Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками ⭐️ Читайте в нашому матеріалі - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками ⭐️ Читайте в нашому матеріалі - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи власноруч

248
Як почистити кондиціонер: чищення спліт-системи своїми руками

Самостійна чистка кондиціонера з спліт-системою

Основним способом забезпечення високої ефективності роботи сучасних спліт-систем є своєчасна профілактика та належний догляд. Найвигідніше укласти договір на сезонне сервісне обслуговування із сервіс-центром. У таких випадках, перед початком “гарячого” сезону, майстер виконає чищення внутрішнього та зовнішнього модулів, перевірить кількість холодоагентів та, при необхідності, виконати ремонт кондиціонера та ремонт спліт системи. При інтенсивній експлуатації спліт-систему чистять кілька разів на рік. Якщо немає можливості запросити спеціаліста, очищення кондиціонера можна виконати самостійно.

Коли потрібно чистити кондиціонер

При охолодженні приміщення через теплообмінники внутрішнього та зовнішнього блоків спліт-системи постійно проходять потужні повітряні потоки. Пил та інші забруднювачі, що є в повітрі, частково затримуються фільтрами, але частина з них проникають всередину блоку і осідають на теплообміннику. Крім цього всередину зовнішнього блоку часто потрапляє листя та інші дрібні предмети. Вони перешкоджають охолодженню холодоагенту в конденсаторі, знижуючи ефективність кліматичної системи. Накопичення пилу та грязьові відкладення в кімнатному блоці, крім погіршення характеристик кондиціонера, створюють живильне середовище для утворення небезпечних для здоров'я мікробів і призводять до появи пилових кліщів.

Першими ознаками того, що потрібно запросити майстра сервіс-центру або виконати чищення кондиціонера, є:

 • Поява неприємного запаху після включення спліт-системи.
 • Збільшення витрати електрики при зниженні ефективності приладу.
 • Виникнення гулу, стукотів чи потріскування всередині кімнатного блоку або зовнішнього модуля спліт-системи.
 • Підтікання конденсату з-під внутрішнього модуля, поява “хлюпаючих” або “булькаючих” звуків.

Ретельне чищення та ремонт кондиціонера здебільшого усуває ці прояви.

Порядок самостійного очищення кондиціонера

Порядок самостійного очищення кондиціонера

Перш ніж приступати до будь-яких робіт, необхідно знеструмити прилад, витягнувши вилку з електророзетки або відключивши захисний автомат.

Найскладніше чистити зовнішній блок. Це пов'язано з тим, що він часто розташований на зовнішній стіні будівлі, в місці з обмеженою доступністю. Якщо немає можливості отримати доступ до елементів зовнішнього блоку наявними засобами, запросіть спеціаліста сервіс-центру. У випадках, коли модуль встановлений на невеликій висоті або на балконі (лоджії), очищення можна виконати самостійно. Для цього:

 • міцно встановіть драбину або драбину (при необхідності);
 • відкрутивши кріплення акуратно зніміть захисний кожух блоку;
 • видаліть все виявлене всередині модуля сміття;
 • очистіть усі доступні поверхні за допомогою потужного пилососа;
 • частини внутрішньої начинки, що залишилися, прочистіть щіткою;
 • протріть внутрішні елементи корпусу та теплообмінник м'якою вологою серветкою;
 • з особливою обережністю звертайтеся до електричної частини. Уникайте попадання води на деталі;
 • Зберіть корпус.

Дайте деталям просохнути і лише після цього вмикайте прилад у мережу.

Очищення кімнатного блоку виконується за кілька етапів:

 • Очищення фільтрів. Щоб зняти фільтри, достатньо відкрити пластикову кришку, потягнувши її на себе та вгору. Вийміть сітчасті фільтруючі пластини та промийте їх теплою (не гарячою) водою. Для посилення ефекту у воду можна додати рідке мило. Після цього пластинки промивають чистою водою, просушують, протирають м'якою тканиною.
 • Очищення теплообмінника. Складність операції пов'язана з тим, що пластини випарника розташовані дуже щільно і очистити їх можна тільки спеціальними щітками або потужним пилососом, з використанням найбільш підходящої насадки. Якщо пил встиг змішатися з конденсатом і на поверхні пластин утворилася грязьова плівка, без допомоги пароочисника, яким користуються професіонали, не обійтися. Зверніться до майстра сервіс-центру.
 • Очищення вентилятора. У кімнатному модулі для обдування використовується вентилятор типу ротора. Він є валом, на якому розміщені лопаті-пластини, на яких з часом осідає пил. При цьому їх вага збільшується та знижується ефективність обдування. Для очищення лопаті змочують теплим мильним розчином і дають розмокнути нальоту. Після цього достатньо включити вентилятор на найнижчу швидкість і залишки бруду вилетять назовні. Залишки після вимкнення кондиціонера прибирають зубною щіткою. Перш ніж приступати до цієї процедури, захистіть підлогу та стіни від попадання бризок.
 • Очищення дренажу. Для запобігання утворенню цвілі регулярно промивайте розчином посудомийного засобу ванну для збору конденсату і сам шланг. Іноді для відновлення прохідності дренажного каналу потрібно попередньо прочистити тросиком.

Регулярне очищення кліматичних пристроїв дозволить не лише запобігти появі неприємного запаху та утворенню небезпечної мікрофлори, але й продовжить термін безремонтної експлуатації.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0892 s
  69
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані