Чому холодильник пищить при зачинених дверях? | Які причини та способи усунення несправності - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому холодильник пищить при зачинених дверях? | Які причини та способи усунення несправності - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому холодильник сигналить при зачинених дверях? Які причини та способи усунення несправності

2076
Чому холодильник сигналить при зачинених дверях? Які причини та способи усунення несправності

Багато виробників обладнають свої моделі не лише світловою, а й звуковою сигналізацією. Так будь-яка аварійна подія супроводжується різким писком, змушуючи користувача звернути увагу на ситуацію, що склалася і, при необхідності, викликати майстра. Необхідно враховувати, що в багатьох випадках подальша експлуатація несправного агрегату призводить до ще більших витрат на запчастини та роботи з відновлення приладу. Про те, що можна зробити самостійно і як відключити сигнал, буде розглянуто нижче.

Що робити, коли холодильник пищить

У більшості моделей рефрижераторів, обладнаних звуковою сигналізацією, гучним писком супроводжуються будь-які аварійні події. Але найпоширенішим приводом видати гучний звук є нещільно закриті двері. У більшості випадків це просто сигнал забудькуватим користувачам про те, що холодильник потрібно тримати закритим. І якщо ви почули писк після “візиту” в одну з камер “холодного друга”, переконайтеся, що двері зачинені та нічого не перешкоджає їхньому нормальному приляганню. Крім цього, причиною спрацьовування сигналу можуть стати:

 • Одночасна закладка великої партії "теплих" продуктів, через що в камері зросла температура. У таких ситуаціях сигнал припиняється за кілька хвилин без будь-якого втручання;
 • поступовий набір температури при першому включенні або після розморожування. Деякі моделі можуть у процесі охолодження видавати звуки;
 • морозилка "обросла" товстим шаром льоду через що термодатчик неправильно визначає температуру у відсіку і сигналізує про це. Зазвичай після повного розморожування робота агрегату нормалізується;
 • іноді сигнал з'являється при не вимкненому режимі суперзаморозки продуктів. Просто вимкніть цю функцію.

Але якщо з дверима все гаразд і розглянуті вище причини не підтвердилися, потрібно шукати іншу причину самостійно або запросити спеціаліста сервіс-центру, який оперативно виконає ремонт холодильника вдома.

Як вимкнути звук у холодильнику

Безперервний різкий писк від холодильника навряд чи когось залишить байдужим. Іноді він навіть не пов'язаний з несправністю, а "працює", поки агрегат входить в режим. Знаходиться в приміщенні під такий звуковий супровід дуже складно, як і в ситуаціях, коли сильно шумить холодильник. Якщо ви з'ясували причину роботи сигналізації та вжили заходів, звук можна вимкнути. Кожен виробник реалізував цю можливість. У деяких моделях є кнопка з написом “Alarm”, “Ok” або зображення динаміка, дзвіночка (іноді вони можуть бути перекресленими). У сучасних просунутих моделях відключити звук можна безпосередньо із сенсорного дисплея. Докладніше про це можна дізнатися з посібника користувача.

Пищит холодильник

Чому холодильник Бош пищить

Однією з можливих причин писку холодильників цієї торгової марки є несправності, пов'язані з пошкодженнями ущільнювача. При цьому температура в морозилці вища за звичайне і не опускається до встановленого користувачем значення. Крім цього, у моделях з дисплеєм на екрані висвічується аварійне повідомлення "Аларм Офф". Заміна ущільнювача у холодильнику повністю відновлює працездатність приладу. Подібні проблеми можуть виникнути через розбовтаність або порушення регулювання дверних петель.

Якщо на табло загорівся напис "Alarm", а компресор включається на кілька секунд і відключається або не запускається зовсім (у двокомпресорних версіях один з компресорів), при цьому продукти в камерах (у двокомпресорних пристроях тільки в одній) не охолоджуються, найімовірніше вийшов з ладу вузол мотор-компресора. Для його заміни необхідно викликати майстра сервіс-центру, тому що необхідно буде не тільки встановити нову деталь, а й заправити контур фреоном та виконати його герметизацію.

Ще однією причиною появи звукової сигналізації як на холодильниках модельного ряду Бош, так і на пристроях інших торгових марок є засмічення капілярного трубопроводу контуру. У таких випадках без майстра сервіс-центру також не обійтися, тому що ремонт передбачає розгерметизацію контуру з подальшим продуванням капіляра та заправкою системи холодоагентом. Якщо прочистити таким чином не вдалося – міняють капілярну частину контуру.

Оскільки принцип дії та конструкція холодильників різних виробників мало чим відрізняється, в устаткуванні можуть виникати і несправності, характерні для інших моделей.

Основні причини з яких холодильник Атлант пищить

Холодильники торгової марки відрізняються не лише високою надійністю, а й приємною ціною. Однак від поломок не застраховані навіть найдорожчі агрегати. І однією з частих несправностей, про які холодильник повідомляє звуковим сигналом та загорянням аварійного індикатора, є витік фреону. Внаслідок відсутності в системі холодоагенту в однокомпресорних модифікаціях погано морозять обидва відсіки, а в двокомпресорних лише один, у контурі якого і стався витік. Причина витоку – механічне пошкодження одного з елементів фреонового контуру (трубопровід, випарник, конденсатор та ін.). Для пошуку місця витоку майстра використовують спеціальні течешукачі. Місце ушкодження герметизують, систему продують і заправляють холодоагентом. Цю поломку зможуть усунути лише спеціалісти сервіс-центру.

Також причиною аварійного рівня температури в камерах і, відповідно, спрацювання аварійної сигналізації, іноді стає зламаний температурний датчик (у бюджетніших моделях термостат). При цьому мотор-компресор може не вмикатися зовсім, а може працювати безперервно. Подібні поломки характерні для інших брендів.

Через що пищить холодильник Samsung

Найбільш ймовірною несправністю активує їсть аварійний сигнал в холодильниках цієї торгової марки з No Frost є вихід з ладу компонента примусового відтайки (таймера або датчика відтайки, нагрівального елемента випарника). Внаслідок цього в камері підвищується температура та спрацьовує аварійний захист. Також причиною "догляду в аварію" може стати несправність або обмороження лопат вентилятора або заклинювання заслінки, що подає "мороз" в холодильний відсік.

У всіх моделях Samsung і холодильниках інших брендів з електронним керуванням через перепади мережевої напруги досить часто виходить з ладу керуючий контролер. Розпізнати поломку можна за миготінням червоним кольором сигнального індикатора і відсутності холоду в камерах.

Наступна поломка, характерна практично для всіх моделей рефрижераторів – порушення працездатності кнопки або герконового перемикача, що контролюють закритий стан дверей. Тоді лише чутний писк аварійного зумера, а відкриття чи закриття дверей не відключає звук. Інші системи холодильника працюють справно.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту холодильника, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1074 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані