Чому в холодильнику накопичується вода? | Причини поломки побутових холодильників та вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому в холодильнику накопичується вода? | Причини поломки побутових холодильників та вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому в холодильнику накопичується вода?

390
Чому в холодильнику накопичується вода?

У процесі відбору тепла від продуктів у відсіках рефрижераторів утворюється волога. Ця обставина пов'язана з використовуваними технологічними рішеннями і, якщо не вживати жодних заходів, волога перетворюється на лід чи іній. Вони порушують теплообмін і призводять до зниження ефективності агрегату, а згодом і його повної зупинки. При цьому температура у холодильнику підвищується, порушуючи умови зберігання продуктів. У цьому невеликому огляді ми розповімо, чому в холодильнику з'являється вода і про те, що в таких випадках можна зробити самому.

В холодильнике скапливается вода

Через що в холодильнику накопичується вода

Оскільки утворення вологи у відсіках побутових рефрижераторів є природним процесом, творці обладнання розробили дієві методи боротьби з цим явищем – системи авторозморожування. Найчастіше застосовують три типи технологічних рішень:

 • крапельну (плаче);
 • No Frost (сухий мороз);
 • комбіновану (у холодильній частині краплинна, у морозилці Ноу Фрост). Такий тип обладнання називають ще неповним No Frost;

Зупинимося на причинах чому накопичується вода в холодильнику для кожного типу авторозморожування докладніше.

Тече краплинний холодильник усередині: причини

Принцип дії авторозморозки, що плачуть, заснований на властивості вологи збиратися в найхолоднішій точці. У холодильних шафах рефрижераторів цього типу - це задня панель, безпосередньо за якою "схований" випарник. Під час роботи мотор-компресора, вся волога, що виділяється продуктами, що охолоджуються, збирається на пластиці тильної стінки. Під час "відпочинку" агрегату - стіна стає трохи тепліше, і іній, що зібрався на її поверхні, відтає. Волога стікає в невелике отвори і по дренажу виводитися назовні шафи, в спеціальну ванну-контейнер, встановлену зверху або поруч з компресором, який нагріваючись, випаровує вологу, що зібралася. Якщо з якоїсь причини цей безперервний процес порушується – у нижній частині шафи накопичується вода у холодильнику. Стікаючи, по стінах вона потрапляє на полиці, контейнери і на неупаковані продукти.

Причин чому у холодильнику вода з'являється досить багато. Розглянемо найчастіші з них:

 • засмічення отвору для відведення вологи;
 • попадання сміття або залишків харчових продуктів у дренажну трубку;
 • механічна дія на зовнішні елементи системи дренажу;
 • виставленому терморегуляторі температура перевищує максимальну потужність агрегату;
 • не вирівняна за рівнем шафа холодильника.

Зазвичай господині прагнуть максимально використати площу внутрішніх відсіків холодильної шафи, і поруч із вхідним отвором дренажу також укладаються різні продукти. При цьому їх частки разом з вологою потрапляють в отвір та створюють перешкоду для просування вологи вниз. Вода накопичується в отворі і обмерзає, повністю перекриваючи канал відведення вологи, що спричиняє тече холодильник всередині. Навіть якщо засмічення утворилося значно нижче (всередині дренажної трубки), рівень води все одно підніметься і незабаром заповнить отвір зливу. Рідина замерзне та з'явиться вода на полицях холодильника.

У моделях з конденсатором на задній стінці трубка відведення вологи надійно захована за ґратами і перетиснути або пошкодити її досить складно. Але в модифікаціях, в яких елементи конденсатора укладені в бічні стінки, в деяких місцях трубка залишається незахищеною і іноді виявляється переламаною або зламаною. При появі на стінках тріщин вона підтікає і ззаду холодильника капає вода.

Іноді причиною чому холодильник тече стають помилковими діями користувача (у пік спеки виставлена мінімальна температура) або неправильний вибір кліматичного класу агрегату (версія для північних широт не зможе повноцінно працювати в південних регіонах). У таких ситуаціях, мотор-компресор працюватиме практично безперервно, без пауз, під час яких відтає іній на задній стінці відсіку. Шар льоду зростатиме і з часом він стане причиною того, що тече вода з холодильника.

Ще одна з причин, яку можна усунути самостійно – це перекіс шафи. Якщо орієнтація рефрижератора не була виконана "за рівнем", ущільнювач дверей нещільно прилягає до корпусу та у відсік проникає тепло. Щоб досягти потрібної температури, мотор-компресору доводиться працювати безперервно і відтайки інею на задній стінці не відбувається. Він постійно накопичується, і з холодильника тече вода.

Також подібні проблеми можуть виникнути і через пошкодження або фізичне зношування ущільнювальної гумки дверей, а також через поломку термодатчика. У таких випадках потрібно викликати спеціаліста сервіс-центру, який виконує ремонт холодильників. Зв'яжіться з диспетчером, і зустрічайте майстра у зручний для вас час.

Вода в холодильнике

Як прочистити дренажний отвір у холодильнику

Якщо тече вода з холодильника, як правило, прочистити дренаж вдається самостійно і лише в найскладніших ситуаціях, коли в трубці зібралися мільйони мікроорганізмів, доводиться звертатися до фахівців. Процедура очищення досить проста:

 • знеструмте агрегат, витягнувши вилку шнура з електророзетки;
 • вийміть ящики, полиці та інші знімні елементи шафи;
 • Використовуючи комплектний аксесуар або звичайну ватну паличку, прочистіть слив. Також для очищення можна використовувати в'язальну спицю або трубочку для коктейлів, обмотані ватою або м'якою тканиною;
 • набравши гумову грушу або медичний шприц теплої води, промийте слив. Якщо вода вільно доходить до ванни-контейнера на компресорі - "операція" вдалася і, після миття і просушування можна холодильник включати в роботу.

Якщо після цих дій проходження дренажу не відновилося - спробуйте розморозити агрегат і після цього спробувати промити злив знову. Якщо цей варіант не дав результатів, напевно забита трубка відведення води її необхідно прочистити. Для цього можна скористатися міцним дротом достатнього перерізу. Акуратно просуньте провід усередину трубки зливу та акуратно виштовхніть сміття назовні. Також можна спробувати виштовхувати смітники та вставивши провід у трубку зовні холодильника біля посудини-ванни для випаровування конденсату.

Що робити, якщо тече холодильник сухого заморожування

У моделях з технологією No Frost випарник у холодильній камері відсутній, а холод подається по спеціально облаштованих повітроводах з морозилки. Регулювання температури здійснюється заслінкою, положення якої визначає керуючий контролер. Тому якщо з холодильника тече вода, проблему потрібно шукати в морозилці. Іноді в холодильний відсік холод може не надходити через заслінку, що заклинила. Також перед тим, як шукати причину, чому з холодильника тече вода, потрібно перевірити щільність прилягання дверей.

У Ноу Фрост моделях, подібно до краплинних є система відведення вологи. Але з морозилки. За задньою стінкою відсіку захований випарник, який обдувається вентилятором, розносячи холод по всьому холодильнику. Оскільки він є найхолоднішим місцем, на ньому накопичується волога. У проміжках часу, коли мотор-компресор "відпочиває", включається ТЕН випарника і відтає всі частинки інею і льоду, що накопичилися. По дренажу він виводиться назовні і випаровується з ванни, розташованої поблизу компресорного вузла. Найчастіше з холодильника тече вода з наступних причин:

 • несправність таймера чи датчика відтайки;
 • вихід із ладу нагрівача випарника;
 • перегорання запобіжника.

Ці компоненти "заховані" за пластиковою панеллю морозилки та дістатися до них не так легко. Тому телефонуйте до нас і ми швидко відновимо працездатність агрегату будь-якого типу, незалежно від виробника та року випуску.

Коли розморожування випарника не працює, кількість холоду різко зменшується і, щоб компенсувати "холодове голодування", мотор-компресор працює безперервно, що сприяє ще більш швидкому зростанню крижаної оболонки на випарнику. З'являється іній на ящиках у морозилці, та якщо з холодильника тече вода (з верхнього відсіку). Ручне розморожування на якийсь час вирішує проблему, але невдовзі всі симптоми з'являються знову. У таких ситуаціях без майстра сервіс-центру не обійтися.

Чому під холодильником вода

Перш ніж шукати причину, чому з холодильника тече вода, переконайтеся, що проблема саме в ньому, а не в інженерних мережах, що проходять в безпосередній близькості до холодильника. Найчастіше під холодильником вода з'являється через переповнення чаші-контейнера для конденсату, розташованої біля мотор-компресора, або через усунення трубки зливу конденсату, внаслідок чого волога не потрапляє в місткість. спробуйте повернути на місце трубку зливу або з'ясувати причину, чому у ванну набирається багато рідини.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту холодильника, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію