Передсезонне обслуговування кондиціонера: що входить у технічне обслуговування кондиціонерів? - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Передсезонне обслуговування кондиціонера: що входить у технічне обслуговування кондиціонерів? - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Передсезонне обслуговування кондиціонера

371
Передсезонне обслуговування кондиціонера

Можливість контролювати клімат виглядає якоюсь фантастикою. І хоча ми поки що не можемо повноцінно управляти погодними умовами на вулиці, в межах свого житла контролювати температуру можна легко. Здійснимо це завдяки звичайнісінькому побутовому кондиціонеру, сучасні моделі яких можуть легко працювати влітку на холод, а взимку на обігрів приміщення. Так, комфорт у нашому будинку більше не залежить від погодних умов на вулиці.

Проте, кондиціонер, як і будь-який інший домашній побутовий прилад, потребує догляду за собою. Враховуючи, що він належати до категорії кліматичної техніки, кондиціонер (або точніше спліт-система) може вимагати навіть більше уваги та частіше, ніж інші прилади. Однак, передсезонне обслуговування кондиціонера цілком виправдане, адже спекотним літнім літом у нашому будинку буде прохолода і комфорт, чого неможливо уявити без такого приладу.

Що таке передсезонне обслуговування кондиціонера?

Сезонність для сучасного кондиціонера є досить абстрактним поняттям, адже в більшості випадків ми маємо справу не зовсім з кондиціонером, а з справжнісінькою спліт-системою. Така система здатна працювати не тільки спекотним літом на охолодження, а й у холодну пору року, коли необхідно обігріти приміщення. Таким чином, за один календарний рік може виявитися відразу два сезони, коли кондиціонер доречний.

Відповідно, можна легко отримати відповідь на питання, як часто необхідно проводити передсезонну підготовку кондиціонера. Якщо ви використовуєте свій кондиціонер лише спекотним літом на охолодження, то і передсезонну підготовку, яку ще називають профілактикою, проводити досить раз на рік, безпосередньо перед початком літа.

Але, якщо спліт-система використовується влітку для охолодження, а взимку вже необхідно обігрівати приміщення, отже, пристрій працює в два сезони, передсезонну підготовку потрібно проводити двічі за календарний рік - перед літом і восени перед настанням холодів.

Але в чому полягає передсезонна підготовка кондиціонера? Майстер, приходячи до вас додому, повинен зробити певні маніпуляції з кондиціонером, внаслідок чого той має працювати ефективніше. Мало хто з нас чітко розуміє, що саме має зробити в такі моменти майстер.

Передсезонна підготовка кондиціонера складається з наступного переліку робіт:

 1. Діагностика роботи кондиціонера – перш ніж робити будь-які дії, майстер обов'язково перевірити роботу кондиціонера на всіх доступних режимах і виявить можливі причини неправильної або недостатньо ефективної роботи.
 2. Фільтри кондиціонера обов'язково промиваються і чистяться від пилу – фільтр внутрішнього блоку кондиціонера може досить швидко забиватися пилом, тому при кожній передсезонній профілактичній підготовці він миється під проточною водою. Не зайвим буде промивати його в подальшому використанні один раз на місяць, робиться це досить легко.
 3. Чищення та миття кондиціонера, а саме внутрішнього блоку, – проводиться під час кожної передсезонної підготовки пристрою відповідно один раз на рік або два, залежно від частоти використання. Краще довірити досвідченому майстру, адже глибоке чищення внутрішнього блоку має на увазі часткове розбирання внутрішнього блоку.
 4. Миття зовнішнього блоку – зовнішній блок періодично буквально потребує миття, робиться це спеціальними інструментами, які промивають зовнішній блок струменем води під тиском. Промивати можна як просто водою, так і миючим розчином із спеціальною консистенцією. Для таких робіт краще запросити досвідченого спеціаліста із сервісного центру. Промивання зовнішнього блоку актуальне один раз на три роки.
 5. Дозаправка фреоном – при звичайному побутовому використанні кондиціонера контур охолодження може втрачати до 8% фреону на рік внаслідок природного випаровування. Відповідно, періодично кондиціонер необхідно дозаправляти, інакше його робота втрачає будь-яку ефективність. Дозаправка кондиціонера холодагентом потребує навичок, умінь та наявності спеціалізованих інструментів.

Як приготувати кондиціонер до літнього сезону?

Літо – найбільш популярна пора року та сезон для використання кондиціонера. Безумовно, відповідальний господар розуміє, що побутовий кондиціонер має бути готовий до роботи в такий період та ефективність охолодження кондиціонером будинку або квартири, що залежить від правильності та своєчасності проведення профілактичних передсезонних робіт.

Літнє передсезонне обслуговування кондиціонера дещо відрізняється від зимового, тому буде актуально розглянути різні варіанти підготовки пристрою до роботи за різних умов.

Основні точки уваги майстра, при передсезонній підготовці кондиціонера перед спекотними днями:

 1. Чищення повітряних фільтрів – фільтри зовнішнього блоку витягуються з корпусу та промиваються під водою. Надалі такі маніпуляції рекомендується проводити щомісяця. Якщо при профілактичних роботах виявляється, що фільтри стали непридатними, їх обов'язково необхідно замінити на нові.
 2. Промивання внутрішнього блоку – проводиться за допомогою спеціальних інструментів та хімічних засобів після часткового розбирання зовнішнього блоку. Залежно від моделі розбирання може досягати навіть до зняття турбін внутрішнього блоку.
 3. Миття зовнішнього блоку – проводиться не так часто, як миття внутрішнього блоку, але якщо ігнорувати цю процедуру, ефективність роботи кондиціонера істотно знижується. Миття зовнішнього блоку проводиться без необхідності розбирання корпусу, але із застосуванням спеціалізованих засобів.

Якщо кондиціонер працює протягом декількох років, може також знадобитися дозаправка пристрою фреоном. В цьому випадку необхідно підібрати правильну модель фреону, а також використовувати спеціальні засоби для процедури дозаправки та точне вимірювання необхідного обсягу фреону.

Як приготувати кондиціонер до зимового сезону?

У більшості випадків, якщо кондиціонер не використовується в холодну пору доби, то його експлуатація та профілактика закінчуються на етапі закінчення спекотної погоди. Як тільки охолодження приміщення нам більше не потрібне, так одразу ж і припиняється використання спліт-системи. Однак навіть у такому випадку рекомендується вживати певних дій щодо збереження пристрою в зимовий період.

Як законсервувати кондиціонер на зиму?

 • холодоагент, який знаходиться в системі кондиціонера, повністю перекачується у внутрішній блок пристрою;
 • кондиціонер обладнують захистом від мимовільного включення в невідповідний час;
 • зовнішній блок захищають від зовнішнього середовища через можливість його зледеніння. Так ми захищаємо перехожих від травм через утворення бурульок та інше намерз.

Якщо кондиціонер планується використовувати в холодну пору на обігрів, то консервувати його не потрібно. Найменші трудовитрати потрібні у випадку з сучасними інверторними компресорами, адже в такому випадку досить просто почистити фільтри та вимити внутрішній блок. Однак, якщо кондиціонер не обладнаний інвертором, може знадобитися встановлення зимового комплекту.

Что включает в себя зимний комплект? 

 • Варіатор – це пристрій, який здатний регулювати оберти вентилятора. Чим прохолодніше на вулиці, тим менше обертів будуть лопаті вентилятора.
 • Обігрівач для компресора – він перешкоджатиме загусувати маслу, таким чином працездатність зовнішнього блоку зберігатиметься навіть у випадках, коли на вулиці найхолодніша погода.
 • Підігрів дренажу – система дренажу не повинна замерзати, волога повинна вільно виводитися, інакше кондиціонер не зможе працювати нормально.

Як консервування кондиціонера на зимовий період, так і встановлення зимового комплекту повинна проводитися тільки досвідченими майстрами з сервісного центру, щоб уникнути помилок при монтажі та супутніх поломок.

Що буде, якщо не проводити профілактики кондиціонера?

Нерегулярна профілактика кондиціонера передбачувано зменшить ефективність роботи пристрою. Повна відсутність профілактичних заходів щодо передсезонної підготовки кондиціонера може призвести до поломки пристрою та супутнього дорогого ремонту приладу.

Які наслідки відсутності передсезонної підготовки кондиціонера?

 • Погано охолоджує або погано обігріває – це звичайний і найпоширеніший результат сильного забруднення кондиціонера. У такому випадку він сильно втрачає в ефективності, а в найбільш занедбаних випадках забруднення настільки сильні, що кондиціонер перегрівається і вимикається, подальша робота пристрою стає неможливою.
 • Під час роботи кондиціонера з'являється неприємний запах – він виникає найчастіше після деякого простою кондиціонера. Також неприємний запах під час роботи пристрою може з'являтися через відсутність регулярного чищення фільтрів внутрішнього блоку. Подібний розвиток подій не лише негативно впливає на роботу самого кондиціонера, а й на наше здоров'я з вами.

предсезонная подготовка кондиционера

 • З внутрішнього блоку кондиціонера тече вода – найчастіше це наслідок забруднення дренажної системи. Конденсат під час роботи кондиціонера не може природно йти, накопичується і починає стікати з внутрішнього блоку. Крім побутових незручностей, протікання внутрішнього блоку сприяє поширенню хвороботворних бактерій та мікроорганізмів.

Що у результаті?

Кондиціонер, ставлячись до категорії кліматичної техніки, вимагає пильної уваги не лише під час своєї роботи, а й перед початком сезону використання. Унікальною технікою кондиціонер вважається не тільки через свою конструкцію та функціонал, але й тому що його можна використовувати протягом відразу двох сезонів – охолодження та обігріву приміщення.

Однак, кондиціонер дуже чутливий до відсутності профілактики, що означає перед початком кожного з сезонів необхідно належним чином провести підготовчі та профілактичні роботи. Якщо кондиціонер використовується лише на охолодження, то передсезонна підготовка проводиться один раз на рік, але у випадку, якщо кондиціонер знадобиться нам ще і в холодну пору, то профілактика спліт-системи проводиться двічі на рік перед початком кожного з сезонів.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонерів, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0934 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані