Не працює кнопка включення на пральній машині: причини поломки та як полагодити - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не працює кнопка включення на пральній машині: причини поломки та як полагодити - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Не працює кнопка включення на пральній машині

566
Не працює кнопка включення на пральній машині

Управління роботою прання здійснюється з панелі керування за допомогою кнопок та багатопозиційних перемикачів (переважно для вибору режиму прання). Кожна кнопка має своє призначення. З їхньою допомогою можна встановити температуру води, швидкість віджиму або інші опції. Тому, якщо натискання кнопки не призводить до очікуваного результату або клавіша "відмовляється" повертатися у вихідне положення, а часто не хоче натискатися, потрібно вжити невідкладних заходів. Найправильніший крок – звернутися до сервіс-центру. Ми виконуємо оперативний ремонт всіх типів пральних машин автоматів вдома, незалежно від року випуску, бренду та складності поломки. При цьому час очікування візиту майстра у нас не перевищує однієї доби. Якщо необхідний ремонт або заміна кнопки пральної машини, повідомте при оформленні заявки модель вашої домашньої помічниці та майстер приїде вже з новою запасною клавішею. Але якщо ви вирішили відновити працездатність прання самостійно, ця стаття допоможе зробити це правильно і безпечно.

Не работают кнопки стиральной машины

Види поломок та їх причини

Що ж може статися з такими, здавалося б надійними елементами управління? Найчастіше вони виконують свої завдання стільки ж, скільки і сама машинка. Але треба враховувати, що вони постійно знаходяться в екстремальних умовах: підвищена вологість у приміщенні, мокрі руки користувача, складні за складом випаровування з бака і, часто, надмірно сильні натискання. Все це з часом призводить до виходу механізму кнопки з ладу. Поломки можуть проявлятися у вигляді:

 • залипання клавіші в натиснутому положенні (іноді зовнішня частина кнопки навіть може повертатися на місце, але світлодіодний індикатор залишиться світитися, ніби вона залишилася натиснутою);
 • випадання механізму кнопки зі свого посадкового місця;
 • відсутності реакції на натискання;
 • "провалювання" всередину корпусу.

При виході з ладу будь-якої кнопки функціонал прання обмежується, але якщо не працює кнопка "Пуск", машинку взагалі запустити неможливо і потрібен терміновий ремонт. Причин виходу з ладу кнопок, що управляють, не так вже й багато:

 • механічні дії. Деякі користувачі "для надійності" сильно натискають на кнопку, руйнуючи її тендітні нутрощі;
 • забрудненість поверхонь, як між корпусом панелі та зовнішньою частиною клавіші, так і під нею. Іноді пил потрапляє всередину електричної частини кнопки, порушуючи контакт. Це може спричинити, що машинка не реагує на натискання;
 • знос конструктивних елементів клавіш. Характерно для прань, “вік” яких понад 5 років.

Замена кнопок стиральной машины своими руками

 

Як замінити кнопку самостійно?

Якщо кнопка пуск не працює, перш за все необхідно переконатися, що дійсно проблема в клавіші, тому що досить часто аналогічно проявляється відсутність напруги в мережі. Наявність електрики можна перевірити тестером (мультиметром) або підключивши до розетки інший побутовий прилад. Але коли повністю заклинила або не натискається кнопку Пуск, змінювати деталь доведеться в будь-якому випадку.

Перед тим як починати ремонт, знеструмте пральну машину, витягнувши вилку з електророзетки. Також необхідно перекрити подачу води, закривши водопровідний вентиль, до якого підключений гнучкий наливний шланг машини. Заміна будь-якої кнопки виконується у кілька етапів:

 1. Знімається верхня панель прання (кришка), зазвичай вона закріплена двома гвинтами до задньої стінки.
 2. Від'єднайте дроти, що підходять до електронної плати, попередньо замалювавши розташування фішок на папір або сфотографувавши на цифрову камеру.
 3. Викрутіть шурупи кріплення плати управління і відведіть її назад, відкривши доступ до кнопок;
 4. Замініть несправну клавішу (іноді достатньо пропаяти один із контактів на платі);
 5. Ретельно очистіть поверхні решти клавіш від пилу та нальоту;
 6. Зберіть пральну машинку у зворотній послідовності.

Іноді, якщо запала кнопка на пральній машині, достатньо очистити посадкове місце і саму кнопку і робота клавіші відновиться.

У процесі виконання робіт слід також ретельно оглянути плату електроніки на предмет тріщин, доріжок, що перегоріли, слідів рідини і потемнілих радіоелементів. Якщо перестала працювати кнопка активації режиму або функції, якою ви рідко користуєтеся або вона для вас неактуальна, слід запросити спеціаліста СЦ для діагностики прання. Тому що причиною відсутності реакції на натискання будь-якої клавіші може стати не лише сам механізм кнопки, але й пошкодження або збій плати центрального контролера. Але повну діагностику електронної плати без спеціального обладнання виконати самостійно неможливо. Єдине, що можна спробувати – перезавантажити електронний модуль, повністю знеструмивши машинку на чверть години.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0983 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані