Як обрати стабілізатор напруги для холодильника | СЦ "На Дому" - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як обрати стабілізатор напруги для холодильника | СЦ "На Дому" - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як вибрати стабілізатор напруги для холодильника?

126
Як вибрати стабілізатор напруги для холодильника?

Всупереч всім старання постачальників електрики, забезпечити необхідну для безпечної роботи електроприладів стабільність не завжди вдається. Це з непередбачуваністю навантаження на електромережу і нерівномірністю споживаної потужності за різними фазами однієї ЛЕП. При різких перепадах, а також при суттєвому зниженні або підвищенні напруги побутові прилади виходять з ладу.

Для захисту холодильного обладнання часто застосовують пристрої, що контролюють напругу в реальному часі та відключають навантаження при виході параметрів за допустимі межі (реле напруги). Але при частих збоях в електромережі, особливо в заміському будинку, ці пристрої виявляються практично марними, оскільки нормальні показники електромережі в деяких місцях бувають дуже рідко. У таких випадках вибираючи краще для холодильника стабілізатор або реле напруги, варто віддати перевагу стабілізатору.

Огляд кращого стабілізатора напруги для холодильника

У характеристиках багатьох нових холодильників передбачено роботу апарату в широкому діапазоні напруг. Однак навіть такі сучасні апарати часто виходять з ладу через перебої електроживлення, оскільки можливостей вбудованого стабілізатора часто не вистачає для компенсації реальних проблем в електромережі.Чому стабілізатор напруги потрібен для холодильника

Через це часто рефрижератор припиняє виробляти холод і щоб перевірити компресор холодильника, протестувати інші вузли і запустити його в роботу потрібно звертатися в сервісцентр. У цьому невеликому огляді наші майстри з ремонту холодильників розкажуть про те, чи потрібен стабілізатор напруги для холодильника, а також які різновиди пристроїв підійдуть для рефрижератора.

Чому стабілізатор напруги потрібен для холодильника, чи достатньо мережного фільтра

Як відомо, в кожній країні існують стандарти, які описують вимоги до мережної напруги і всі виробники розраховують можливості своєї техніки саме на допустимі цим документом коливання. Але часто в аварійних ситуаціях або при помилках у проектуванні чи будівництві ЛЕП, допустимі у документі кордону суттєво порушуються і побутова техніка виявляється на межі виходу з ладу.

Зазвичай на висотний будинок або мікрорайон приватних будинків приходить три фази, які рівномірно розподіляються між споживачами. При цьому кожен із них отримує електроживлення з однієї фази. Якщо споживана потужність по фазах розбалансована, напруга на кожній із фаз буде різною (у деяких знижена, а в деяких підвищена). Також коли споживачі однієї з фаз використовують старовинне зварювання або інший потужний прилад, який різко змінює струм, що споживається, в домогосподарствах, підключених до цієї та інших фаз напруга різко змінюється.

У таких випадках допустима напруга в мережі для холодильника виявляється за межами передбаченого виробником і вона виходить з ладу. Визначити знижену або підвищену напругу в мережі, а також наявність стрибків можна за допомогою стрілкового вольтметра або візуально, зі зміни світла ламп розжарювання. Розглянемо, у чому небезпека зниженої чи підвищеної напруги для електроустаткування холодильника.

Знижена напругастабілізатор напруги для холодильника

При падінні напруги нижче допустимих меж, пусковий струм холодильника може виявитися недостатнім для запуску електродвигуна компресора. Якщо двигуну з кількох спроб все-таки вдасться стартувати, для підтримки необхідної потужності компресора, струм в обмотках електродвигуна значно зросте. При роботі теплового захисту мотор-компресор не встигне перегрітися і вийти з ладу. Але постійна робота рефрижератора в аварійному режимі неприпустима, оскільки швидко зламається.

Підвищена напруга

Якщо електромережі зростає напруга, потужність електродвигуна також зростає. При тривалій роботі в такому режимі ресурс двигуна значно скоротиться. Крім цього, подача на клеми електромотора підвищеної напруги може призвести до міжвиткового пробою в обмотці компресорного модуля, а також до пошкодження різної електроніки, якою постачаються сучасні моделі холодильних апаратів.

Деякі виробники передбачають для електроніки високостабільні блоки електроживлення, що дозволяють знизити високу напругу в мережі, але такі рішення використовуються не у всіх моделях і ці пристрої живлення не контролюють напруги на мотор-компресорному вузлі. Інверторні електродвигуни ще більш чутливі до перепадів напруги, ніж звичайні.

Високовольтні перешкоди

Однією із зовнішніх причин, що призводять до пошкодження побутової техніки, є виникнення в електромережі імпульсних високовольтних перешкод. Причин виникнення багато: від грозових розрядів і до аварійних ситуацій в електропостачанні. При цьому на прості електроустрою (електродвигуни без електронного регулювання, нагрівальні прилади та ін.) вони не становлять сильної небезпеки. Однак електронну начинку вони здатні вивести з ладу за кілька мілісекунд.

Для захисту дорогої чутливої ​​до таких перешкод апаратури виробники передбачають вбудовані спеціальні фільтри. Але у бюджетних версіях холодильників такі вузли можуть не встановлюватись. Тому для захисту електронних компонентів необхідно придбати мережевий фільтр. До цього типу пристроїв не належать китайські подовжувачі, які, крім назви, нічого спільного з мережевими фільтрами не мають.

Різновиди стабілізаторів напруги та який з них потрібен для холодильника

Виробники пропонують різні за потужністю, принципом роботи та типом електромережі прилади для підтримки стабільної напруги для побутових пристроїв. Потужність стабілізатора підбирають залежно від того, яка потужність холодильника, що підключається до виходу приладу. За принципом функціонування стабілізатори поділяються на три типи:

 • електромеханічні (іноді їх називають сервопривідними);
 • релейні;
 • електронні (також їх називають симісторними).
 • Різновиди стабілізаторів напруги та який з них потрібен для холодильника

Стабілізатори всіх типів можуть бути одним або трифазними. Останні використовують при живленні житла трифазною напругою 380 вольтів. Вони мають більш високу потужність і їх найчастіше використовують для захисту електроприладів всього будинку. Але електроживлення практично всіх побутових приладів здійснюється від однієї фази, тому як окремий стабілізатор холодильника в основному використовуються однофазні прилади.

1. Прилади електромеханічного типу

Такі прилади є типовим тороїдальним автотрансформатором з керованим за допомогою спеціального струмоприймача. Зміна напруги відстежується електронною платою, з якої видаються сигнали сервоприводу на переміщення струмознімача в той чи інший бік. Достойність цього типу стабілізаторів вважається доступна ціна та низька похибка регулювання вихідної напруги (до 4%), недолік – велика інерційність (до 20 вольт затримки реакції на зміну вхідної напруги). Такий прилад підійде як стабілізатор напруги для холодильника в місцях зі стабільно низьким або високим, а також мережевою напругою, що повільно змінюється. Якщо зміни напруги мати стрибкоподібний характер, краще вибрати прилад іншого типу.

2. Стабілізатор релейної конструкції

Цей тип стабілізаторів має подібний до електромеханічних приладів принцип роботи, тільки обмотки автотрансформатора комутуються не за допомогою струмознімальної щітки, а контактами потужних реле. Управління комутацією здійснює мікроконтролер, який при значних сплесках напруги на вході може вийти з ладу. До переваг пристроїв цього типу можна віднести порівняно високу швидкодію (перехід від одного положення до іншого займає лише 0,5 сек). До недоліків можна віднести постійні клацання реле при зміні вхідної напруги.

3. Системні моделі приладів

Ступінчасті електронні стабілізатори працюють аналогічно релейним, але комутацію виконують не реле, а симістори. Ці елементи характеризуються високою надійністю та безшумністю. Вони миттєво реагують на найменші зміни напруги на вході та здатні витримувати значні навантаження по напрузі на вході. Але такий стабілізатор напруги для холодильника в розетку обійдеться суттєво дорожче.

Також є електронні безступінчасті моделі з високою плавністю регулювання, широким робочим діапазоном та іншими перевагами, але ціна їх дуже кусається.

Який стабілізатор напруги вибрати для холодильника?

Перш ніж вибирати найкращий стабілізатор напруги для холодильника, переконайтеся, що він дійсно вам потрібний. Деякі виробники оснащують свої прилади надійним захистом як від перепадів напруги, так і від високовольтних перешкод (наприклад, функція Volt Control у моделях від Samsung). Також без стабілізатора можна обійтися, якщо напруга у вашому житлі не схильна до істотних змін. Для консультації краще звернутися до сервісцентру.

При виборі стабілізатора враховуються такі параметри:

 • споживана потужність холодильника
 • реальний діапазон змін вхідної напруги;
 • необхідну швидкодію;
 • безпека експлуатації та надійність.

Крім цього, для більшості користувачів важливою характеристикою є ціна. Розглянемо ці параметри докладніше.

Потужність

При визначенні потужності стабілізатора необхідно враховувати не тільки активну потужність холодильника, але й те, що під час пуску компресорний модуль споживає великий стартовий струм, який до 5 разів вищий за номінальний (зазвичай використовують триразове значення номінального струму). Загальна потужність розраховується як сума активної та пускової потужності, крім цього ще необхідно додати 20-відсотковий запас.

Робочий діапазонстабілізатор напруги для холодильника

Вибираючи новий випрямляч напруги для домашнього рефрижератора, потрібно звертати увагу на діапазон допустимих вхідних напруг. Він має бути ширшим за фіксовані в електромережі вашого будинку значень. Також необхідно враховувати форму напруги, що видається стабілізатором. Деякі моделі холодильного обладнання працюю лише від синусоїди.

Швидкодія

Якщо необхідний ефективний захист від перепадів напруги для холодильника, звертайте увагу на моделі з високою швидкодією. Найкраще для цієї мети підійдуть релейні та симісторні моделі. Перший з них коштуватиме дешевше, а другий має абсолютну безшумність.

Надійність та безпека

Щоб забезпечити максимально тривалу та безпечну роботу приладу, слід дотримуватися деяких нескладних правил:

 • Не допускати потрапляння всередину корпусу вологи та сторонніх предметів.
 • Не протирати зовнішні поверхні вологою серветкою та не встановлювати на прилад посуду з рідиною.
 • Не розміщувати стабілізатор поруч із опалювальними приладами, поблизу меблів та предметів, що перешкоджають надходженню повітря у вентиляційні отвори корпусу.
 • Не експлуатувати прилад у пікових режимах, додаючи додатково побутові прилади, які не були враховані під час розрахунку.

При поломці багато хто намагається відремонтувати стабілізатор напруги для холодильника своїми руками, але з огляду на складну схемотехніку це навряд чи вдасться. Якщо прилад вийшов з ладу – зверніться до сервісного центру.

Використовуючи стабілізатор напруги, ви максимально продовжите термін служби холодильника. І якщо ви придбали дорогий інверторний холодильник, захистіть його надійним стабілізатором напруги достатньої потужності.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту холодильника, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію