Не працює вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера | Діагностика неполадок побутових кондиціонерів та усунення причин - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не працює вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера | Діагностика неполадок побутових кондиціонерів та усунення причин - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, коли вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера не працює

756
Що робити, коли вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера не працює

Як відомо, спліт-системи не генерують холоду. Вони відбирають тепло з повітря всередині кімнати, використовуючи теплообмінні поверхні випарника і переносять його назовні будівлі, де тепло розсіюється через теплообмінник конденсатора. Якби теплообмінні процеси проводилися за рахунок природного руху повітряних мас, габарити конденсатора та випарника збільшилися б у десятки разів. Щоб забезпечити компактність приладу, на обох теплообмінниках передбачено примусове обдування їх поверхонь вентиляторами. У побутовій спліт-системі їх як мінімум два: один знаходиться у кімнатному блоці, інший – у зовнішньому. І якщо не працює хоча б один вентилятор побутового кондиціонера, охолодження повітря не відбувається, а кондиціонер працює як вентилятор. У таких випадках потрібен ремонт кондиціонерів, і ми готові оперативно прийти на допомогу.

Вал вентилятора кондиционера

Не працює вентилятор кондиціонера

Якщо після включення кондиціонера ви не почули звичний шум вентиляторів кімнатного та зовнішнього модулів та рокіт мотор-компресора, не поспішайте дзвонити в сервіс-центр або розбирати прилад для самостійної діагностики. Насамперед перевірте, чи є в електророзетці живлення та, чи реагує система кондиціювання на команди з пульта. Якщо запустити кліматичний прилад за допомогою “дистанційки” не вдалося, прочитайте у посібнику користувача інформацію про те, як увімкнути кондиціонер із панелі кімнатного модуля та виконайте всі рекомендації виробника. Якщо ця спроба виявилася безуспішною, напевно один з компонентів спліт-системи вийшов з ладу або перегорів запобіжник у зовнішньому блоці. Також часто причиною непрацездатності кондиціонерів є поломки вентиляторів.

Принцип роботи вентилятора кондиціонера

Вентилятори внутрішнього та зовнішнього модуля спліт-системи розрізняються, як за потужністю і габаритами, так і за конструкцією та формою лопатей. У внутрішньому модулі розташування елементів крильчатки обрано так, щоб забезпечити максимальне обдування випарника і забезпечити рівномірний розподіл холодного повітря по кімнаті. У рух циліндричну крильчатку наводить електродвигун, швидкість обертання якого встановлює керуючий контролер залежно від обраного користувачем режиму. Вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера має традиційну конструкцію – лопаті, насаджені на вал потужного електродвигуна. Повертаючись, вони спрямовують інтенсивний повітряний потік на конденсатор, сприяючи відведенню перенесеного з кімнати тепла навколишнє повітря.

Не работает вентилятор наружного блока кондиционера

Чому не крутиться вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера

Досить часто з кімнатного блоку замість приємної прохолоди надходить звичайне тепле повітря. При цьому зовнішній блок кондиціонера не вмикається і не чутно звичного шуму вентилятора. Через деякий час перестає "гуркотіти" і компресор, зупиняючись від перегріву. Винуватцем відсутності холоду у таких ситуаціях найчастіше стає вентилятор зовнішнього блоку. Причиною поломки цього вузла можуть стати:

 • осідання на лопаті пилового нальоту або грязьових відкладень, які обтяжують вентилятор, знижуючи його продуктивність або викликають дисбаланс (лопаті мають різну вагу);
 • попадання в зону обертання сторонніх предметів, які уповільнюють або повністю блокують пересування лопатей;
 • механічна дія на корпус зовнішнього модуля або вентилятора;
 • різкі перепади напруги;
 • відсутність мастильних матеріалів у рухомих вузлах вентилятора;
 • помилки під час монтажу зовнішнього модуля спліт-системи;
 • порушення рекомендованих виробником температурних режимів;
 • заводські дефекти.

До ознак несправності відносять підвищену вібрацію, незвичайні шуми, а часто, навіть без видимої причини, відключається вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера. Деякі сучасні моделі мають систему самодіагностики і якщо не працює зовнішній блок кондиціонера, на дисплеї відображається сервісний код, розшифрувавши який можна дізнатися характер несправності. У модифікаціях без екрана код помилки визначається станом індикаторів на панелі внутрішнього модуля. Оскільки зовнішній модуль встановлений ззовні приміщення та контролювати його роботу дуже проблематично, система самодіагностики дозволяє своєчасно визначити несправність та попередити власника про необхідність ремонту.

Не работает вентилятор внутреннего блока кондиционера

Що робити, якщо не крутиться вентилятор внутрішнього блоку кондиціонера

Якщо через кілька хвилин після пуску кондиціонера не з'явився потік повітря з жалюзі, напевно не працює вентилятор внутрішнього блоку кондиціонера. Сам електродвигун, що обертає крильчатку модуля, має ресурс, що в рази перевищує термін служби кондиціонера, тому ця деталь ламається дуже рідко.

Тому якщо не вмикається внутрішній блок кондиціонера, насамперед необхідно перевірити:

 • відсутність перешкод для обертання крильчатки вентилятора (іній або льоду, сторонні предмети:
 • легкість обертання блоку крильчатки (для цього знеструмлюють прилад, відкривають передню кришку кімнатного модуля та рукою перевіряють вільність обертання лопатей);
 • стан поверхонь крильчатки (чи немає товстого шару бруду) та чистоту елементів повітряного фільтра.

Іноді причиною ставати пусковий або робочий конденсатор, що вийшов з ладу, порушення контактів внутрішньої проводки, а також збій або поломка управляючого електронного модуля.

Не крутиться вентилятор у спліт системі

Основними причинами поломок вентиляторів вважається експлуатація агрегату при дуже низькій температурі і відсутність належного догляду як за внутрішнім, так і за зовнішніми частинами спліт-системи. Якщо чистку фільтрів внутрішнього модуля можна виконати самостійно, всі профілактичні роботи на зовнішньому модулі зазвичай виконують фахівці сервіс-центру. Адже він розташовується найчастіше на великій висоті, а влаштування зовнішнього блоку кондиціонера технічно складне. Крім цього для усунення більшості поломок знадобиться розгерметизація контуру (з подальшою заправкою), що без спеціальних приладів та пристроїв виконати неможливо. Тому, якщо не крутиться вентилятор кондиціонера, відразу ж звертайтеся до нашого диспетчера і вже незабаром справний кондиціонер наповнить ваш будинок живлющою прохолодою.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

 

 

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію