Скільки електроенергії споживає кондиціонер? Скільки електроенергії споживає кондиціонер за годину - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Скільки електроенергії споживає кондиціонер? Скільки електроенергії споживає кондиціонер за годину - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

253
Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

Ще задовго до того, як вибрати кондиціонер, потенційні власники цікавляться не тільки ціною обладнання та монтажу, його надійністю та довговічністю, але й вартістю “літньої прохолоди” – величиною щомісячних платежів за електрику. Як вважають багато "домашніх економістів", у яких немає жодної кліматичної техніки, після встановлення кондиціонера рахунки за електроенергію як мінімум подвоїться. Але таке твердження, як мінімум, не відповідає дійсності – споживання електроенергії кондиціонером не таке вже й велике. І якщо щомісячні платежі збільшаться, то не значно. У цій невеликій статті ми розповімо, скільки електроенергії витрачає кондиціонер і від чого залежить цей показник.

Енергоспоживання кондиціонера

Як підтвердить будь-який майстер з кондиціонерів, цей тип кліматичної техніки належати до енергоефективних пристроїв. Завдяки своїм конструкційним особливостям кондиціонер фактично не охолоджує повітря, а відбирає тепло з приміщення і переносить його назовні будівлі. І через це потужність пристрою, що віддається, завжди значно перевищує споживану. Ця особливість і викликає плутанину у визначенні потужності. Аналогічний принцип використовується в роботі так званих “теплових насосів” – одних із найенергоефективніших кліматичних приладів, які можуть вилучати тепло із найнесподіваніших джерел.

Расход электроэнергии кондиционером

Потужність кондиціонера

Всупереч багатьом міфам, звичайний кондиціонер, потужність охолодження (нагріву) якого становить 2-4 кВт, не вимагає прокладання нової проводки і може включатись у звичайну електророзетку. Адже його фактичне споживання електрики не перевищує 0,5 – 1,7 кВт (залежно від виставленого комфортного значення та від навколишньої температури). Але ці значення можуть суттєво відрізнятися у моделях різних виробників. При цьому слід звернути увагу на паспортні характеристики вибраного приладу та параметри існуючої електропроводки в будинку.

У старих будинках проводка прокладалася за старими радянськими стандартами і розетки планувалося підключення приладів із сумарним споживанням струму 6,3 або 10 А, що відповідає максимальної потужності приблизно 1,3 або 2 кВт. На цю потужність розрахована товщина проводки та електрична арматура (електророзетки та захисні автомати на щитку). У сучасніших будинках цей показник набагато вищий – внутрішні електромережі житлових будинків монтують з урахуванням максимального струму 10 або 16 А (максимальна потужність 2 –3,5 кВт).

З огляду на те, що кондиціонер зазвичай включають спочатку спекотного сезону і він повинен безперервно працювати до настання осінньої прохолоди, перш ніж підключати його до електромережі, необхідно переконатися, що всі елементи електропроводки впораються з навантаженням. Не рекомендується підключити спліт-системи до електророзетки, якщо її допустима потужність наближається до граничної. Завжди потрібно мати запас потужності на випадок непередбачених кидків струму та інших аварійних ситуацій.

Скільки електроенергії витрачає кондиціонер за годину

Як уже зазначалося вище, кондиціонери належать до енергоефективних приладів, однак різні моделі за цим показником можуть відрізнятися. Враховуючи, що це суттєво впливає на витрати електроенергії, для оцінки енергоефективності застосовують два основні показники: COP та EER. Ці коефіцієнти надають обладнанню залежно від його узагальнених показників. Їхні значення позначаються латинськими літерами від А до П. При цьому найвищі значення мають спліт-системи з категорією А.

Показник СОР характеризує співвідношення між величиною теплової енергії, що виробляється, і витрачається. Для розрахунку береться потужність обладнання при повному завантаженні, що функціонує в режимі нагрівання приміщення. При розрахунку коефіцієнта EER береться до уваги співвідношення аналогічних параметрів лише у режимі охолодження.

У середньому на охолодження або обігрів приміщення площею близько 20 квадратних метрів максимальне споживання кондиціонера становить близько 600 Ватт на годину в спекотні або холодні дні (в режимах охолодження або обігріву). Якщо порівнювати цей показник з іншими електроприладами, він практично не перевищує споживання електроенергії комп'ютером у кВт годину.

Скільки кіловат на місяць

Але найчастіше потенційних власників більше цікавить, скільки споживає кондиціонер за місяць. Однак цей показник залежить від багатьох факторів і більш-менш точно розрахувати його можуть лише фахівці. Це і погодні властивості, і кількість людей у приміщенні, наявність в кімнаті іншої побутової техніки, висота кімнат, також наявність утеплення стін та інших конструкцій приміщення. Але в жодному разі вийде на така вже й лякаюча цифра.

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,0988 s
    65
    cache

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані