Водонагрівач Термекс не включається | Можливі причини несправності бойлера Thermex - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Водонагрівач Термекс не включається | Можливі причини несправності бойлера Thermex - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Водонагрівач Thermex (Термекс) не вмикається: що робити?

656
Водонагрівач Thermex (Термекс) не вмикається: що робити?

Для організації гарячого водопостачання у більшості квартир та практично у всіх приватних будинках використовують накопичувальні електробойлери або двоконтурні газові котли. Ці порівняно недорогі та надійні побутові прилади забезпечують повну незалежність житла від теплопостачальної організації.

Бойлер Термекс не включается

Господині вже звикли, що гаряча вода є завжди, коли вона потрібна, та й вартість самостійного підігріву набагато нижча за плату за послуги централізованого водопостачання. Але іноді бойлер перестає гріти воду, і для власників це стає неприємним сюрпризом. Проте вартість ремонту бойлера, як і його заміни, набагато нижча за ціну на ремонт газового котла.

Але найбільше проблем викликає демонтаж пристрою та доставка його до майстерні. Якщо для цього залучати сторонніх спеціалістів (електриків, сантехніків та вантажників), то витрати разом із вартістю ремонту можуть перевищити ціну нового дешевого бойлера. Тому, якщо не вмикається бойлер, відразу ж дзвоніть до нас. Наш сервісцентр пропонує всі види ремонту та обслуговування водонагрівачів та іншої побутової техніки вдома у будь-якому районі Києва. Ми гарантуємо, що візит майстра відбудеться не пізніше за добу з моменту оформлення заявки. Але якщо ви вирішили спробувати відновити працездатність бойлера самі, ми розповімо, як виконати ремонт водонагрівача Термекс самостійно.

Оскільки конструкції бойлерів різних виробників мало чим відрізняються, наші рекомендації підійдуть і для усунення поломок на водонагрівачах інших брендів.

Чому не працює водонагрівач Термекс, основні причини

Незалежно від виробника, типу управління та конструкції ТЕНів, несправності водонагрівача можуть проявлятися однаково:

Як виявляється поломка

Причина поломки

Що можна зробити

Не включається водонагрівач, іноді при торканні металевих деталей б'є струмом

1. Відсутня подача електроенергії.

2. "Вибив" запобіжник.

3. Спрацювало ПЗВ.

4. Несправний шнур або електрична розетка.

5. Збій чи несправність центрального контролера.

1. Перевірити наявність електрики у розетці, цілісність шнура.

2. Перевірити працездатність ПЗВ та визначити причину спрацьовування.

3. Звернутися до СЦ для перевірки плати електроніки.

Індикатори горять, але немає нагрівання

1. Несправність терморегулятора;

2. "Перегорів" ТЕН.

3. Вийшов з ладу модуль керування.

1. Перевірити терморегулятор.

2. Перевірити датчик рівня води.

3. Переконатись у справності нагрівального елемента.

4. Викликати спеціаліста сервіс-центру для перевірки плати управління.

Апарат не може нагріти воду до виставленого регулятором значення

1. Вийшов з ладу терморегулятор або датчик температури (у модифікаціях з електронним керуванням).

2. На нагрівальному елементі утворився товстий шар накипу.

1. Перевірити справність пристроїв термоконтролю.

2. Демонтувати та очистити нагрівальний елемент.

Вода дуже гаряча, іноді спрацьовує захисний клапан

1. Несправність в одному з елементів регулювання температури або нагрівальному елементі.

2. Можливо збоїть центральний блок електроніки.

1. Перевірити елементи блоку нагрівання та контролю температури.

2. Запросити майстра для перевірки керуючої плати або замінити її на аналогічну.

З бака капає вода

1. Через корозію порушено герметичність корпусу бака.

2. Зношування прокладки під фланцем ТЕНу або під датчиком температури.

1. Викликати майстра СЦ з метою оцінки доцільності ремонту бака.

2. Замінити негерметичну прокладку.

У нашій статті ми докладно розглянемо чому не включається водонагрівач Термекс, найпоширеніші причини та характерні поломки. Але перш ніж приступати до перевірки приладу, необхідно його знеструмити, вийнявши вилку з електророзетки або відключити автомат на щитку.

Перевіряємо розетку 

Якщо не працює водонагрівач Термекс, причини можуть бути не тільки в технічній поломці приладу, а й у зовнішній електромережі. Тому перш за все, перевірте, чи напруга надходить в електророзетку (або на клеми приладу при безпосередньому підключенні до кабелю електроживлення). Для цього можна використовувати тестер чи мультиметр. Непрямою ознакою відсутності напруги може стати відсутність свічення індикатора або сигнальної лампи на корпусі бойлера (при холодній воді).

Багато моделей водонагрівачів включаються через спеціальний захисний пристрій, так зване ПЗВ. У виробах цього бренду воно входить до комплекту постачання. Тому якщо водонагрівач Термекс не включається, ПЗВ може стати винуватцем відсутності нагріву. Для перевірки цього девайса можна виконати його тестування (натиснувши відповідну кнопку) або увімкнувши на його виході інший прилад. Причиною спрацьовування ПЗВ найчастіше стає пробою електротену.

Перевіряємо ТЕНи

Для визначення цілісності нагрівального елемента достатньо зняти декоративну кришку в нижній частині бака та відключити дроти з клем ТЕНу. Після цього тестером або мультиметром виміряти опір між двома клемами Тена. Також необхідно перевірити відсутність опору між кожною клемою нагрівача та корпусом бойлера. Опір Тена, залежно від його потужності, становить 20-30 Ом. Якщо вимірювальний прилад показує лише кілька Ом – усередині нагрівача замкнула спіраль, якщо нескінченність – вона обірвана. У цих випадках доведеться міняти ТЕН на новий. Щоб замінити нагрівальний елемент, необхідно відкрутити гвинти кріплення та акуратно зняти його з прокладки (попередньо має бути злита вода). Перед встановленням нового ТЕНу потрібно очистити його поверхні від накипу та промити бойлер. Також при заміні нагрівача необхідно встановити новий магнієвий електрод.

Вийшов з ладу термодатчик

Роботою бойлера управляє термостат або керуючий контролер (залежно від типу управління). При цьому інформацію про температуру в баку електронний модуль отримує термодатчик. Якщо робота термодатчика порушується, може виникнути ситуація, коли не вмикається водонагрівач за наявності мережі напруги. Для перевірки механічного терморегулятора його знімають з бойлера і тестером перевіряють, чи замкнутий ланцюг при холодному датчику і чи розмикається він при його нагріванні запальничкою або паяльником. Термодатчик електронного блоку можна перевірити, вимірявши його опір (значення залежить від моделі та зовнішньої температури).

Датчик температури 

Всі моделі, включаючи бойлери лінійки thermex g5, мають так званий датчик перегріву. Він відключає ТЕНи, якщо температура води перевищить 90 градусів. Таке може статися, якщо вийшов з ладу один із елементів системи терморегулювання або в інших аварійних ситуаціях. Зазвичай після зниження температури до нормального значення він автоматично відновлює ланцюг. Але якщо це не відбувається, необхідно натиснути кнопку ручного пуску – після цього бойлер повинен запуститися. Якщо це не відбувається, необхідно замінити елемент захисту на новий.

Відішли контакти

У більшості випадків бойлери встановлюють поблизу місця споживання гарячої води, а це місця з підвищеною вологістю. Тому часто причиною відсутності нагріву стають "підгорілі" або контакти внутрішньої проводки пристрою, що окислилися. Тому, перш ніж шукати причину поломки, уважно огляньте всі клеми та дроти. Особливо у місці підключення Тена.

 

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,0990 s
    65
    cache

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані