Чому шумить електричний водонагрівач (бойлер) під час нагрівання води? | Причини та вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому шумить електричний водонагрівач (бойлер) під час нагрівання води? | Причини та вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому шумить електричний водонагрівач під час нагрівання води?

1841
Чому шумить електричний водонагрівач під час нагрівання води?

На відміну від проточних водонагрівачів, електричні накопичувальні бойлери характеризуються тихою роботою. Найчастіше про те, що автоматика бойлера увімкнула нагрівання води, можна здогадатися лише за світінням сигнального індикатора. На сторонні звуки користувачі починають звертати увагу лише коли бойлер не гріє воду і намагаються встановити причину неполадки. Але не завжди бойлер шумить через поломку. Часто шумовий супровід процесу нагрівання спричинений природними причинами. Щоб допомогти розібратися у цьому питанні, ми підготували цю невелику статтю.

Накипь на ТЭНе бойлера

Природний процес виникнення шуму у водонагрівачі

Однією з причин, чому шумить бойлер при нагріванні є процес змішування холодних і теплих шарів води всередині бака. Це так звана конвекція: нагрівальний елемент розташовується в нижній частині бака і після включення його поверхні починають інтенсивно нагріватися, віддаючи тепло в навколишню ТЕН воду. Вода, прогріючись, підкоряється законам фізики та підійматися нагору. При змішуванні різно температурних шарів утворюються повітряні пляшечки, які, піднімаючись, лопаються, створюючи несильний шум. Це природний процес і його можна спостерігати практично у всіх приладах, що гріють воду (чайник, кавоварка та ін.). Якщо є підозра, що шум спричинений іншими причинами, слід відключити прилад від електромережі та виконати ремонт бойлера. Оптимальний вихід - звернутися до сервіс-центру, але усунення деяких несправностей під силу навіть самому власнику водонагрівача. Нижче будуть розглянуті основні причини, чому шумить бойлер і що можна зробити в тій чи іншій ситуації.

Шумить бойлер при включенні гарячої води

Якщо користувач починає використовувати гарячу воду, з верхньої частини бака бойлера починає йти підігріта вода. Відповідно до законів фізики, її місце займає більш прохолодний шар, і таке інше. При цьому температурний датчик фіксує зниження температури рідини в баку та включається електро ТЕН. Зазвичай бойлер шумить при нагріванні через конвекційні процеси, описані вище, але часто характер шуму змінюється, що свідчить про ймовірну поломку обладнання.

Найчастіше причиною незрозумілих звуків з бака стає накип, який осідає, як на стінки бака, так і на зовнішні поверхні нагрівального елемента. Це порушує теплообмін, оскільки тепло від спіралі Тена передається з його оболонку. Після чого нагрівається накип і лише після цього починає підігріватися вода.

Якщо бойлер не чистили і накопичився дуже товстий шар накипу, бойлер видає тріск і свист, що є першим сигналом, що час проводити профілактичне чищення поверхонь усередині бака. І це не єдиний наслідок накипу. Крім цього товстий шар нальоту призводить до перевитрати електрики (зайва енергія йде на прогрівання накипу) і до короткочасної зміни кольору та запаху підігрітої води, що особливо неприємно при використанні води з бойлера на кухні. Також через меншу кількість тепла, що віддається воді, терморегулятор починає частіше включатися/вимикатися, що призводить до скорочення ресурсу контактів і передчасного виходу його з ладу.

Причинами утворення накипу на внутрішніх поверхнях бака є:

 • підвищена жорсткість водопровідної води, що надходить на вхідний патрубок бойлера;
 • відсутність фільтрів або пом'якшувачів на вході бойлера або по всій магістралі;
 • нерегулярне очищення "нутрощів" бака;
 • невчасна заміна магнієвого електрода.

Щоб запобігти ситуації, коли водонагрівач шумить під час нагрівання, потрібно не менше одного разу на рік проводити чищення обладнання. Це дозволить не тільки не допустити появи шуму, але й збільшить термін служби деталей, включаючи ТЕН. Адже через товстий шар накипу на зовнішній поверхні нагрівального елемента з'являються мікротріщини, які врешті-решт починають пропускати воду до внутрішньої спіралі нагрівача. Через це бойлер спочатку починає бити струмом, а згодом ТЕН перегорає. Щоб цього не допустити за пристроєм необхідно стежити, адже ремонт бойлерів, як і ремонт газових колонок, Київ або будь-яке інше місто може коштувати чималу суму.

Шумит бойлер

Гудять колонки при включенні до мережі

Досить часто перші ознаки несправності електроприладів виявляються не на самому пристрої, а на інших девайсах, що знаходяться неподалік. Якщо починають гудіти або тріщати аудіоколонки, при включенні електроживлення бойлера, напевно, в ланцюгу нагрівання порушено контакт і через це він стає джерелом перешкод. Визначити, який з пристроїв вносить ці перешкоди, можна по черзі відключаючи живлення від кожного підключеного до мережі пристрою. Сам бойлер видає тріск в основному через погані контакти в термореле або на одній з клем нагрівача. Але крім цього, у моделях із сухим ТЕНом джерелом перешкод може стати вода, що проникла в склянку, де встановлено нагрівач. Потрапляючи на спіраль, вона починає закипати і користувачеві здається, що гуде ТЕН. Крім гудіння він створює радіоперешкоди, які чути у колонці.

Водонагрівач гуде під час відкриття крана

Дуже часто причиною, чому шумить бойлер при включенні води стають зовнішні фактори. Це і неправильне прокладання внутрішньобудинкових трубопроводів води, і помилки при монтажі самого бойлера. Також гудуть труби при включенні води у випадках коли утворюються засмічення у трубопроводі, яким подається вода в бак бойлера. Частинки сміття порушують плавну протоку води, її тиск починає стрибкоподібно змінюватися і багатьом здається що гарчить бойлер. Аналогічно можуть виявлятися і проблеми, що виникли через неповне відкривання водопровідного крана. Для визначення "вузького" місця в системі подачі води необхідно запросити спеціаліста сервіс-центру. Він зможе не тільки встановити проблемну ділянку, а й зможе вжити всіх необхідних заходів, щоб уникнути "шумових" проблем.

Вимкнений бойлер шумить

Причиною тому свистить водонагрівач навіть після відключення від електромережі може стати підвищений тиск у водопровідній магістралі. Якщо рівень тиску води постійно високий, для нормальної роботи електробойлера необхідно придбати та встановити спеціальний водяний редуктор, що знижує тиск до прийнятних значень. Крім цього, причиною можуть стати несправності в захисних клапанах (перепускному та зворотному). Адже вода в баку постійно перебуває під тим самим тиском, що й магістраль водопроводу.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1397 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані