Чому пральна машинка не вмикається і не горять індикатори - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому пральна машинка не вмикається і не горять індикатори - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому не працює або взагалі не горить дисплей пральної машини

49
Чому не працює або взагалі не горить дисплей пральної машини

Більшість марок пральних автоматів виробники оснащують невеликим екраном. Він використовується для вибору програмних режимів та додаткових опцій, а також для відображення поточного етапу та часу, що залишився до завершення циклу прання. Крім цього на дисплей виводяться сервісні та аварійні кодові повідомлення за допомогою яких можна дізнатися причину зупинки машинки та іншу корисну інформацію. Модуль відображення інформації зібраний на цифрових компонентах, тому ремонт пральної машини при поломках дисплея слід довірити спеціалістам сервіс-центру.

Що робити, якщо не світиться дисплей пральної машинки

У більш старих та бюджетних модифікаціях пралень для відображення сервісної інформації використовуються світлодіодні індикатори, що розміщуються на лицьовій панелі. Але враховуючи ряд обмежень і незручностей такого способу індикації, користувачі переважно віддають перевагу машинкам з цифровим дисплеєм. Тим більше, що наявність табло на вартість таких пралень впливає не суттєво.Чому пральна машинка не вмикається і не горять індикатори - 18

Сучасні СМА оснащують кількома типами табло:

 • графічними, із прихованими елементами вибору режимів;
 • рідкокристалічними, що дозволяють відображати сервісну інформацію в буквенно-цифровому вигляді;
 • сенсорними, що дозволяють керувати режимами роботи прання дотиками пальців.

Незважаючи на високу надійність елементної бази, іноді з різних причин екран може вийти з ладу. Зовні це може виявлятися так:

 • після запуску прання підсвічування на табло не світиться і ніякі маніпуляції з елементами керування не допомагають;
 • дисплей світиться, але інформація на ньому не змінюється при натисканні будь-яких програмних або опціональних клавіш.

Причина поломки може бути, як у самому модулі індикації або з'єднувальних дротах, і на платі управляючого контролером. Про основні причини поломок модуля індикації, а також про методи діагностики та ремонту йтиметься у цій невеликій статті.

Причини, не пов'язані з поломкою обладнання

Перш ніж дзвонити в сервіс-центр або приступати до діагностики поломки самостійно, переконайтеся, що в розетці, в яку включено прання, є напруга. Це можна зробити тестером, мультиметром або підключивши справний інший електроприлад. Також необхідно перевірити:

 • не активовано функцію блокування від дітей. У таких випадках табло світиться, інформація про етапи та час прання відображається, але прання не реагує на натискання елементів керування. Зазвичай під час роботи у такому режимі на індикаторі є відповідна піктограма. Щоб вимкнути функцію, достатньо натиснути відповідні кнопки (для кожної моделі можуть відрізнятися. Актуальна комбінація вказана в
 • документації користувача);
  не стався збій у схемі керуючого контролером. Для ліквідації підвисання достатньо знеструмити пральну машину на чверть години, витягнувши вилку з електромережі.

Якщо ці дії не привели до успіху, слід звернутися до сервісного центру та запросити майстра, який оперативно виконає ремонт пральної машини.

Що може зламатися, якщо не горить дисплей

Поломок, що призводять до відсутності свічення дисплея досить багато, тому знайти та усунути несправність самостійно дуже складно. Але в деяких випадках, за належного досвіду, вдається відновити роботу машинки самостійно. Ми розглянемо найпоширеніші несправності машинок-автоматів, їх причини та що потрібно робити. Але слід враховувати, що часто після невдалого самостійного ремонту візит майстра обходиться набагато дорожче.поломка електронного керуючого контролером

 • Збій або поломка електронного контролера. При такій несправності дисплей може не підсвічуватись, а може не реагувати на дії користувача. Причиною пошкодження найчастіше стає кидок мережної напруги або потрапляння надмірної вологи на доріжки друкованої плати. Внаслідок цього доріжки вигорають або замикаються між собою. Майстер візуально або за допомогою приладів знаходить несправний компонент або ділянку плати та усуває поломку. Найчастіше вдається знайти дефект і обмежиться дрібним ремонтом, але при великих поломках або при вигоранні процесора доводиться встановлювати нову плату.
 • Несправність модуля індикації. При цьому табло не вмикається, а іноді пральна машина перестає працювати зовсім. Причини порушення роботи електронних компонентів модуля такі самі, як у попередньому пункті. Для відновлення працездатності модуля доріжки на платі пропаюють, а несправні радіодеталі змінюють справні. Якщо відновити плату індикації не вдається, змінюють її на нову.
 • Ушкодження одного або кількох провідників шлейфу, що з'єднує плати управляючого контролером та модуля індикації. Найбільш частою причиною таких поломок стає підвищена вологість у приміщенні або перетирання провідників від вібрації, які постійно виникають під час прання. Від вологості контакти окислюються і порушується їхня провідність. Виявлятися поломка може по-різному, залежно від того, контакт якого провідника порушено. Підсвічування дисплея може бути відсутнім або машинка може не запускатися взагалі. У процесі ремонту майстер шукає несправний провідник і пропаює його з обох плат. За потреби його змінюють на справний. Якщо пошкоджено групу провідників – встановлюють новий шлейф.

Причини відсутності свічення дисплея можуть стати поломки та інших компонентів прання. Локалізувати поломку зможе лише майстер сервіс-центру після ретельної діагностики обладнання.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0954 s
  67
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані