Чому з бойлера непрямого нагріву погано чи повільно тече вода | Профілактика та ремонт водонагрівачів - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому з бойлера непрямого нагріву погано чи повільно тече вода | Профілактика та ремонт водонагрівачів - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому з бойлера непрямого нагріву погано чи повільно тече вода

400
Чому з бойлера непрямого нагріву погано чи повільно тече вода

При використанні для підігріву господарської води справного бойлера напір води в гарячому крані такий же, як і в холодному. Але часто виникають ситуації, коли з бойлера не тече вода. Якщо з подачею холодної води все гаразд (наявність достатнього напору можна перевірити, відкривши “холодний” кран змішувача), потрібно звернутися до сервісного центру, що виконує ремонт побутових приладів вдома.

Фахівці нашого сервіс-центру виконають будь-який ремонт бойлера в Києві та передмістях у найкоротші терміни та за розумними цінами. Щоб замовити виїзд майстра, достатньо зв'язатися з диспетчером та уточнити час візиту. Наші майстри не тільки відновлять нормальну протоку води через бойлер, але й виконають профілактичне очищення бойлера від накипу, а також замінять магнієвий електрод.

Вода плохо течет из бойлера

Чому з бойлера повільно тече гаряча вода

У більшості випадків причиною того, що слабко тече вода з крана гарячої води, є засмічення в одному із зовнішніх або внутрішніх компонентів бойлера. Навіть найчистіша вода має у своєму складі різні домішки, які осідають на стінки труб та потрапляють у механічні елементи кранів, регуляторів тиску або клапанів. Вільний зазор для проходу води стає меншим і натиск на виході бойлера знижується. Згодом засор наскільки збільшується, що з бойлера не йде вода зовсім. У цьому невеликому огляді ми розглянемо основні неполадки, що призводить до того, що слабо тече вода з бойлера, а також дії, які можна зробити самостійно для відновлення нормальної протоки води через бойлер.

Бойлер забит ржавчиной

 

Принцип роботи водонагрівача

Конструктивно накопичувальні водонагрівачі різних брендів та цінових сегментів суттєво не відрізняються. Вони виконуються у вигляді герметичного теплоізольованого резервуару, внутрішні поверхні якого покриті антикорозійною емаллю (для металевих баків). Часто баки виготовляються з нержавіючої сталі, що забезпечує високу стійкість проти корозії.

Холодна вода надходить у бак через патрубок, розташований у нижній частині бака, а підігріта рідина відбирається із верхньої частини резервуара. Нагрівальний елемент встановлюється в нижній частині бойлера, завдяки чому підігріта вода, згідно із законами фізики, самостійно піднімається у верхню частину до спеціальної трубки, за якою вода надходить до гарячого патрубка і далі в систему ГВП.

Для підтримки заданого температурного режиму водонагрівачі оснащують різними типами терморегуляторів (електромеханічними та електронними). Для контролю рівня нагрівання води в бойлери вмонтують вимірювачі температури (аналогові або цифрові). Як відомо, вода під час нагрівання розширюється. Щоб запобігти перевищенню тиску в баку вище за допустимий, в системі передбачають запобіжний клапан, який іноді також використовують для аварійного зливу води з бака.

Для запобігання різким стрибкам тиску в баку бойлера в трубопроводі подачі холодної води встановлюється спеціальний редуктор, що підтримує постійний тиск при його зміні в магістралі.

Ржавчина в трубе

Визначення та ремонт неполадок

Якщо бойлер погано гріє воду, то, напевно, проблема в накипі, яка покрила поверхню нагрівального елемента, порушуючи теплообмін. У такому режимі ТЕН не пропрацює довго, тому що тепло, що виділяється спіраллю, не віддається воді. Вона незабаром "згорить" від перегріву. Тому при появі такого симптому необхідно запросити майстра сервіс-центру для очищення Тена або виконати цю процедуру самостійно.

Серед причин, що викликають слабкий тиск води з бойлера, майстра нашого сервіс-центру при виконанні ремонтів водонагрівачів найчастіше стикаються з наступними:

 1. Якщо в будинку є кілька змішувачів, перевірте тиск на всіх. Коли слабкий напір із бойлера виявлено лише на одному з них, перевірте стан сітчастого аератора. У разі порушення його роботи замініть на новий.
 2. Засув водопровідних труб. Згодом на стінках труб утворюється різний наліт, що перешкоджає вільному проходженню потоку води. У таких випадках необхідно викликати сантехніка для заміни труб.
 3. Не до кінця відкрито вентиль подачі холодної води на водонагрівач. Якщо із-за засмічення кран не можна відкрити повністю, потрібно запросити спеціаліста для його заміни або встановити новий самостійно, перекривши основний кран на вході до житла.
 4. Забився вхідний фільтр грубої очистки або фільтруючий елемент картриджа додаткового очищення. Для очищення "фільтра-грязевика" достатньо перекрити подачу води, відкрутити гайку, дістати сітчастий фільтруючий елемент і очистити його від нальоту, що накопичився. Полегшити очищення можна за допомогою одного з кухонних миючих засобів. У спеціальних фільтрах зазвичай встановлюють новий картридж.
 5. Вийшов з ладу або порушено регулювання редуктора тиску. У таких випадках на вхід водонагрівача вода подається зі зниженим тиском і, відповідно, з таким самим подається на вихід. У разі потрібно спробувати встановити потрібний тиск редуктора штатними елементами управління (якщо можливість регулювання передбачена виробником) чи замінити вузол на справний.
 6. Зламався чи засмітився зворотний клапан. Головне завдання деталі – не допустити витоку гарячої води у водопровід в аварійних ситуаціях. Якщо його механізм потрапляє сміття він може “відкритися” повністю і перешкоджає нормальному протоку води. Зазвичай майстер демонтує клапан, ретельно промиває його і при відновленні нормальної протоки встановлює його на місце. Але часто "реанімувати" клапан не вдається і доводиться купувати новий.

Косой фильтр забит ржавчиной

 

Правильне підключення шлангів

Якщо гаряча вода в бойлері швидко закінчується, переконайтеся, що шланги, через які бойлер підключається до внутрішньобудинкових комунікацій, під'єднані правильно. Справа в тому, що відбір гарячої води здійснюється з верхньої частини бойлера, куди і виведено кінець гарячого патрубка. Холодний потік подається до нижньої частини бойлера. Якщо шланги поміняти місцями, то вся гаряча вода з нижньої частини бойлера швидко використовується і замінить її холодна з водопроводу. У таких випадках навіть за наявності в баку гарячої води, на змішувач надходитиме не підігріта.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

 • пральних машинок, сушильних та посудомийних машин;
 • холодильного обладнання (холодильників, морозильних камер);
 • кухонних плит, вбудовуваних варильних панелей та духових шаф;
 • кліматичної техніки (установка, чищення, обслуговування та заправка кондиціонерів);
 • інших пристроїв.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1393 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані