Як правильно почистити кондиціонер (зовнішній блок) самостійно? Інструкція з очищення спліт-системи своїми руками - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як правильно почистити кондиціонер (зовнішній блок) самостійно? Інструкція з очищення спліт-системи своїми руками - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як правильно почистити кондиціонер (зовнішній блок) самостійно?

704
Як правильно почистити кондиціонер (зовнішній блок) самостійно?

Найкращим способом створення у приміщенні комфортного мікроклімату вважається встановлення сучасної спліт-системи. Такі кондиціонери мають величезну кількість переваг перед приладами інших конструкцій. Серед них простота монтажу та обслуговування, а також невисока ціна. Однак кондиціонери, як і будь-які інші побутові прилади потребують регулярного обслуговування і, перш за все, очищення фільтрів та елементів теплообмінника від пилу та різних забруднень.

Найбільш ретельним та ефективним очищення кондиціонера виходить у професіоналів. Цьому сприяє відмінне знання конструкції обладнання, послідовності розбирання, а також наявність спеціального обладнання та пристроїв. Тому, щоб не витрачати даремно свій час на не завжди якісне чищення, зверніться до сервісного центру, що виконує ремонт кондиціонерів. Лише за кілька годин ваш кондиціонер буде працювати як новий, насичуючи кімнату освіжаючим холодом.

Как почистить кондиционер: чистка сплит-системы своими руками

А якщо ви вирішили почистити кондиціонер своїми руками, ми підготували докладну інструкцію, в якій розповімо, як це зробити.

Прочитавши статтю, вам не доведеться більше вводити в пошуковий рядок запити "як почистити кондиціонер" або "як почистити кондиціонер". Отже, перш ніж розпочинати опис самого процесу чищення, спробуємо розібратися, як поводиться кондиціонер, який потребує негайного обслуговування.

Як дізнатися, коли настав час почистити кондиціонер

Пил, мікроби та різні природні домішки завжди присутні у навколишньому повітрі. Плюс до всього через особливості конструкції кондиціонера всередині створюються умови для розвитку цвілі, грибка та пилових кліщів. У процесі роботи кількість цих небезпечних компонентів, що потрапляють у охолоджене повітря, лише збільшується. І це несприятливо позначається на здоров'ї людей, які перебувають у приміщенні, викликаючи алергію, різні захворювання шкіри і навіть астму.

Серед основних ознак, що вказують на забруднення елементів кондиціонера, можна виділити:

 • виникнення неприємного запаху після запуску кондиціонера;
 • збільшення витрати електрики;
 • поява незрозумілої вібрації, гулу та потріскування під час роботи;
 • текти конденсату, "похлюпування" або дивне "булькання".

Якщо ви звернули увагу на появу хоча б одного з "симптомів", настав час замислитися, як почистити кондиціонер у домашніх умовах і чи варто братися до робіт самому або викликати спеціаліста сервіс-центру. Оскільки спліт-система складається з двох окремих частин: внутрішнього та зовнішнього блоків, розглянемо процес чищення кожного з них окремо.

Як самому почистити кондиціонер (внутрішній блок)

Для підтримки працездатності внутрішнього блоку спліт-системи достатньо регулярно очищати:

 • внутрішній фільтр;
 • елементи вентилятора;
 • дренажний вузол;
 • поверхні теплообмінника.

Оскільки конструкційно всі внутрішні блоки мало відрізняються один від одного, виконати профілактику кондиціонерів samsung або інших виробників можна так само як почистити кондиціонер Lg. Для початку необхідно відключити кондиціонер від електрики, витягнувши вилку шнура кондиціонера або відключити подачу живлення автоматично на розподільному електрощиті.

Зазвичай, чищення кондиціонера в домашніх умовах починається з промивання фільтра. Для цього піднімаємо до упору пластикову передню захисну кришку внутрішнього блоку і знімаємо сітчасті фільтри, акуратно потягнувши їх на себе. Після цього промийте сітку під проточною водою та висушіть фільтри при кімнатній температурі. При сильному забрудненні перед тим як промити, фільтри можна замочити в розчині рідкого мила. Оскільки фільтри виготовлені із пластмаси, не можна його сушити теплим повітрям через можливу деформацію.

Наступним кроком профілактики кондиціонера є чищення теплообмінника (радіатора). Перед тим як почистити кондиціонер Samsung або модель іншого виробника, захистіть стіни та підлогу від можливих попадань бруду, який може потрапити туди при виконанні робіт. Отже, приступаємо:

 • зніміть передню кришку, відкрутивши кілька саморізів;
 • витягніть сітки, що фільтрують (якщо ви їх не зняли для промивання);
 • акуратно "пройдіться" по пластинах випарника пилососом або довговорсовим пензлем;
 • сильні забруднення можна видалити за допомогою пароочисника;
 • запустіть кондиціонер у режимі рециркуляції та розпорошіть в області забору повітря антисептик.

Деякі моделі можуть потребувати демонтажу нижньої панелі внутрішнього блоку, які також закріплені на саморізи. Якщо регулярно виконується чищення кондиціонера своїми руками за допомогою пилососа, то, напевно, не доведеться робити більш ретельне очищення із залученням фахівців із сервіс-центру.

Ще одним компонентом кондиціонера, який необхідно очистити від пилу та нальоту, є вентилятор. Іноді бруд наскільки осідає на його лопаті, що він зовсім не може прокручуватися. Це може стати причиною виходу з експлуатації електродвигуна. Для очищення від бруду можна пензликом нанести на лопаті мильний розчин та через деякий час, коли бруд розчиниться, запустити вентилятор на мінімальній швидкості. Після того, як бруд відірветься від вентилятора, знову вимкніть його і повторно прочистить лопаті пензликом або зубною щіткою.

Крім цього, при виконанні профілактики внутрішнього блоку слід не забути про очищення системи дренажних каналів. Саме тут найчастіше створюються умови для розвитку грибків та, як наслідок, появи неприємних запахів. Якщо забивається дренаж, кондиціонер починає плакати. Перед тим як промити кондиціонер, від'єднайте піддон від трубки та плати. Після цього вийміть його з корпусу та ретельно промийте під струменем води. Для промивання використовують мильний розчин або нейтральні миючі засоби. Дренажну трубку потрібно продути, використовуючи для цього компресор або потужний пилосос. Для знищення плісняви ​​поверхню додатково обробляють протигрибковими розчинами.

Як чистити кондиціонер у домашніх умовах (зовнішній блок)

Головна проблема при очищенні зовнішнього блоку - дістатися місця його установки. Він встановлюється зовні будівель і часто на великій висоті. Через це чищення кондиціонера самостійно стає проблематичним, а в деяких випадках і неможливим. У разі без допомоги фахівців обійтися не вдасться. Але якщо вам пощастило і забезпечили собі повноцінний доступ до зовнішнього блоку, можна приступати до його профілактики. Для цього:

1. Вимкніть прилад від електромережі. Для цього необхідно витягнути вилку з розетки або вимкнути автомат на щиті.

2. Зніміть захисний кожух і видаліть сміття, яке можна дістати;

3. Повторіть цю операцію “пройшовшись” по поверхнях потужним пилососом;

4. Промийте лопаті вентилятора за допомогою вологої губки;

5. Для промивання радіатора можна використовувати потужний струмінь води, пароочисник або мінімийку. Уникайте потрапляння води на електричні модулі кондиціонера;

6. Витріть всі поверхні вологою м'якою серветкою та дочекатися повного висихання деталей від вологи.

Перед тим як чистити кондиціонер зовні, приготуйте мильний розчин або використовуйте будь-який миючий засіб, який розчиняє жири. Попередньо нанесіть розчин на особливо забруднені ділянки. Після проникнення розчину в структуру бруду, промийте цю ділянку водою.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1073 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані