Чому побутовий кондиціонер не холодить? | Причини поломок кондиціонерів та способи вирішення - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому побутовий кондиціонер не холодить? | Причини поломок кондиціонерів та способи вирішення - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому побутовий кондиціонер не холодить?

405
Чому побутовий кондиціонер не холодить?

Більшість власників використовують свій кондиціонер в основному лише влітку та в міжсезоння, так як робіт у холодний період року обмежена температурою – не нижче – 5° (для більшості моделей). Але досить часто, коли користувач, з настанням спекотних днів, вирішує скористатися своїм джерелом приємної прохолоди - кондиціонер не вмикається або працює як вентилятор. Про причини, чому так відбувається, та про способи відновити працездатність приладу самостійно поговоримо у цьому невеликому огляді.

Кондиционер не охлаждает

Кондиціонер не холодить

Якщо звично ввімкнувши прилад ви виявили, що спліт система не охолоджує насамперед необхідно переконатися, що справа саме в обладнанні, а не зовнішніх факторів:

 1. Переконайтеся, що кондиціонер подається електрика. Це можна перевірити, як за допомогою тестера або мультиметра, так і ввімкнувши в розетку кондиціонера будь-який інший свідомо справний електроприлад.
 2. Перевірте правильність вибору режиму. Багато моделей "запам'ятовує" останню обрану опцію перед вимкненням. І якщо ви восени підігрівали приміщення, прилад знову ввімкнеться на обігрів.
 3. Проконтролюйте встановлену пультом температуру. Керуючий контролер у деяких моделях також може активувати "старі" торішні налаштування і, у подібних випадках, кондиціонер погано охолоджує.
 4. Зверніть увагу, скільки часу пройшло з моменту увімкнення пристрою. Для того, щоб увійти в режим, спліт системі необхідно як мінімум чверть години. Тривалість цього "попереднього" періоду залежить від габаритів кімнати, що охолоджується, температур зовні і всередині будівлі, а також потужності пристрою.
 5. У випадках, коли кондиціонер погано холодить лише в пікову спеку, потрібно впевнитись, що максимальна теплова потужність пристрою відповідає площі кімнати та не перебувати на межі можливостей обладнання. Якщо такі значення температури виявляються дуже часто, доведеться купувати новий, потужніший прилад. Для таких приміщень підійде кондиціонер субтропіки, спеціально призначений для гарячих країн.
 6. Також погано холодить кондиціонер у випадках, коли приміщення не герметично (стулки вікон та дверей постійно відкриті або працює вентиляція). При цьому компресорний модуль постійно працює, але не може впоратися з теплом, що надходить. Відновіть герметичність кімнати та насолоджуйтеся прохолодою.
 7. Часто погано охолоджує кондиціонер через блокування вхідних або вихідних отворів для подачі повітря внутрішнього модуля. Зазвичай їх закривають меблі або щільні штори, які перешкоджають нормальному повітрообміну.

Якщо жодна з вищеописаних порад не допомогла запустити прилад у роботу, напевно проблема пов'язана зі справністю обладнання.

Чому спліт система погано охолоджує

Щоб переконатися, що справді з обладнанням щось не так, можна виконати просту діагностичну процедуру – виміряти показники температури на вході та виході кондиціонера. Виміряйте значення температури біля повітрозабірника та на виході кімнатного модуля, просунувши трохи градусник усередину через стулку жалюзі. У нормально працюючому приладі різниця температур має бути від 7 до 15 градусів. Більш точне співвідношення можна знайти у посібнику користувача. В інверторних моделях через деякий час після включення ці показники можуть бути трохи іншими: від 12 до 17 °. Якщо температурний тест показав інші результати, що суттєво відрізняються від паспортних – кондиціонер слабо охолоджує і потрібне втручання спеціаліста сервіс-центру, що виконує ремонт кондиціонерів у Києві. Розглянемо неполадки, що призвели до того, що не холодить кондиціонер і які може спробувати усунути самостійно.

 1. Якщо кондиціонер перестав охолоджувати, а з внутрішнього модуля капає рідина або на ньому з'явилася льоду – це засвідчує фільтри. При цьому на випарнику утворюється грязьовий шар, і він перестає повністю віддавати холод у приміщення. Такі ж симптоми виявлятимуться при засміченні дренажного каналу. Щоб відновити нормальну роботу приладу, достатньо почистити фільтри кімнатного блоку та дренаж. Для цього потрібно знеструмити прилад, вимкнувши автомат або витягнувши вилку шнура з електророзетки. Акуратно відкрити пластикову кришку, витягти фільтри, продути і промити їх у гарячій воді. Також бажано почистити та промити мильним розчином усі доступні поверхні теплообмінника. Після повного висихання встановіть фільтри на місце та запустіть агрегат.
 2. Коли періодично кондиціонер перестає охолоджувати, при цьому його продуктивність значно впала - потрібно почистити теплообмінні поверхні конденсатора, який знаходиться в зовнішньому модулі. Через неможливість повністю віддавати тепло, система перегрівається та відключає компресор. При цьому охолодження повітря у квартирі не відбувається. Професіонали використовують для чищення парогенератора або миття високого тиску. Але ви можете спробувати виконати чищення за допомогою досить жорсткої щітки та звичайної губки. Якщо дістатися до блоку дуже складно, довірте роботу співробітникам сервіс-центру.
 3. Також кондиціонер дме то холодним, то теплим при зниженій напрузі. Надходить енергії недостатньо для охолодження кімнати до виставленої температури. Мотор-компресорний модуль працює безперервно, доки спрацює тепловий захист. Після охолодження процес повторюється.

Почему кондиционер не охлаждает

Чому кондиціонер не охолоджує: причини

Не завжди вдається досягти нормальної роботи кліматичного приладу простими методами, описаними вище. Трапляються і складніші поломки, для усунення яких потрібен майстер сервіс-центру. Розглянемо їх докладніше.

 1. Часто увімкнувши спліт-систему після тривалої бездіяльності (зима або тривала відсутність користувачів) виявляється, що кондиціонер дме теплим повітрям або дуже холодить. Найімовірніша причина – недостатня кількість холодоагенту в контурі. Адже навіть природний витік може досягати 7% на рік. Тому перед тим, як включити кондиціонер після зими, необхідно проводити технічне обслуговування з перевіркою цілісності фреонопроводу та достатньої кількості самого газу. Якщо газ "відходить" під час роботи, спочатку навіть новий кондиціонер погано охолоджує, але в міру випаровування фреону, компресор працює все довше і згодом переходить на безперервну роботу, а кондиціонер припиняє подавати прохолоду. У кондиціонерах із системою самодіагностики на внутрішньому модулі може висвічуватися помилка, пов'язана з низьким тиском холодоагенту. У таких ситуаціях необхідно знайти місце течі, вакуумувати систему, заправити кондиціонер холодоагентом та загерметизувати контур. Цю роботу зможе виконати лише кваліфікований майстер сервіс-центру.
 2. Подібні ознаки, що доповнюються обмерзанням фреонопроводу перед випарником, можуть з'являтися через забиту капілярну частину контуру. При цьому виникає підвищений перепад тиску і рідина закипає ще до попадання у випарник, утворюючи сніговий наліт на трубці. Для відновлення нормальної роботи майстра "видавлюють" засмічення підвищеним тиском або змінюють капілярну частину повністю, з наступним заправленням і герметизацією контуру.
 3. Однією з частих причин, чому кондиціонер дме теплим повітрям, є вихід з ладу чотириходового електромагнітного клапана, що перемикає режими обігріву та охолодження. Якщо він “заклинив” у зимовому положенні, то замість холоду із внутрішнього модуля йде тепло. Необхідна заміна деталі. Іноді, якщо прилад використовують лише влітку, деякі майстри з'єднують систему безпосередньо, без клапана. У такому разі кондиціонер не можна використовувати для обігріву.
 4. Якщо кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор і при цьому не чутно гуркоту мотор-компресора, можливо проблема саме в ньому або в реле пускозахисту. При замиканні в обмотках електродвигуна він намагається запуститися, але бере великий струм, нагрівається і спрацьовує тепловий захист, припиняючи марні спроби. При використанні конденсаторного запуску може вийти з ладу один із конденсаторів (пусковий або робітник). Також може зламатися термореле.
 5. Ще однією частою причиною, чому кондиціонер погано охолоджує, є вихід з ладу одного з температурних датчиків. Керуючий контролер отримує неправильні дані про температуру теплообмінників та повітря та достроково відключає агрегат.
 6. Причиною того, що не охолоджує кондиціонер, може стати і поломка вентилятора зовнішнього модуля. При цьому теплообмін із навколишнім середовищем проходить дуже слабо, агрегат перегрівається та вимикається.
 7. Поломка керуючого контролера може стати джерелом проблеми з охолодженням. При цьому температура може змінюватися за непередбачуваними алгоритмами. Для тестування електроніки знадобиться спеціальне обладнання, якого домашній майстер точно не має.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонерів, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0878 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані