Чому не вмикається телевізор, а індикатор горить? | Причини поломки РК телевізора та що потрібно робити - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому не вмикається телевізор, а індикатор горить? | Причини поломки РК телевізора та що потрібно робити - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому не вмикається телевізор, а індикатор горить?

390
Чому не вмикається телевізор, а індикатор горить?

Про надійність деяких моделей телевізійних приймачів ходять легенди, проте це завжди підтверджується практично. Адже не все залежить від характеристик комплектуючих та якості складання. Іноді поломку можуть спричинити і зовнішні фактори.

Враховуючи складність схемотехніки та необхідність належних знань та досвіду, ми рекомендуємо не намагатися відновити працездатність пристрою самостійно, а звернутися до фахівців. Наш сервісцентр виконує  ремонт телевізорів вдома, незалежно від виробника, моделі, року випуску, діагоналі екрану та складності робіт. Ми готові розпочати ремонт вже за годину після вашої розмови з диспетчером. У цій невеликій статті ми розглянемо чому не працює телевізор і що можна зробити в тій чи іншій ситуації.

Що робити, якщо не включається телевізор

Якщо ви виявили, що не працює телевізор, а індикатор живлення на ньому не світиться, насамперед необхідно перевірити наявність електрики в розетці, справність шнура та подовжувача. Перевірку можна виконати як за допомогою тестера або мультиметра або включенням в електророзетку іншого приладу. Можливі поломки щитового автомата або порушення контакту у вилці шнура або електророзетці. Іноді з необережності власники "виривають" шнур із "надр" телевізора і в таких випадках відновити роботу ТВ-приймача зможе лише майстер сервісу. Якщо ці компоненти системи живлення телеприймача справні, напевно поломка всередині приладу і без представника сервіс-центру не обійтися. Розглянемо найпоширеніші несправності та його причини. Для зручності ми поєднали їх у таблицю.

Таблиця причин, чому телевізор не включається

Зовнішні ознаки

         Ймовірна причина

              Що потрібно зробити

ТБ не запускається. Індикатор може загорятися, а може залишатися в згаслому стані.

Спрацювання системи захисту телеприймача. Зазвичай такому стану передують перепади напруги мережі

Знеструмити прилад, витягнувши електровилку з мережі. Після увімкнення функціонал телевізора має відновитися.

Телевізійний приймач не вмикається. Світлодіод живлення може горіти, так і немає.

"Перегорів" один з радіоелементів центральної плати або системи підсвічування. Можливо вийшов з ладу процесор.

Звернутися до сервіс-центру. Тестування працездатності плати без схеми пристрою та спеціальних приладів неможливе.

Телевізор не вмикається. Індикатор світиться, але зображення та звук не з'являється.

Вибрано один із пасивних режимів (“сон”, включення за таймером або ін.)

Скиньте налаштування апарата до заводських.

ТБ не вмикається індикатор світиться. Натискання кнопок “дистанційки” не реагує.

Перевірте, чи вмикається апарат на панелі телевізора. Якщо контент почав відображатись – несправний пульт ДК.

Перевірте стан елементів живлення (батарей), замінивши їх на нові. Наявність сигналів керування з пульта можна перевірити камерою мобільного або фотоапарата. При справній роботі інфрачервоного пульта, під час натискання кнопки в об'єктиві буде спостерігатися миготіння інфрачервоного світлодіода, розташованого спереду корпусу. Якщо пульт працює, напевно вийшов з ладу ІЧ-приймач у телевізорі.

Телевізор вмикається, але не показує, при цьому світлодіодний індикатор моргає.

Система самодіагностики виявила несправність та проводить тестування. У багатьох моделях кількість блимань відповідає коду помилки, що вказує на несправний вузол.

Зв'яжіться зі спеціалістами сервіс-центру. Повідомте інженера-диспетчера про аварійне миготіння світлодіода і про кількість моргань, що повторюються, в серії.Часто телевізор не вмикається, індикатор не горить через запобіжник, що згорів усередині телевізійного приймача. Зазвичай він встановлюється поблизу елементів схеми живлення. Аналогічно може проявлятися "перегорання" доріжок друкованої плати або елементів модуля живлення.

Іноді причиною, чому не включається телевізор став перегрів його компонентів. Це можливо при тривалій роботі або якщо температура в кімнаті дуже висока. Часто винуватцем перегріву стає накинута на вентиляційні отвори серветка або інший елемент дизайну.

Не включается

Як можна запобігти ситуації, коли жк телевізор не вмикається

Як відомо, причиною чому телевізор не вмикається, може стати будь-який із вузлів пристрою. Система самодіагностики виявляє збій та блокує включення телеприймача. Запустити його можна буде лише після усунення виявленого системою дефекту. Однак найчастіше виходять з ладу деталі, що забезпечують електроживлення модулів та блоків. Вони відчувають найбільше навантаження та зовнішні впливи. Так при постійних стрибках напруги мережі велика ймовірність, що модуль електроживлення не зможе компенсувати перепади і вийде з ладу. Щоб запобігти дорогому ремонту телевізора, потрібно включити його через стабілізатор напруги або "безперебійник", потужність якого повинна бути вище паспортних значень приладу, що захищається.

Також часто причиною виходу з ладу є підвищена вологість у приміщенні (найчастіше від цього страждають "кухонні" телеприймачі). Ефективна вентиляція та стабільна температура допоможе уникнути поломок.

Ще одним способом збільшити термін безаварійної роботи вважається відмова від експлуатації домашньої електроніки в черговому режимі за відсутності користувачів у приміщенні. Адже невідомо, які сюрпризи підготували енергетики на сьогодні. Тому при відході з житла необхідно всю електронну техніку, по можливості, вимикати з розетки. Це дозволить не лише запобігти дорогому ремонту, а й підвищить протипожежний захист будинку.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

 • пральних машинок, сушильних та посудомийних машин;
 • холодильного обладнання (холодильників, морозильних камер);
 • кухонних плит, вбудовуваних варильних панелей та духових шаф;
 • кліматичної техніки (установка, чищення, обслуговування та заправка кондиціонерів);
 • інших пристроїв.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0901 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані