Бойлер непрямого нагріву | Пристрій побутового бойлера та принцип роботи водонагрівача - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
 Бойлер непрямого нагріву | Пристрій побутового бойлера та принцип роботи водонагрівача - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Все про бойлер непрямого нагріву

354
Все про бойлер непрямого нагріву

Не всі знають, що крім традиційного електробойлера, проточного електроводонагрівача та двоконтурного котла, підігрівати гарячу воду можна і за допомогою інших, навіть економічніших та ефективніших приладів. Найбільш вигідним із них вважається бойлер непрямого нагріву. Як джерело тепла він може використовувати будь-який опалювальний котел незалежно від виду палива, що використовується, а також альтернативні джерела енергії. Вони вирізняються високою надійністю. І це справді так – наш сервіс-центр, який виконує ремонт бойлерів вдома, надсилає своїх фахівців за заявками власників таких приладів дуже рідко. І здебільшого, задля відновлення працездатності, а обслуговування. У цій невеликій статті ми розповімо, що таке бойлер непрямого нагріву і чим він відрізняється від традиційних водонагрівачів.

Водонагрівачі непрямого нагріву

Відмінною особливістю такого водонагрівача накопичувального типу є те, що для підігріву води він використовує тепло котлового обладнання, яке використовується для опалення приміщення. При цьому тип палива, що використовується котельною установкою, значення не має. Такий підхід дозволяє на час опалювального сезону забезпечувати подачу води до системи ГВП практично без додаткових витрат енергоресурсів. Ще однією перевагою обладнання цього типу є досить великий обсяг готової гарячої води, що дозволяє здійснювати одночасний розбір у кількох точках із підтримкою постійного температурного режиму.

Бойлер косвенного нагрева в разрезе

Як влаштовані бойлери непрямого нагріву

Накопичувальні пасивні водонагрівачі складаються з великого бака циліндричної форми, захованого теплоізольований зовнішній корпус. У дорожчих моделях виготовлення бака використовують нержавіючу сталь. У найдоступніших моделях – звичайну. При цьому для запобігання корозії його зсередини покривають захисним шаром емалі. Простір між зовнішнім корпусом та внутрішнім баком заповнюють шарами утеплювача. Найчастіше теплоізоляція виконується з поліефіру або пінополіуретану. Наповнювач дозволяє довго зберігати тепло. Зазвичай тепловтрати не перевищують 3-4 градуси на добу.

Усередину бака вміщено:

 • теплообмінник, виконаний у вигляді спіральної трубки (змійовика), виготовленої з низьковуглецевої сталі або мідного сплаву. Розташовується у нижній частині бака;
 • магнієвий електрод, що захищає внутрішні поверхні та "начинку" бака від електрохімічної корозії;
 • датчик температури (термостат) керуючий роботою зовнішнього насосного обладнання, яке, перекачуючи теплообмінником теплоносій нагріває воду;
 • термометр, що дозволяє візуально контролювати нагрів бойлера;
 • автоматичний запобіжний клапан, що відкривається при підвищенні тиску всередині системи вище за встановлене значення.

Крім цього в деяких моделях встановлюють автоматичний відвідник повітря, що видаляє повітря з контуру теплообмінника, запобігаючи "завітрюванню" насосного обладнання і нагрівальний елемент, що дозволяє користуватися накопичувальним баком після закінчення опалювального сезону. У деяких моделях є можливість підключення як джерело тепла сонячного колектора.

Схема работы бойлера косвенного нагрева

Як працює бак непрямого нагріву

Вважається, що бойлер непрямого нагріву – це нескладний прилад і зрозуміти його принцип роботи нескладно. Усередину бака захована спіралеподібна трубка, яку за форму називають змійовиком. Нею циркулює нагрітий теплоносій, який перекачується насосом. Після того як температура в баку досягла потрібного значення, насос відключається пристроєм, що управляє. Оскільки для нагрівання бойлера використовується теплоносій опалювальної системи, при початковому нагріванні або при великому розборі гарячої води можливе незначне зниження температури подачі в контур опалення. Але помітити його без використання градусника навряд чи вдасться. За рахунок ефективної теплоізоляції температура в баку залишається в стабільному баку тривалий час, навіть при відключенні джерела тепла. Бак-накопичувач приєднується до гарячого водопроводу через спеціальні патрубки (на вхідний подається холодна водопровідна вода, з вихідного витікає гаряча). Ще один комплект патрубків служить для підключення бойлера до контуру опалення. Перед тим, як придбати непрямий бойлер, переконайтеся, що потужності джерела тепла буде достатньо для нагрівання бака. Адже швидкість нагрівання води залежить від потужності котельної установки і площі теплообмінника.

Які бувають бойлери непрямого нагріву

Крім місткості, кількості теплообмінників, їх площі та наявності додаткових опцій, бойлери розрізняють за габаритами, способом установки та їх конструктивним особливостям.

 • вертикальні моделі. Цей варіант найчастіше використовують для побутових баків-накопичувачів;
 • горизонтально встановлені баки вибирають за необхідності підігріву величезного обсягу води. Таке розташування дозволяє застосовувати додаткові насоси для підтримки потрібного рівня;
 • Настінні модифікації використовують для підігріву невеликої кількості води. Дозволяють економно витрачати площу технологічного приміщення;
 • підлогові конструкції підійдуть для баків будь-яких розмірів. Найчастіше встановлюють у виробничих та громадських будинках в окремих приміщеннях.

Как устроен бойлер косвенного нагрева

Переваги та важливі недоліки водонагрівачів непрямого нагріву

Як і будь-яке обладнання для організації гарячого водопостачання, бойлер для нагрівання води має як позитивні сторони, так і недоліки. До переваг цього типу обладнання відносять:

 • можливість нагрівання великої кількості води;
 • можна використовувати гарячу воду з кількох точок розбору одночасно;
 • низька собівартість підігріву, так як у опалювальний сезон система використовує теплоносій з опалення;
 • в порівнянні з іншими типами бойлерів, утворюється менше накипу;
 • передбачено спільну роботу практично з будь-яким типом обладнання, включаючи альтернативні джерела енергії.

Серед недоліків фахівці виділяють:

 • високу вартість установки обладнання, адже попередньо потрібен змонтований опалювальний котел або інше джерело тепла;
 • тривале початкове нагрівання. Зниження на цей час температури в контурі опалення;
 • комплекс обладнання займає чимало місця, адже бойлер необхідно встановлювати ближче до котельного обладнання.

Як вибрати бак непрямого нагріву та ціна питання

Головним критерієм для вибору бойлера вважається його місткість. Від його місткості в основному залежить його вартість. Щоб визначити скільки гарячої води потрібно для господарських потреб на добу на одну людину, можна скористатися наведеною нижче таблицею.

Призначення гарячої води

Мінімальна витрата (л)

Максимальне значення (л)

умивання та інші ранкові гігієнічні процедури

6

16

миття посуду (без використання посудомийної машини)

20

25

прийняття душа

60

85

наповнення ванної

160

180

Ці середньостатистичні показники потрібно помножити на кількість мешканців та округлити у велику сторону. Але при цьому потрібно враховувати час нагріву. Так 20 літровий бак повністю нагрівається за 40 хвилин, а для двохсотлітрового потрібно майже 6 годин.

Важливим моментом є вибір матеріалу змійовика. У більш дешевих моделях він виготовляється із сталі та приварюється до бака. Але дорожчі, латунні змійовики не тільки мають кращі теплові характеристики, але ще й знімаються. Їх можна знімати для чищення, і у разі потреби замінити.

Для виготовлення баків у бюджетних варіантах бойлерів використовують звичайне залізо, яке покривається спеціальним складом, що не дозволяє воді контактувати з корпусом бака. Але через постійний перепад температур в емалі (або іншому покритті) утворюються тріщини і бак починає іржавіти. Тому вигідніше вибрати модель з баком із нержавіючої сталі.

Матеріал утеплювача також належать до важливих критеріїв вибору. Найкраще підійде поліуретан. Дешеве поролонове утеплення не гарантує надійної теплоізоляції, і бак споживатиме більше енергії для підтримки потрібної температури.

І насамкінець ще один важливий аспект – бойлер не повинен споживати більше 40% теплової потужності опалювальної системи, інакше він впливатиме на ефективність опалювальної системи житла.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1001 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані