Як підключити електроплиту своїми руками | Інструкція з монтажу та підключення керамічних електроплит - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як підключити електроплиту своїми руками | Інструкція з монтажу та підключення керамічних електроплит - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як підключити електроплиту своїми руками

387
Як підключити електроплиту своїми руками

На відміну від газових плит, підключення яких повинно виконуватись виключно сертифікованими фахівцями, підключення електроплити, за наявності відповідного досвіду роботи з електрообладнанням, може бути виконане самостійно. Але це не означає, що це завдання впорається будь-який домашній майстер. Якщо підключити обладнання неправильно, воно може вийти з ладу та знадобиться дорогий ремонт електроплит. Ми швидко усунемо несправність, але помилки в монтажі, крім поломок, можуть спричинити перегорання всієї внутрішньобудинкової проводки і навіть пожежу. Тому ми рекомендуємо для підключення плити звертатися до фахівців, а якщо ви все ж таки вирішили зробити все самостійно, дотримуйтесь рекомендацій викладених у цій невеликій статті.

Як підключити електричну плиту

Зазвичай вибір місця, встановлення та вбудовування електроплит у кухонні меблі особливих питань не викликає. Але коли справа доходить до включення приладу в електромережу, виникає низка питань, на які ми спробуємо відповісти нижче. Перш за все, необхідно враховувати, що плити для нагрівання їжі використовують електрику, яка, при неправильній експлуатації, становить небезпеку для користувачів. Ще одна особливість електроплит - великий споживаний струм, через що зростають вимоги до електропроводки. Тому підключати пічку до розетки, спеціально підготовленої для прання або холодильника не рекомендується, адже перетин дроту, що йде від щитка до неї, може виявитися недостатнім. Зазвичай мінімальними вимогами для однофазного підключення вважається наявність силової електророзетки, здатної витримувати струм 32 А, вступного автомата та ПЗВ на таке значення струму. Перетин трижильного дроту має становити не менше 4 кв. Але необхідно враховувати, що для малопотужних моделей плит (особливо переносних), вимоги до енергопостачання можуть бути простішими.

Вимоги до проведення до якої можна підключити плиту

Перш ніж приступати до прокладання проводки, необхідно визначитися скільки фаз підведено до розподільного щитка і прочитати в описі до електроплити, які варіанти підключення вона підтримує. Залежно від цього вибирають кількість жил у кабелі: для трифазного підключення необхідний п'ятижильний кабель (три фази, нуль та заземлення), для однофазного – трижильний (фаза, нуль та заземлюючий провідник). Залежно від споживаної потужності вибирають перерізи провідників. Для найпоширеніших моделей однофазних плит необхідний переріз жил електрокабелю можна визначити за таблицею.

Потужність духовки (кВт)

Значення струму в ланцюзі, А

Перетин мідної жили для однофазних моделей плит, кв.мм 

4,1 

19

1,5

5,9

27

2,5

8,3

38

4

10,1

46

6

Для трьох фазних моделей і для потужніших плит необхідну товщину дроту можна знайти в посібнику користувача.

Багато виробників, свої електроплити, призначені для установки в житла, постачають стандартною електророзеткою. І за наявності потужного проведення питань, як підключити електроплиту до звичайної розетки, зазвичай не виникає. Але є і моделі, в яких шнур електроживлення необхідно підключати до клем приладу самостійно. При цьому більшість модифікацій можуть використовуватися як в однофазних, так і в трифазних мережах. Розглянемо, як підключити електроплиту 380 на 220 і які клеми потрібно для цього задіяти.

Подключение электрической плиты

Як правильно підключити трифазну електроплиту до електророзетки на 220 В

Для підключення необхідно застосовувати кабель із гнучкими багатожильними провідниками (марки ПВС або КГ). Діаметр жили має відповідати потужності електроплити. Враховуючи велику потужність навантаження, довжина кабелю повинна бути достатньою для зручного включення та вимкнення плити, але запас робити не рекомендується (для запобігання втратам). Підключення виконується у кілька етапів:

 1. Відкрити доступ до спеціальної панелі, розташованої на задній стінці плити;
 2. Вставте та закріпіть кабель за допомогою штатного затискача, щоб він випадково не вирвався зі свого місця;
 3. На колодці мідним дротом установіть перемички, вказані в посібнику користувача для цього типу підключення. Зазвичай для однофазних варіантів необхідно з'єднати між собою клеми L1, L2 та L3. Сюди підключається фазний провід електромережі. Також закорочуються клеми нульових дротів N1 і N2 і приєднуються до нульового дроту електромережі (зазвичай "нуль" забарвлений синім кольором). "Земляний" провід підключається безпосередньо до жовто-зеленого дроту "землі", що йде із вступного щитка.
 4. Після надійної фіксації кожного дроту та перевірки правильності приєднання, кришку ніші закривають, на вступному щитку включають запобіжник-автомат та перевіряють працездатність електроплити.

Часто для більш надійного захисту власників плит від електроструму додатково встановлюють спеціальні захисні пристрої ПЗВ, що відключають подачу електрики при появі електричного потенціалу на корпусі електроплитки.

Як правильно підключити плиту до трифазної мережі

Якщо електроплита призначена для роботи в трифазних мережах змінного струму, на клемну колодку повинні бути виведені контакти для підключення фаз A, B та C, нульових проводів N1 та N2 та захисного заземлення. Підключення здійснюється п'яти провідним дротом відповідного перерізу. При цьому перемички між фазними клемами L1, L2 і L3 не встановлюються, а до них приєднуються відповідно дроти кабелю мережевого жовтого, зеленого і червоного кольору відповідно. Контакти N1 і N2 заморочуються і підключається до них синій провідник. Земля приєднується до відповідного жовто-зеленого провідника. Незважаючи на те, що кольори провідників обрані умовно, краще дотримуватися загальноприйнятих варіантів. Це дозволить не тільки не помилитися під час монтажу, а й полегшити ремонт електроплитки.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1182 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані