Чому зник звук на плазмовому телевізорі? Причини поломок та способи вирішення | Блог СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому зник звук на плазмовому телевізорі? Причини поломок та способи вирішення | Блог СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому зник звук на плазмовому телевізорі?

474
Чому зник звук на плазмовому телевізорі?

Часи "німого" кіно давно минули і якщо раптом пропадає звуковий супровід цікавої програми, мало хто з власників телевізорів готовий миритися з цим, і відразу ж звертаються до сервісцентру. Ми надаємо послуги для відновлення працездатності всіх типів побутових пристроїв. Достатньо зв'язатися з диспетчером та уточнити час візиту майстра.

Але якщо ви вирішили спробувати виконати ремонт телевізора самостійно, тоді ця невелика стаття для вас.

На телевизоре нет звука

Чому зник звук на телевізорі?

Не завжди відсутність звукового супроводу спричинена поломками всередині апарату. Часто причини відсутності звуку на телевізорі пов'язані з неправильними налаштуваннями користувача. Тому перш ніж звертатися до сервісцентру або приступати до самостійної діагностики та ремонту, необхідно переконатися що:

 • виставлений з дистанційки рівень гучності не так на нульовій позначці;
 • не активовано режим "без звуку" (зазвичай він включається клавішею "mute");
 • обране джерело контенту нормально транслює звук;
 • як вихідний пристрій для відтворення звукового супроводу обрані динаміки телевізійного приймача;
 • в роз'єм для підключення головних телефонів не підключено жодного пристрою або окремого шнура;
 • дистанційка справна та батарейки не розряджені;
 • програмне забезпечення (“прошивка”) оновлено до останньої версії.

Якщо проблем із установками не виявлено, потрібно звернутися до спеціалістів сервісного центру або спробувати відновити звук самостійно.

Куди звертатись?

Наші фахівці усунуть будь-які проблеми зі звуком не пізніше ніж через добу після звернення до диспетчера. І цей термін не залежить від складності поломки або марки та року випуску телеприймача. Ми усунемо несправність вчасно, навіть якщо знадобляться рідкісні оригінальні динаміки для телевізора Lg або будь-яка запчастина для будь-яких брендів. Для заміни ми використовуємо лише оригінальні деталі, рекомендовані виробником. На всі роботи та встановлені компоненти надається тривала гарантія.

Ремонт звука в телевизоре

Виявляємо причину зникнення звуку у телевізорі

Серед найчастіших причин, через які не відтворюють звуковий супровід динаміки телевізора можна виділити наступні:

 1. Несправність одного з радіоелементів, підгоряння контактів або доріжки друкованої плати блоку живлення. У разі звук відсутній повністю чи зникає часом. Це викликано нестабільністю напруги, що видається блоком на аудіопідсилювач. Найчастіше виявити причину можна візуально. Для усунення поломки потрібно пропайка порушеного контакту, заміна несправного компонента або всієї плати.
 2. Пошкодження обмотки або несправність контактів динаміків телевізора. Часто за таких поломок спочатку хриплять динаміки телевізора, а згодом звук зникає. Щоб переконатися, що дійсно проблема в гучномовцях, потрібно підключити до телевізійного приймача навушники. Якщо звук у них відтворюється нормально – потрібно купити динаміки для телевізора та замінити на них пошкоджені. Перевірити динаміки можна мультиметром, вимірявши опір обмотки. Воно, залежно від марки, має становити від 4 до кількох десятків Ом.
 3. Вихід з ладу мікросхем підсилювача низької частоти. Зовнішнє пошкодження мікросхем динаміків телевізора може виявлятися повною відсутністю звуку або постійним його пропаданням. При цьому у підключених зовнішніх навушниках звук також відсутній. Для відновлення нормальної роботи приймача необхідно замінити "звукову" мікросхему.
 4. Збій або поломка електронних компонентів головної плати телевізора (іноді називають материнською). Зовні така поломка може бути по-різному. Це і раптове пропадання звуку на короткі проміжки та повна відсутність аудіосупроводу. Можна спробувати перезавантажити програмне забезпечення, вимкнувши вилку шнура телевізора на чверть години. Але найчастіше доводиться виконувати ремонт або заміну плати, що під силу лише спеціалістам сервісцентру.

Немає звуку на телевізорі під час підключення ПК через HDMI

Якщо ви переглядаєте відеоконтент через телевізор від зовнішнього джерела по HDMI кабелю (комп'ютер, ТБ або ігрова приставка та ін.), то не завжди відсутність звуку вказує на те, що сталася поломка динаміків телевізора або елементів звукового тракту. У таких випадках необхідно перевірити налаштування джерела контенту, а також установки самого телевізора – як вход для звуку повинен бути обраний відповідний порт HDMI.

Якщо ви впевнені в правильності налаштувань і підключення виконано правильно, потрібно перевірити сам кабель HDMI на відсутність заломів або обривів, а також стан гнізд на телеприймачі і на зустрічному пристрої. Цілісність HDMI кабелю можна перевірити шляхом тимчасової заміни його на свідомо справний. Без дефектів HDMI-гнізда можна переконатися підключивши кабель на інший вхід (зазвичай в сучасних телевізійних приймачах їх кілька).

Якщо вхід не працює, зверніться до наших спеціалістів, оскільки заміна гнізда хоч і не складна, але досить кропітка процедура. Для цього потрібно буде розібрати телеприймач та зняти плату.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію