода, натиснувши будь-яку клавішу пульта. Якщо причину виявити не вдалося - подальший пошук несправності краще довірити спеціалістам сервісцентру, оскільки проблема може виникнути практично в будь-якому компоненті. І найчастіше у компресорному блоці. Ремонт компресора кондиціонера своїми руками, як і його заміна не вдасться. Оскільки ці роботи пов'язані з необхідністю подальшої заправки контуру фреоном. З цієї ж причини не вийде ремонт шланга кондиціонера своїми руками.
 2. Під внутрішнім модулем кондиціонера з'явилася вода. Причиною "мініпотопу" найчастіше є неправильна експлуатація приладу. Особливо при роботі кондиціонера на охолодження при низьких значеннях зовнішньої температури, внаслідок чого дренажної трубки виникає засмічення. Через це і течуть кондиціонери, ремонт у цьому випадку полягає у прогріванні волого відвідного каналу та промиванні його водою під тиском.
 3. Кондиціонер став гірше охолоджувати приміщення. Іноді з нього виникає неприємний запах. Засміялися фільтри внутрішнього блоку. Щоб виконати очищення, потрібно відкрити передню пластикову панель, витягнути елементи, що фільтрують, і промити їх водою. Іноді, щоб відмити поверхню фільтра від бруду, може знадобитися щітка.
 4. Якщо спліт-система не охолоджує приміщення в спекотні дні, можливо, зовнішній модуль надмірно нагрівається на сонці, недостатньо охолоджуючи фреон. У разі можна спорудити невеликий навіс чи козирок над зовнішнім блоком.
 5. При перемиканні на обігрів спліт-система продовжує охолоджувати приміщення. Причиною може стати, як збій або несправність контролера, що управляє, так і поломка чотириходового клапана. Для ремонту обох вузлів потрібно звернутися в сервіс-центр, так як діагностику електронної плати в домашніх умовах виконати не вдасться, а щоб замінити клапан, що перемикає, потрібно розгерметизувати систему і заправляти холодоагент по новій. Для цього, крім балона з фреоном, знадобляться спеціальні пристрої та прилади.
 6. Прилад не охолоджує навіть у неспекотну погоду. Найчастіше так проявляється витік холодоагенту із системи або замерзання капілярної трубки. Щоб унеможливити останню причину, кондиціонер відключають на кілька годин. Якщо працездатність відновлюється - причина в волозі, що накопичилася у фреоновому контурі, якщо ні - потрібно шукати місце розгерметизації і заправити систему фреоном.
 7. Найчастіше винуватцем надмірного охолодження приміщення є термостат (датчик чи електронний модуль). При цьому температура не залежить від встановленого з пульта значення.

Обслуживание кондиционера

 

Обслуговування кондиціонера та профілактика

Для виконання профілактики зазвичай запрошують спеціалістів сервіс-центру, які не лише очистять теплообмінні поверхні вузлів та дренаж, а й перевірять кількість фреону в системі та інші важливі параметри пристрою. Але частково можна виконувати обслуговування кондиціонерів власноруч. Це роботи з очищення фільтрів та теплообмінних поверхонь. Також у більшості випадків можна самостійно промити дренажний канал. Порядок очищення докладніше описаний у нашому блозі. Якщо виникнуть будь-які питання – ми завжди раді допомогти, як слушною порадою, так і практично.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1075 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані