Як прочистити дренажний отвір у холодильнику? Причини, наслідки та рекомендації | СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як прочистити дренажний отвір у холодильнику? Причини, наслідки та рекомендації | СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як прочистити дренажний отвір у холодильнику?

1232
Як прочистити дренажний отвір у холодильнику?

Поява технічних несправностей супроводжується характерними ознаками. Наприклад, неприємний запах та протікання під ящиками для овочів свідчать про засмічення трубки дренажного зливу в холодильнику. Не поспішайте дзвонити в майстерню, щоб викликати майстра з ремонту холодильника. Вирішити цю проблему можна самотужки в домашніх умовах. Зараз докладно розповімо про тонкощі очищення, щоб ви змогли повернути в холодильне обладнання чистоту та свіжість.

Як влаштовано дренажну систему в сучасних холодильниках.

Вона потрібна для відведення води. У нижній частині є поглиблення, всередині якого знаходиться отвір, але це стосується агрегатів із крапельною системою. Конденсат накопичується на внутрішніх стінах, а потім виводиться через дренажну систему. Трохи нижче за отвори із зовнішньої частини холодильника знаходиться пластикова трубка. Через неї вода виводиться в піддон, який часто закріплений на корпусі двигуна-компресора.Как устроена дренажная система в современных холодильниках

У процесі роботи двигун нагрівається, як і ємність із конденсатом. Висока температура забезпечує випаровування залишків вологи. Дренажна система холодильників має досить просту конструкцію, але цього достатньо для виконання покладених на неї функцій. Конденсат не залишається на стінах холодильної камери, а також не заливає мотор-компресор – це найважливіше.

Причини засмічення

Принаймні експлуатації холодильника відбувається засмічення дренажного отвору – це, мабуть, головний недолік простої конструкції системи зливу. Основні каталізатори утворення засмічення:

  • на полицях накопичуються залишки продуктів, які згодом потрапляють в отвір або в поглиблення, всередині якого розташований ключовий елемент дренажу;
  • через те, що деякі продукти щільно притиснуті до задньої стінки, їх частинки примерзают до поверхні випарника, після відтаювання разом з конденсатом проникають у дренажну систему;
  • ігнорування важливості вчасного обслуговування техніки. На стінках холодильної камери осідає пил, залишки їжі, жир, які також потрапляють у слив. Щоб уникнути засмічення, потрібно регулярно мити холодильник.

Після того як органічні речовини потрапляють в отвір, вони осідають на внутрішніх стінках дренажної трубки. Підвищений рівень вологості сприяє оперативному розмноженню бактерій, утворенню грибка та цвілі. Все це призводить до неприємного запаху.

Негативні наслідки засмічення трубки дренажного отвору в холодильнику

Якщо своєчасно не очистити дренажну систему, можуть проявитися негативні наслідки:

  • неприємний запах у холодильній камері, при цьому освіжувачі, заміна продуктів, миття внутрішніх стінок не допоможе вирішити проблему;
  • у забрудненому каналі активно розмножуються небезпечні для організму людини бактерії, які згодом потрапляють у холодильник та осідають на продуктах харчування. Вони не тільки починають швидко псуватися, але й загрожують вашому здоров'ю;
  • якщо трубка забилася, система виведення конденсату дасть збій. Вода постійно накопичуватиметься під ящиками для овочів та фруктів. Регулярні протікання призводять до того, що волога проникає крізь обшивку корпусу і потрапляє на апаратні комплектуючі. Візуально визначити проблему неможливо, оскільки пластик здається герметичним. Вода протікає через мікротріщини.

При контакті вологи з апаратними вузлами відбувається коротке замикання, внаслідок якого технічні несправності.

Дренажний отвір у холодильнику варто почистити при появі першої ознаки утворення засмічення – неприємний запах. Не допускайте погіршення проблеми, адже внаслідок короткого замикання може зламатися мотор-компресор або будь-яка інша деталь.

Як прочистити зливний отвір у холодильнику з крапельною системою

Как прочистить сливное отверстие в холодильнике с капельной системой

З обслуговуванням техніки можна впоратися самостійно. Головне завдання власника холодильника – не пошкодити дренажну трубку, через яку вода виводиться із камери у спеціальний піддон. Якщо це станеться, то вода почне капати з тріщин, що утворилися. Не виключено, що краплі потраплять на проводку, внаслідок чого станеться коротке замикання. Тому не варто поспішати, ретельно підготуйтеся, а потім приступайте до очищення.

Інструкція:

1. Знеструмте холодильник. Вийміть усі продукти з камери. Дістаньте полиці, адже вони заважатимуть у процесі чищення дренажного отвору та трубки.

2. Щоб знайти трубку, якою тече конденсат, потрібно трохи відсунути агрегат від стінки. Як правило, дренажні трубки виготовлені із прозорого пластику. Місце їхнього підключення – середина корпусу. Направлений центральний елемент дренажної системи донизу, а саме до піддона мотора-компресора.

3. Спробуйте знайти дренажний отвір, він знаходиться в нижній частині холодильної камери.

4. У базову комплектацію багатьох пристроїв включено щітку для очищення системи зливу. Якщо його не було, то можна скористатися звичайними вушними паличками. Засуньте паличку в трубку, щоб забрати бруд. Всовуйте її на доступну глибину. Не можна, щоб вона застрягла.

5. Залийте ледве теплу воду в шприц. Промийте таким чином трубку. Під натиском бруд буде виведено із системи. Замість шприца можна використовувати медичну грушу. Вкрай важливо не переборщити. Занадто сильний напір призведе до того, що вода виллється з піддону та потрапить на компресор. Заливайте воду дозовано невеликими порціями. За необхідності надлишки вилийте з піддону.

6. Якщо вода безперешкодно витікає, додатково промийте трубку. На цьому процес чищення завершено.

7. У запущених випадках система забивається набагато сильніше. Тому необхідно підготувати довгий м'який дріт. Один кінець треба загнути, щоб утворилася петелька. Це дозволить уникнути механічного пошкодження трубки у процесі очищення дренажу.

8. Повільними обертаннями проштовхніть дріт у трубку. Повторюйте рух доти, доки засмічення не виявиться на зливному піддоні. Після цього додатково промийте трубку, як було описано у 5 та 6 пунктах інструкції.

Тепер ви знаєте, як прочистити зливний отвір у холодильнику. Видалення засмічення дозволить відновити працездатність дренажної системи. Однак іноді цього недостатньо. Підручними засобами неможливо позбутися цвілі, грибка та мікробів. На внутрішніх стінках трубки залишається сильний наліт органіки, що гниє. У таких випадках потрібна заміна капілярної трубки в холодильнику, ціна може відрізнятися в залежності від району, тому замовляйте ремонт холодильників у кваліфікованих майстрів, щоб вони усунули проблему спецобладнанням.

Інструкція з очищення холодильників No Frost

Моделі з підтримкою технології No Frost улаштовані трохи інакше. Тому через несвоєчасне очищення дренажної системи внизу морозилки утворюється льоду. Це призводить до зниження продуктивності холодильника. Рівень навантаження на мотор-компресор значно зростає. Прискорюється зношування двигуна. З'являється ризик перегорання.

У моделях із сухим заморожуванням дренаж розташований усередині захисної панелі. Тому для проведення очищення потрібно спочатку відкрити доступ до цього відсіку. Процес розбирання безпосередньо залежить від того, технікою якого бренду ви користуєтесь. В агрегатах Samsung необхідно спочатку зняти задню панель. Це відкриє доступ до трубки, і наступного очищення дренажу. Таку конструкцію має продукція підприємств: LG, Beko, Indesit.

Чистити дренажний отвір у холодильнику No Frost набагато важче. По-перше, виникає ризик неправильного демонтажу елементів корпусу або виникнення проблем у процесі збирання комплектуючих камери. По-друге, є можливість поломки кріплення або пошкодження вузлів технології холодного заморожування. Тому потрібно спочатку оцінити свої навички та здібності. Можливо, найкраще варто викликати спеціаліста. Тим більше, що у Києві ремонт холодильника можна виконати саме у сертифікованому сервісному центрі вашого бренду. Якщо вам потрібна допомога в діагностиці холодильника. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

 

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію