Чому електрична духовка погано працює — причини поломки | Блог сервісного центру «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому електрична духовка погано працює — причини поломки | Блог сервісного центру «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому електрична духовка погано працює — причини поломки

2631
Чому електрична духовка погано працює — причини поломки

З кожним днем ​​все більше господарок віддає перевагу приготуванню їжі в духових печах. Адже приготовлена ​​таким способом їжа виходить не тільки смачнішою, а й максимально корисною. Крім цього, завдяки широкому функціоналу електродуховок, приготування їжі значно полегшується. І навіть незважаючи на те, що конструкція духової шафи нескладна, в більшості випадків ремонт духових шаф виконують у сервіс-центрах, так як швидкість відновлення працездатності відіграє важливу роль для господині, а пошук запчастин при самостійному ремонті займає багато часу.

Основні причини, чому не працює духовка

Незважаючи на те, що практично всі поломки призводять до одного результату – духовка не працює в електроплиті, кожна з них проявляється по-різному. Розглянемо найчастіші ознаки несправностей, можливі поломки і що можна зробити у таких ситуаціях. Якщо не вмикається духовка, перед тим, як звернутися в сервіс-центр або приступати до пошуку вузла, що зламався самостійно, потрібно перевірити наявність електрики, надійність контактів в електророзетці, а також справність вилки шнура. Фахівці нашого сервісного центру в разі потреби так само виконують ремонт мікрохвильовок вдома. Для перевірки можна використовувати тестер, мультиметр або справний побутовий прилад. Якщо дефектів не виявлено і подається електроживлення на духовку, зверніть увагу на зовнішні прояви поломки. Щоб полегшити пошук деталі, що зламалася, ми об'єднали найпоширеніші типи проявів у таблицю.

Зовнішній прояв поломки

Можлива несправність

Що можна зробити самостійно

Камера печі не нагрівається до встановленої на терморегуляторі температури. В тому самому положенні рукоятки температура щоразу виявляється різною.

Ця ознака свідчить про поломку термодатчика чи окислення контактів у його ланцюга. При цьому на керуючу плату передаються помилкові дані про температуру в камері, і нагрівання відбувається до некоректної температури.

Перед тим, як перевірити термостат духовки, переконайтесь у цілісності з'єднувальних електропроводів та надійності контактів.

Температур у шафі не піднімається вище 100-150 °. При цьому страви готуються дуже довго тому, що духовка не може віддавати необхідну потужність.

Витік тепла з камери через ущільнювач. Надходить недостатньо електрики. Можливо вийшов з ладу один із ТЕНів або термостат.

Перевірте на цілісність та відсутність вад шнур електроживлення, цілісність та відсутність деформацій на ущільнювачі дверей. Тестером або мультиметром протестуйте справність спіралі ТЕНів, а також відсутність пробою їхньої ізоляції на корпус.

При приготуванні їжі страви не прогріваються знизу. У цьому зверху їжа часто підгоряє.

Найімовірніше не працює нижній ТЕН у духовці. У моделях із чотирма нагрівальними елементами – можливо одночасно з нагрівачами вийшов з ладу та вентилятор.

Тестером або мультиметром перевірте справність спіралей нагрівальних елементів (при знеструмленій духовці та вимкнених клемах). Переконайтеся, що вентилятор працює нормально.

Не працює духовка Hansa. Усі нагрівачі залишаються холодними, незалежно від положення регулятора температури та перемикача режимів. Несправність характерна і духовок інших виробників.

Якщо лампочка-індикатор спалахує, найчастіше причиною відмови ставати вихід з ладу з'єднувальних проводів або порушення контактів у місці їх приєднання до перемикачів або нагрівальних елементів.

Візуально оглянути систему проводів та з'єднань. Виявлені дефекти усунути, попередньо знеструмивши прилад.

Не горить лампочка в духовці за будь-якого положення перемикача режимів.

Перевірте наявність хоча б слабкого нагрівання ТЕНів. Якщо вони абсолютно холодні – проблема у сполучних дротах. Можливо зламався перемикач режимів або плата керування.

Перевірте цілісність дротів. Наявність напруги на вході перемикача режимів (за допомогою тестера чи мультиметра). Запросіть спеціаліста сервіс-центру для тестування центральної плати електроніки. Тепер, коли ми трохи розібралися із зовнішніми проявами несправностей, можна детальніше розглянути поломки кожного конкретного вузла духовки та що потрібно зробити в конкретній ситуації.

Электрическая духовка плохо греет

Що робити, якщо електрична плита погано гріє або не працює зовсім

У конструкцію духової шафи входить не так багато основних вузлів, тому розглянемо їх поломки докладніше.

 1. Термостат. Несправності цього елемента виявляються неправильним регулюванням температури. Пекти може вимикатися тільки почавши нагрівання, а може й перепалювати страви. Перш ніж остаточно вирішити, що винуватець поломки термостат, перевіряють з'єднувальні дроти.
 2. Нагрівальний елемент. Найчастіше виходить з ладу нижній ТЕН. Це з особливістю конструкції печей. Щоб переконатися в його несправності, тестером або мультиметром перевіряють омічний опір спіралі та опір щодо корпусу. Якщо значення першого показника має бути кілька десятків Ом, то по відношенню до корпусу прилад повинен показувати "нескінченність".
 3. Перемикач режимів, регулятор температури. Основна причина поломок - потрапляння всередину вологи та бруду. Часто буває досить простого чищення, але якщо контакти зносилися або деформувалися – необхідно замінити деталь.
 4. Керуюча плата. Встановлюється у більш дорогих та "просунутих" моделях. Контролює всю роботу духовки. Тому несправність може виявлятися різними способами: погано гріє чи перегріває страви. Мимоволі відключається або некоректно поводиться при приготуванні їжі. У домашніх умовах діагностика неможлива. Потрібно запросити спеціаліста сервіс-центру.
 5. Вентилятори. Завдяки цьому вузлу тепло всередині духовки рівномірно розподіляється по всіх куточках камери. У простіших моделях, якщо не працює вентилятор, то якість приготовлених страв суттєво знижується. У дорожчих версіях духовок, у разі автоматика може навіть відключати ТЕНи, не дозволяючи зіпсувати їжу. Дуже часто вдається відновити роботу духовки без змін вентилятора. Достатньо ретельно очистити лопаті або пропаяти електроконтакти у місці підключення до електроланцюга.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0972 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані