Основні причини чому протікає бойлер непрямого нагрівання | Ознаки несправності та вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Основні причини чому протікає бойлер непрямого нагрівання | Ознаки несправності та вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Основні причини чому протікає бойлер непрямого нагрівання

2121
Основні причини чому протікає бойлер непрямого нагрівання

Централізоване водопостачання вважається неефективним і, у більшості міст вже пішло у минуле. Звичайно, ще залишилися "острівці" в мегаполісах і там де тепло потрібно кудись подіти (поблизу електростанцій або великих промислових підприємств з великою кількістю надлишкового тепла). Натомість центральних, у квартирах та приватних будинках встановлюють індивідуальні системи підігріву води для господарських потреб і найчастіше як “водогрійку” використовується бойлер. Ресурс обладнання виробники розраховують на 7 - 12 років (залежно від конструкції та комплектуючих). Але часто через місцеві умови та неправильний або несвоєчасний догляд накопичувальні водонагрівачі достроково виходять з ладу. Незважаючи на нескладну конструкцію, щоб усунути поломку, потрібно мати деякі навички та спеціальні інструменти та пристрої. Тому найвигідніше звернутися до сервіс-центру. Якщо потрібний ремонт бойлера, Київ може запропонувати масу майстерень і сервісних підприємств. Але більшість із них попросять зняти бойлер та привезти його до них для діагностики, що дуже незручно. Ми виконуємо всі відновлювальні роботи вдома у замовника, і гарантуємо приїзд майстра не пізніше доби з моменту розмови з диспетчером.

Чому тече бойлер

Незважаючи на зовнішню міцність і надійність бака, що здається, іноді він може втрачати герметичність і пропускати воду. Адже вода у ньому під постійним тиском. Причин, чому потік бойлер може бути багато. І не завжди винуватцем неполадок стають технічні проблеми. Найчастіше самі користувачі сприяють несправностям. Розглянемо найчастіші причини та способи, як можна їх уникнути, а також що робити, якщо капає бойлер.

Потек бойлер

Основні причини чому протікає бойлер

Визначити, що тече бойлер зазвичай не складає значних труднощів - залежно від місця порушення герметичності на зовнішній поверхні бака або на стіні, на якій він підвішений, з'являються сліди води. Іноді іржаві, а часто й майже непомітні. Причиною появи вологи на корпусі приладу найчастіше стають:

 • неправильне підключення приладу під час монтажу. Установники не врахували реальний тиск у трубопроводах водопроводу та не встановили редуктор, що зменшує тиск;
 • давно не провадилася заміна магнієвого електрода, що призвело до прискореної корозії корпусу внутрішнього бака;
 • виник засмічення або поломка в запобіжному клапані;
 • нераціонально влаштована система скидання надлишкової води з бака до каналізаційної системи;
 • регулярне порушення рекомендацій виробника з експлуатації та обслуговування. Часті зміни температури нагрівання, відсутні профілактичні відключення;
 • поява на металевих трубопроводах системи "блукаючих" струмів. Найчастіше це викликане використання кимось із сусідів водопровідної труби як заземлення для одного з побутових приладів.

Більшість із цих причин можна усунути самостійно, задовго до прояву перших ознак поломок бойлера. Якщо ви сумніваєтеся у правильності монтажу – зверніться до сервіс-центру, який виконує ремонт техніки, Київ або передмістя не має значення, т.к. наші майстри виїжджають у будь-який район міста. Наші спеціалісти не лише вкажуть на недоліки при встановленні, та й зможуть швидко її усунути.

Що робити, якщо потік бойлер

Якщо ви виявили, що капає з бойлера вода, необхідно відразу знеструмити прилад, витягнувши вилку з електророзетки або відключивши важіль автомата на щитку. Якщо на підлозі стоїть вода, і дістатися до розетки, не вступивши у воду, немає можливості відключити загальний рубильник, знеструмте бойлер і лише після цього відновіть подачу електрики в будинок. Наступний крок – перекрийте подачу води у бак. Для цього закрийте кран на вході водонагрівача, а якщо монтажники не передбачили таку можливість – загальний кран на всю квартиру (будинок). Після цього потрібно злити воду з бака через аварійний клапан або викрутити шланг подачі води.

Лише після цього можна шукати джерело течі. Щоб полегшити пошук, розглянемо, як проявляють себе ті чи інші поломки і що можна зробити для ремонту.

Ознаки несправностей, через які потік бойлер

Насамперед, візуально огляньте бойлер. Зверніть увагу, звідки з'являється вода, який її колір і наскільки вона гаряча. Після цього по таблиці визначте можливу поломку і дізнайтеся, наскільки складно її усунути. У будь-якому випадку краще запросити майстра із сервіс-центру.

Зовнішні ознаки

Ймовірна несправність

Що можна зробити

Зненацька потік бойлер зверху. Заміна магнієвого електрода виконувалася регулярно. Захисний клапан встановлений.

З'явилася тріщина чи отвір у внутрішньому баку. Якщо поверхня бака захищена емалевим покриттям, напевно, через мікротріщину почала проникати вода і викликала корозію.

Щоб визначити місце протікання, потрібно спочатку розібрати бойлер, знявши ТЕН та інші навісні елементи та оглянути внутрішню поверхню. Якщо виявлено пошкодження емалі, напевно вигідніше купити новий бойлер, тому що ремонт бака бойлера обійдеться досить дорого, а відновити початкові властивості захисного покриття навряд чи вдасться. 

Потік бойлер знизу.

Можливо порушилася герметичність у місці з'єднання бойлера та зовнішніх трубопроводів. Іноді вода проникає з-під прокладки нагрівального елемента. 

Определите место течи. Подтяните резьбу в месте соединения трубопроводов. Если резиновая прокладка пересохла – замените ее на новую. Если вода просачивается из-под термоизоляции, наверняка поврежден бак.

Потек бойлер возле датчика температуры.

На корпусе появился конденсат из-за повышенной влажности в помещении. Износ полимерной прокладки. 

Розгерметизація самого датчика. Корозія корпуса.

Замените прокладку под датчиком на новую. Если нарушена герметичность самого датчика, он подлежит замене. Если обнаружили, что корпус начал ржаветь, наверняка лучше сразу купить новый бойлер, так как продлить “жизнь” прибору на длительный период даже дорогостоящий ремонт не сможет. 

Предохранительный клапан на бойлере течет.

Загрязнение или поломка клапана. Повышенное давление воды в системе.

Убедитесь в отсутствии нарушения давления в водопроводе. Тщательно прочистите клапан, сняв его с бойлера. При необходимости установите новую деталь.

 

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1075 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані