Установка дренажної помпи на кондиціонер | Як вибрати проточну помпу та інструкції для встановлення на кондиціонер - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Установка дренажної помпи на кондиціонер | Як вибрати проточну помпу та інструкції для встановлення на кондиціонер - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Вибір та встановлення дренажної помпи на кондиціонер

366
Вибір та встановлення дренажної помпи на кондиціонер

Розглянути навіть загалом принцип роботи кондиціонера, відразу ж привертає увагу той факт, що всі типи кліматичної та холодильної техніки мають одну загальну особливість – на теплообмінниках-випарниках збирається рідина, яка завжди виділяється при відборі тепла з навколишнього простору. Під впливом холоду вона підмерзає, утворюючи на холодній поверхні іній. Протягом проміжків часу, коли компресор "відпочиває", льоду відтає і утворюється конденсат. Якщо не вживати жодних заходів, він стікатиме на елементи конструкції, які з часом покриваються льодом. Це перешкоджає нормальному теплообміну та збільшує навантаження на мотор-компресорний вузол. Щоб запобігти цим явищам, у спліт-системах і рефрижераторах виробники облаштовують систему виведення вологи за межі робочого модуля, так званий дренаж. У недорогих спліт-системах дренажний канал прокладають під нахилом і волога виводиться назовні будівлі самопливом. Але часто відсутня можливість укладання дренажу під необхідним кутом або довжина трубки перевищує рекомендовані значення. Щоб забезпечити нормальне відведення вологи, доводиться в систему встановлювати додаткові дренажні помпи для кондиціонерів. У кліматичних пристроях канального або касетного типу установка помпи для кондиціонера вважається обов'язковою незалежно від інших параметрів експлуатації. Про ці кліматичні прилади і буде розказано у цій невеликій статті.

Помпа для кондиционера

Помпа для кондиціонера

Незважаючи на те, що в преміальних моделях спліт систем зливний насос входить до комплекту постачання, встановлення помпи для кондиціонерів здійснюється лише за необхідності примусового виведення зливу конденсату за межі приміщення. У решті випадків, перевага надається самопливним системам. Вибираючи дренажний насос на кондиціонер необхідно звертати увагу, що помпи розрізняються не тільки за типом, але і конструктивними особливостями кімнатних блоків і місцезнаходженням зливу. Крім цього, потрібно враховувати необхідну продуктивність системи осушення, заплановану висоту підйому рідини, а також довжину трубопроводу. Неправильно вибрана помпа в кондиціонері може призвести до зупинки кліматичної системи в невідповідний момент. І тоді ремонт кондиціонера буде включати не тільки примусовий злив конденсату і прочищення дренажу, але і заміну насоса на більш відповідний за продуктивністю та рядом інших параметрів.

Помпа дренажна для кондиціонера: принцип роботи

Щоб забезпечити високу надійність, насос для конденсату має максимально просту конструкцію. Зазвичай він включає поплавковий або інший датчик, що контролює рівень конденсату в ємності, сам електронасос і трубку для відведення конденсованої вологи. У разі наповнення ванни для конденсату рідиною, поплавець піднімається у верхню точку і замикає контакт, через який включається подача електрики на помпу. Після спорожнення контейнера для конденсату контакт розмикається та електродвигун насоса вимикається. У ланцюг датчика може включатися реле або схема контролю рівня рідини, що набирається (при використанні інших версій датчиків).

Кондиционер с помпой

Як встановити помпу

Оскільки кожен насос для відведення конденсату кондиціонера має конструктивні особливості, єдиної методики монтажу не існує. Порядок виконання робіт та схема підключення докладно описані у посібнику користувача. Але є кілька загальних правил, яких потрібно дотримуватися, незалежно від того, яка помпа для спліт системи використовується:

 1. Накопичувальний резервуар для збирання конденсату повинен бути встановлений строго у горизонтальному положенні.
 2. Діаметр труб дренажного каналу повинен відповідати об'єму рідини, що відводиться.
 3. Трубопровід дренажу не повинен мати перегинів або зайвих заворотів;
 4. При облаштуванні горизонтальної частини необхідно передбачати нахил у бік виведення конденсату.
 5. Підключення дренажного насоса повинно виконуватися за наведеною у посібнику користувача або проєктний документацією схемою.
 6. Між елементами і конструкціями приміщення, що нагріваються під час роботи, повинен передбачатися зазор для відведення тепла.

У процесі експлуатації необхідно враховувати, що дренажний насос кондиціонера, як будь-який інший технічний пристрій, вимагає регулярного догляду. Про періодичність та склад обслуговування більш докладно розказано у посібнику користувача. Це нескладна процедура і не вимагає будь-яких знань чи навичок. Її можна проводити самостійно, без виклику майстра.

Але якщо ви не змогли повністю розібратися в описаній методиці, краще звернеться до сервіс-центру. Адже все, що зроблено неправильно, доведеться переробляти. І за більш високу ціну.

Монтаж помпы для кондиционера

Дренажний насос для кондиціонера

Кожна дренажна помпа для кондиціонера має не лише свою продуктивність (від 1 до 1500 літрів за годину), але й відрізняється від інших конструкцій. На сьогодні найчастіше застосовують такі види помп для відведення конденсату:

 1. Вбудовані. Цей тип обладнання встановлюють ще на заводі в касетні, канальні та консольні спліт-системи щодо невеликої потужності. Продуктивність різних моделей може коливатися від 5 до 170 літрів конденсату за годину. У дренажну систему вже входять керуюча плата, насос та датчик рівня конденсату в ємності для збирання вологи. Місцем установки найчастіше вибирають штатну дренажну ванну, вихідний шланг зливу конденсату або дренажну трубку.
 2. Роздільні. Такі насоси підійдуть як для настінно-стельових модифікацій, так і для звичайних побутових настінних кімнатних блоків спліт-систем. Продуктивність, яку забезпечує такий помпа кондиціонера, становить від 8 до 60 літрів рідини на годину. До складу конструкції входить маленький резервуарчик з інтегрованим датчиком рівня і насос, що окремо стоїть. Ця особливість і дала назву типу обладнання. Між собою ці компоненти з'єднані гнучким дренажним патрубком (його довжина не більше двох метрів). Така конструкція дозволяє просторово "рознести" частини системи на відстань. Наприклад, ванна може бути змонтована всередині кімнатного модуля, а електронасос для кондиціонера винесений назовні. Системи цього виду можуть піднімати конденсат на висоту від 3 до 14 метрів (залежно від вибраної моделі).
 3. Наливні. Відмінною особливістю цих помп вважається великий розмір ванни для конденсату і підвищена потужність. Їхня продуктивність може досягати від 80 до 1500 літрів конденсату на годину, а висота підйому дренажної траси – до 3 - 6 метрів. Це дозволяє використовувати цей тип дренажу для кліматичної техніки великої потужності. Часто такий вид обладнання встановлюють на зовнішні модулі спліт-систем. При цьому конденсат відводиться у каналізацію.
 4. Перистальтичні. Головна особливість такого виду помп - висока потужність підйому рідини (до 15 метрів) і відносно низька продуктивність (до 10 літрів рідини, що перекачується на годину). Такий насос для відкачування конденсату з кондиціонера належати до вузькоспеціалізованого обладнання і коштує в кілька разів дорожче за аналогічні за продуктивністю дренажних насосів інших типів.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1007 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані