Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками ⭐️ Читайте в нашому матеріалі - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками ⭐️ Читайте в нашому матеріалі - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи власноруч

90
Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками

Самостійна чистка кондиціонера з спліт-системою

Основним способом забезпечення високої ефективності роботи сучасних спліт-систем є своєчасна профілактика та належний догляд. Найвигідніше укласти договір на сезонне сервісне обслуговування із сервіс центром. У таких випадках, перед початком “гарячого” сезону, майстер виконає чищення внутрішнього та зовнішнього модулів, перевірить кількість холодоагентів та, при необхідності, виконати ремонт кондиціонера. При інтенсивній експлуатації спліт-систему чистять кілька разів на рік. Якщо немає можливості запросити спеціаліста, очищення кондиціонера можна виконати самостійно.

Коли потрібно чистити кондиціонер

При охолодженні приміщення через теплообмінники внутрішнього та зовнішнього блоків спліт-системи постійно проходять потужні повітряні потоки. Пил та інші забруднювачі, що є в повітрі, частково затримуються фільтрами, але частина з них проникають всередину блоку і осідають на теплообміннику. Крім цього всередину зовнішнього блоку часто потрапляє листя та інші дрібні предмети. Вони перешкоджають охолодженню холодоагенту в конденсаторі, знижуючи ефективність кліматичної системи. Накопичення пилу та грязьові відкладення в кімнатному блоці, крім погіршення характеристик кондиціонера, створюють живильне середовище для утворення небезпечних для здоров'я мікробів і призводять до появи пилових кліщів.

Першими ознаками того, що потрібно запросити майстра сервісцентру або виконати чищення кондиціонера, є:

 1. Поява неприємного запаху після включення спліт-системи.
 2. Збільшення витрати електрики при зниженні ефективності приладу.
 3. Виникнення гулу, стукотів чи потріскування всередині кімнатного блоку або зовнішнього модуля спліт-системи.
 4. Підтікання конденсату з-під внутрішнього модуля, поява “хлюпаючих” або “булькаючих” звуків.

Ретельне очищення елементів кондиціонера здебільшого усуває ці прояви.

Порядок самостійного очищення кондиціонера

Порядок самостійного очищення кондиціонера

Перш ніж приступати до будь-яких робіт, необхідно знеструмити прилад, витягнувши вилку з електророзетки або відключивши захисний автомат.

Найскладніше чистити зовнішній блок. Це пов'язано з тим, що він часто розташований на зовнішній стіні будівлі, в місці з обмеженою доступністю. Якщо немає можливості отримати доступ до елементів зовнішнього блоку наявними засобами, запросіть спеціаліста сервіс центру. У випадках, коли модуль встановлений на невеликій висоті або на балконі (лоджії), очищення можна виконати самостійно. Для цього:

 • міцно встановіть драбину або драбину (при необхідності);
 • відкрутивши кріплення акуратно зніміть захисний кожух блоку;
 • видаліть все виявлене всередині модуля сміття;
 • очистіть усі доступні поверхні за допомогою потужного пилососа;
 • частини внутрішньої начинки, що залишилися, прочистіть щіткою;
 • протріть внутрішні елементи корпусу та теплообмінник м'якою вологою серветкою;
 • з особливою обережністю звертайтеся до електричної частини. Уникайте попадання води на деталі;
 • Зберіть корпус.

Дайте деталям просохнути і лише після цього вмикайте прилад у мережу.

Очищення кімнатного блоку виконується за кілька етапів:

 1. Очищення фільтрів. Щоб зняти фільтри, достатньо відкрити пластикову кришку, потягнувши її на себе та вгору. Вийміть сітчасті фільтруючі пластини та промийте їх теплою (не гарячою) водою. Для посилення ефекту у воду можна додати рідке мило. Після цього пластинки промивають чистою водою, просушують, протирають м'якою тканиною.
 2. Очищення теплообмінника. Складність операції пов'язана з тим, що пластини випарника розташовані дуже щільно і очистити їх можна тільки довгощі щітками або потужним пилососом, з використанням найбільш підходящої насадки. Якщо пил встиг змішатися з конденсатом і на поверхні пластин утворилася грязьова плівка, без допомоги пароочисника, яким користуються професіонали, не обійтися. Зверніться до майстра сервіс центру.
 3. Очищення вентилятора. У кімнатному модулі для обдування використовується вентилятор типу ротора. Він є валом, на якому розміщені лопаті-пластини, на яких з часом осідає пил. При цьому їх вага збільшується та знижується ефективність обдування. Для очищення лопаті змочують теплим мильним розчином і дають розмокнути нальоту. Після цього достатньо включити вентилятор на найнижчу швидкість і залишки бруду вилетять назовні. Залишки після вимкнення кондиціонера прибирають зубною щіткою. Перш ніж приступати до цієї процедури, захистіть підлогу та стіни від попадання бризок.
 4. Очищення дренажу. Для запобігання утворенню цвілі регулярно промивайте розчином посудомийного засобу ванну для збору конденсату і сам шланг. Іноді для відновлення прохідності дренажного каналу потрібно попередньо прочистити тросиком.

Регулярне очищення кліматичних пристроїв дозволить не лише запобігти появі неприємного запаху та утворенню небезпечної мікрофлори, але й продовжить термін безремонтної експлуатації.

Коментарі ()

  Зв'яжіться з нами !
  0,1461 s
  database
  135